Karadeniz Pet

Kuşumun kuyruğu aşağı yukarı oynuyor ve gagasını açıp kapıyor Lütfen yardım .

manifest34

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi 2-3 gündür böyle gagasını açıp kapıyor ve belirli aralıklarda kuyruğunun aşağı yukarı oynadığını görüyorum sürekli kabarık ve uyuma pozisyonunda 2-3 gün önce devamlı öten hayvan ötmüyor şuanda.Yanına çok yaklaştığımda dinlemeye çalışıyorum vici diye ince ufak bir ses çıkarıyor ama çok nadir .

Fotoğraflarda dışkı ve şuanki durumunun fotoğrafını paylaştım. (Videoda mevcut)
Bana acil yardımcı olursanız çok sevinirim herhangi bir ilaç vs . daha önce başına gelmiş olan olabilir veteriner var mahallemizde ama çok cahil ve bilgisiz birisi diğer veterinerler çok uzakta kuşu taşıyamam büyük ihtimalle

EDİT : ODAMI BOYARKEN KUŞ İÇERDEYDİ DIŞARI ÇIKARMAMIŞTIM VE GECELERİ BİLGİSAYARDA OTURURKEN SİGARA İÇİYORDUM CAMIN DİBİNDE İÇİYORDUM AMA ODAYA KOKUSU YAYILIYORDU SANIRSAM SORUN BENDEYDİ.

RESİMLER ;

http://hizliresim.com/dXBvMD

http://hizliresim.com/5Yyaqz

http://hizliresim.com/A3zDGv

VİDEO !

Son düzenleme:
geçmiş olsun öncelikle
kuşunuz solunum yolu rahatsızlığı geçiriyor imkanın varsa kuştan anlayan bir veterinere götürmelisin yoksada neo-teramisin veya baytril bulup hemen kuşuna bu antibiyotikleri başlamalısın
ayrıca günlük meyve sebze özellikle marul ver ve suyuna vitamin kat kuşun bir haftada toparlayacaktır ama bir an evvel başlamalısın

Kuşunuz Üştmüş Olabilir Enes Arkadaşımızın dediği gibi Solunum Yolundada Sıkıtı Olabilir Vitamin Takfiyesinde Bulun Veterinerede Götürebilirsiniz

Tesekkurler arkadaslar birini aradim dediginiz ilaclar icin veterinere yakin bi yerden geliyor alacak o ilaclari bide hava sicak cami falan actim muzik falan actim 1 saat kadar otup oynadi ucarak falan

geçmiş olsun öncelikle
kuşunuz solunum yolu rahatsızlığı geçiriyor imkanın varsa kuştan anlayan bir veterinere götürmelisin yoksada neo-teramisin veya baytril bulup hemen kuşuna bu antibiyotikleri başlamalısın
ayrıca günlük meyve sebze özellikle marul ver ve suyuna vitamin kat kuşun bir haftada toparlayacaktır ama bir an evvel başlamalısın
Bu ilaclari veteriner satiyor degil mi?

hava vurmamasına dikkat et ama kuşlar çok hassalar 5dk bile hasta olabiliyorlar

Tesekkurler arkadaslar birini aradim dediginiz ilaclar icin veterinere yakin bi yerden geliyor alacak o ilaclari bide hava sicak cami falan actim muzik falan actim 1 saat kadar otup oynadi ucarak falan
Kuşunuzla Vakit Geçirin Yormadan Oyun Falan Oynayın ama Kuşu fazla Yormayın

veterinerde bulabilirsiniz bulabilirsen neo-teramisin yoksa baytril alın ikisini almanıza gerek yok

Geçmiş olsun. Nacizhane ben solunum yolu rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum. Daha önce birçok kez başıma geldi. Lütfen kanatlılardan iyi anlayan bir veterinere götürün.

Aldığınız ilaçlar antibiyotiktir. Belirtilen ölçüleri kesinlikle geçmeyin ve 5 günden fazla antibiyotik tedavisini sürdürmeyin

Teşekkürler herkese sabahtan öğleye kadar dediğim gibiydi sonra internette bir veteriner sitesinde kuşlarınıza nane marul tarzı şeyler yedirin yazıyordu bende kafesin için nane koydum 1 tabak nedense onun kokusundan olsa gerek kendine geldi müzik falan açtım televizyonuın yanına koydum daha geniş bir odaya orada sürekli uçtu omzuma falan kondu oynadı öttü baya mutluydu sonra gidip kuşçuya anlattım astım başlangıcı ilerlemeden ilaç vereyim dedi Aviastım marka damla ilaç verdi suyuna damlat dedi onu kullanmaya tam şu an başladım.

Geri