Karadeniz Pet

kuşumun kuyruğu kanamış ya da kırılmış ne yapmalıyım

neon

Meraklı Üye
Bugün fark ettim, kuyruk kısmında kan vardı. Peçete ile tampon yaptım kanama durdu lakin bu şekilde pıhtılar kaldı. Arada kaşıyor temizlemeye çalışıyor galiba, bunun bir zararı olur mu?
forumlarda ve veteriner sitelerinde kuyruk çekme gibi bir yöntemden bahsediliyor. benim ne yapmam lazım??
mikrop falan kapma ihtimali var mı? elimde bir krem yok şu anda, bir öneriniz varsa temin edebilirim
ve bu neden olmuş olabilir ben bugün kuşumu banyo yaptırırken fark ettim hemen kuruttum, o sırada olma ihtimali yok gibi sanki kan önceden kurumuşta su deyince yumuşamış gibiydi. neden kanamış olabilir ki? Ama olayın şokuyla çok bakamadım zaten ilk defa böyle bir şeye karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

IMG-6088 IMG-6090 IMG-6091

Terramycn krem alıp az bir miktar sürün.

Eczaneden en yakın zamanda temin edeceğim. Bu merhemi yalaması kuş için zararlı olmaz mı ama? Ve kuşum bu şekilde kanatlarını aralıyor sürekli, beden böyle yapıyor olabilir??

Sıcaktan benimkiler de kanatları açtı 1 haftadır

Burada üç beş gündür sıcak ama dün gece ve bugün yapmış kuşum. Ben de acaba kuyrukla da bir alakası var mı diye paylaştım. Teşekkürler, kuyruk hakkında bir bilginiz var mı? :/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eczaneden en yakın zamanda temin edeceğim. Bu merhemi yalaması kuş için zararlı olmaz mı ama? Ve kuşum bu şekilde kanatlarını aralıyor sürekli, beden böyle yapıyor olabilir??
Az miktar sürün ondan sonra kuş biraz elinizde kalsın. Krem kuruyana kadar

Sıcakladıklarında ya da yorulduktan sonra yapıyorlar genelde serinlemek için bazen benimki korkunca da yapıyor

Evet bizimki de böyle yapıyor yorulunca, üç beş gündür sıcak dün gece de böyle yapmış. Kuyruğunun ne zaman kanadığı hakkında bir fikrim olmadığı için ikisi arasında bir bağ var mı diye merak etmiştim. İnş yoktur...

Kuyruk hakkında bir bilginiz ya da önerebileceğiniz bir şey var mı? Diğer formlara da baktım genelde üzücü sonuçlar var ve pekte bilgilendirici bir yazı göremedim... sanırım çok yaşanan bir durum değil :/ ilginiz için teşekkürler :’)

Evet bizimki de böyle yapıyor yorulunca, üç beş gündür sıcak dün gece de böyle yapmış. Kuyruğunun ne zaman kanadığı hakkında bir fikrim olmadığı için ikisi arasında bir bağ var mı diye merak etmiştim. İnş yoktur...

Kuyruk hakkında bir bilginiz ya da önerebileceğiniz bir şey var mı? Diğer formlara da baktım genelde üzücü sonuçlar var ve pekte bilgilendirici bir yazı göremedim... sanırım çok yaşanan bir durum değil :/ ilginiz için teşekkürler :’)

Kanama hakkında bir fikrim yok ne yazık ki,sadece büyüme evresindeki tüyleri yolarlarsa içinde ki tüpten kan geldiğini okumuştum.Sizin ki bir durum olmayabilir yolma yoksa.Orayı oksijenli suyla temizleyip yara varsa denilen merhemi sürebilirsiniz.Tüy çekme gerekirse bir uzmandan yardım almanızı öneririm kanama olur ve durmazsa tehlike doğurur.

Kanama hakkında bir fikrim yok ne yazık ki,sadece büyüme evresindeki tüyleri yolarlarsa içinde ki tüpten kan geldiğini okumuştum.Sizin ki bir durum olmayabilir yolma yoksa.Orayı oksijenli suyla temizleyip yara varsa denilen merhemi sürebilirsiniz.Tüy çekme gerekirse bir uzmandan yardım almanızı öneririm kanama olur ve durmazsa tehlike doğurur.

Teşekkür ediyorum öyle yapacağım inşallah [emoji846]

kuşunuz çok kızgınlaşmış kendisi yolmuş olabilir mi ? Yoksa bir yere mi çarptı

kuşunuz çok kızgınlaşmış kendisi yolmuş olabilir mi ? Yoksa bir yere mi çarptı

Bilmiyorum, gün içerisinde gözler hep üzerinde ve kuyruğuyla fazla uğraştığını gözlemlemedik... Başka bir ihtimal de yok ya kendisi yaptı ya da çarptı falan... İyi olsun da artık başka bir isteğim yok

Geri