Karadeniz Pet

Kuşumun nesi var yardımcı olur musunuz lütfen?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 35352
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 35352

Guest
9 aylık dişi muhabbet kuşum var. Son 2-3 gün öncesine kadar taş gibiydi baya hareketliydi. Son günlerde halsiz kafesten neredeyse çıkmıyor çıksa bile bir yere tüneyip uyuyor. Başka gözlemlediğim şeyler ıkınır hareketi yapıyor arada ama dışkısı gelmiyor. Dışkısını yiyor hep neden bilmiyorum. Dışkı fotolarını eklicem dosya olarak. Dışkısı sıvı ve sarı renkte. Kafeste kabuklu yem, taş, vitaminli su var. Bana tedavi olarak neler yedirmem gerektiğini öneririr misiniz? Veterenier ilaç vs. dışında... Şuan elime geldi ve uyukluyor...

Ekli dosyalar

• IMG_20210412_114614_2.jpg
    IMG_20210412_114614_2.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 20
Geçmiş olsun. Peki yem değişikliği oldu mu? Meyve sebze verdiniz mi? Cereyanda kaldı mı?

İnsanlardan kuşlara hastalık geçebiliyor. Özellikle grip.
abi yem değişikliği olmadı. ev ısısı sabit 22-23 derece. meyve sebze neredeyse 1 aydır vermiyorum hiç. bunun dışında yok bi değişiklik. birde sürekli dışksını ve kafes dibindeki kağıtları yiyor ek olarak.

Hocam geçmiş olsun umarım tez zamanda eski sağlığına kavuşur arkadaşiniz.Kafes tabanına gazete ve benzeri şeyler koymamanızı öneririm.Kokusuz havlu pecete koyabilirsiniz.Kafes tabanında ızgara yoksa ızgara veya ızgaralı bir kafes temin ediniz ki kusunuz ulaşip yiyemesin.Dal darı,aspur,yulaf kuslarin en sevdigi yiyecekler.Pirinç haşlayip suyunu kuşunuzun ağzina damlatabilirsiniz.(Son olarak ilaç onermeyin demissiniz ama kusunuzun dışkıları normal degil tavsiye olarak Flagyl isimli şurup önerme ihtiyaci duydum.yarim suluğa 5 damla 5 gün kullanin ishalden eser kalmaz.Bir tavsiyedir)

Geri