Karadeniz Pet

Kuşumun kuyruğu yıpranmış

Paylaşımcı Üye
5F16C730-423E-438E-80CF-25598DF45772.jpeg

Benim yavru kuşumun diğer kuşların kuyruğunu çiğneme gibi bir huyu var ve babasının kuyruğunu çiğneyip bu hale getirdi. Banyosunu 2 haftada bir nadir olmak üzere haftada bir yaptırıyorum ama kuyrukta düzelme olmadı galiba çok yıpratmış vazelin sürmeyi düşündüm ama vazeline pek güvenen biri değilim bundan dolayı zeytin yağı sürdüm ve aşağı doğru tarakla tarar gibi düzeltmeye çalıştım ertesi gün kuyruğunu aynı şekilde bitkisel sabunla yıkadım ve sonuç hiç düzelme olmadı ne yapabilirim başka bir şey sürmeli miyim? Yoksa vücudu onarımını yapıp kendisi halleder mi? Bu arada kuşuma b vitamini düzenli olarak veriyorum.

Tüy değişiminde kuyruk tüyü de değişecektir, o zaman düzgün kuyruk gelir. Her banyoda da yavaş yavaş daha normalleşir. Siz krem vs sürmeyin bence. Diğer kuş kuyruğu didiklerken vazelini yutmasın.

Tüy değişiminde kuyruk tüyü de değişecektir, o zaman düzgün kuyruk gelir. Her banyoda da yavaş yavaş daha normalleşir. Siz krem vs sürmeyin bence. Diğer kuş kuyruğu didiklerken vazelini yutmasın.
Zaten vazelin hiç sürmedim doğal zeytinyağı sürdüm.
Kuşum şu ana kadar girdiği tüy değişimlerinin hiç birinde kuyruk düşürmedi hep vücut tüyü dökülüyor.

Çok sık uçmuyorsa kuyruğunu çekebilirsiniz 15.20 güne yenisi gelir..

Arkadaşlar aynı sorun benim dişi kuşumda da var yanıtlarınız benim için de önemli. Teşekkürler.
6c303b9b7cc1430f02180648b881efb9.jpg

Sent from my SGH-T999 using Tapatalk

Canı illa ki yanacak fakat çok seri bir şekilde çekin yenisi gelsin..
Yıpranmış olması onun için zararlı mı? Ancak öyle çekebilirim yani zararı yoksa yıpranmış olmasını canının yanmasına tercih edebilirim.

Bence çekmeyin, zamana bırakın. Günlük taze meyve sebze ile vitamin mineral ihtiyacını karşılasın.

tüneği kafes tellerine yakın mı ? ayrıca birşey olmuyo. zamanla düzeliyo.

tüneği kafes tellerine yakın mı ? ayrıca birşey olmuyo. zamanla düzeliyo.
Yok kafes telleriyle alakası yok bizde. Biz üretimhaneden kuşu aldığımızda erkeği de götürmüştük eşini kendisi seçsin diye, aldığımızda ikisini tek kutuya koydular çıkardığımızda dişinin kuyruğu o şekildeydi. Erkek kuş yapmış olabilir tahminimce. Kutuya koymadan sağlamdı kuyruğu.

Yok kafes telleriyle alakası yok bizde. Biz üretimhaneden kuşu aldığımızda erkeği de götürmüştük eşini kendisi seçsin diye, aldığımızda ikisini tek kutuya koydular çıkardığımızda dişinin kuyruğu o şekildeydi. Erkek kuş yapmış olabilir tahminimce. Kutuya koymadan sağlamdı kuyruğu.

düzeliyo yenilendikce

Arkadaşlar kusumun kuyruğu duzeldi özel, bir çaba göstermedim çünkü kuşa hiçbir zararı olmuyordu uçmasına engel de değildi zamanla duzeldi fotoğraflarını koyuyorum.
d133ac65e311eddda80f27c161481142.jpg
a7e28157e8a750f9d2067db0374249bc.jpg

Geri