Karadeniz Pet

Kuşumun nesi var acaba ?

hck_knp

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün sahurdan Sonra kuşumun yemini üflemek için kafese gittiğimde anlamsız bir şekilde durduğu halsiz olduğu titrediğini ve ishal olduğunu gördüm hemen antibiyotik verdim suyuna karıştırarak cay kaşığı ile kendim içirdim patates yedirdim kafesine geri koyduğumda tellere yapışarak gagasını telin üzerine koyup sürekli uyuyor hiç bişey yemiyor ve içmiyor kendim şırınga yardımıyla yedirip içiriyorum kuşumdan pıt pıt sesleri geliyor ve ateşinin olduğunu sanırsam kalp atış sesinin de değişik olduğunu (bozuk saat gibi ) olduğunu varkettim 2 saatte bir şırınga ile besliyorum kuşum rüzgar yemedi evde kapalı alandaydı izmir 1 haftadır 35 üstünde sıcaklık var akşam saat 19.00 gibi saldığımda neşesi yerindeydi ve benimle oynadı ne olduysa birden bire oldu dişi olduğu için yumurtaların üstünde yatıyordu şimdi hiç bir şekilde gitmiyor gagasını tele dayayıp uyuyor erkek kuşta hiç bişey Yok onu hemen başka kafese aldım sokağa cıkma yasağı olduğu ve çevremde kuştan anlayan veteriner olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

İlk önceleri su gibi olan sarıydı dışkısı ben antibiyotik ve patates verince katı ve hafif koyu yeşile döndü dışkısı

Aynı dışkı ve halsizlik benim kuşumda da var ve bizimde bu sabah oldu sürekli uyuyor.

3-D3-D0791-0-A55-4711-903-A-6-E1-CC5796-D3-C

bende de durum aynı 30 dakikada bir su veriyorum sus kalmasın die 1 antibiyotikli su 2 normal su seklinde 2 saatte birde mama yediyorum şırıngayla titremesi ve dışkısı degişti ama bu seferde poposuna yapısıyor dıskısı ne yapacagımı bilmiyorum tek bildigim eti biskivü yumurta sarısı ve kabugu patates abcde karışımı 4 damla vitamin su karışımı mama yedirmek ve ilaclı su vermek odasının bulundugu cam hersey kapalı üsütmüşse die şuanda izmirde hava 41 derece Allah şifa verirde iyleşir inşallah kuşlarımız.senin bildigin yada ögrendigin bisey olursa sana zahmet banada yaz.

bende de durum aynı 30 dakikada bir su veriyorum sus kalmasın die 1 antibiyotikli su 2 normal su seklinde 2 saatte birde mama yediyorum şırıngayla titremesi ve dışkısı degişti ama bu seferde poposuna yapısıyor dıskısı ne yapacagımı bilmiyorum tek bildigim eti biskivü yumurta sarısı ve kabugu patates abcde karışımı 4 damla vitamin su karışımı mama yedirmek ve ilaclı su vermek odasının bulundugu cam hersey kapalı üsütmüşse die şuanda izmirde hava 41 derece Allah şifa verirde iyleşir inşallah kuşlarımız.senin bildigin yada ögrendigin bisey olursa sana zahmet banada yaz.
Şırınga veya çağ kaşığıyla yumurta sarısından muhallebi yapılması söylendi bende onu deneyeceğim İnşallah iyi olurlar çok moralimiz bozuldu

Şırınga veya çağ kaşığıyla yumurta sarısından muhallebi yapılması söylendi bende onu deneyeceğim İnşallah iyi olurlar çok moralimiz bozuldu
bendede durum aynı gördügüm andan beri uykum yok cok canım sıkılıyor bulundugun yerde sokaga cıkma yasagı yoksa marketten arı mama al 12 vitaminli olan bende malasef sokaga cıkma yasagı var

Kuşun gaga çevresinde mantar var trosyd krem alıp kulak çubuğu yardımı ile günde iki kez gaga çevresine sürün. Mamayı kesip güncel dışkıları atmaya devam edin, her ishal yada sorunda antibiyotiklere sarılmayın.
öncelikle cevap verdıgın ıcın tesekkurler söyledıgın ılacı eczaneden bulamazsak baska markanın önerdıgın var ve başka almam gereken ılac varmı. Dedigini yaptım son mamayı verip bir daha vermiyorum kendisinin titremesi gitti dışkısı normale dönmeye basladı altındakini yıkadım kagıt havlu serdim az da olsa kendiliginden yem yeme başladı ama su icmiyor onuda kendim iciriyorum sırınga yada cay kasıgı ile 1 saatte bir inan onu öle görünce ne yapacagımı bilmedıgım ıcın dırek antıbıyotık verdım.gagasını tele dayayıp agzı acık sekılde uyuyor her gün atarım resimleri

öncelikle cevap verdıgın ıcın tesekkurler söyledıgın ılacı eczaneden bulamazsak baska markanın önerdıgın var ve başka almam gereken ılac varmı. Dedigini yaptım son mamayı verip bir daha vermiyorum kendisinin titremesi gitti dışkısı normale dönmeye basladı altındakini yıkadım kagıt havlu serdim az da olsa kendiliginden yem yeme başladı ama su icmiyor onuda kendim iciriyorum sırınga yada cay kasıgı ile 1 saatte bir inan onu öle görünce ne yapacagımı bilmedıgım ıcın dırek antıbıyotık verdım.gagasını tele dayayıp agzı acık sekılde uyuyor her gün atarım resimleri
Trosyd krem kolay bulunabilen bir krem. Rahatlikla bulabilirsiniz

Önceki attığınız son fotoğrafta gaga çevresi bölgesel tüy dökülmesi görünüyordu bu fotoğraflarda görünmüyor. Gaga yanlarında bölgesel tüy dökülmesi var mı?
Gagasının yanlarında hafif dökülme yeme içme Yok öleçe duruyor hiç bişey yaptığı Yok Arada ağzını tellere sürtüyor az önce su içirirken elimden kaçtı uçtu öttü yanıma geldi

Gagasının yanlarında hafif dökülme yeme içme Yok öleçe duruyor hiç bişey yaptığı Yok Arada ağzını tellere sürtüyor az önce su içirirken elimden kaçtı uçtu öttü yanıma geldi
Kuş yem yedi mi yoksa yem yemiyor mu

Geri