Karadeniz Pet

Kuşumun sorunu ne?

Merttt

Yeni Üye
Veteriner biraz uzaktaydı bizde önce kuşçuya danışmaya karar verdik. Kuşun bir şeyi olmadığını kabarma görmediğini ( ama eve gelince kabarıyor uyuyor) vitamin vermeye devam etmemizi ağzına sirke damlatmamızı söyledi. Çok fazla kaşındığını söyledik bit ilacı verdi çok az yem yediği için dal darı verdi. Şuan onuda yemiyor kafesin altına indi kıvrılmış uyuyor. Arada bir de ayağını karnına çekiyor, kafasını biryerlere sürtüyor, dışkısı normal görünüyor. Bayağı hırçınlaştı. Vitamini zor veriyorum hiç sevmiyor. Ağzını sürekli susamış gibi açıyor. Ne yapmam lazım veterinere götürmelimiyim?

Ekli dosyalar

• 20210724_171725.jpg
    20210724_171725.jpg
    875.1 KB · Görüntüleme: 20
gagası kötü kokuyor mu bakabilir misiniz

Çok halsiz. Arada bir ayağını da kemiriyor sıcak tutmaya çalışıyorum ama bu seferde sıcaklayıp kanatlarını açıyor sürekli uyuyor

Çok halsiz. Arada bir ayağını da kemiriyor sıcak tutmaya çalışıyorum ama bu seferde sıcaklayıp kanatlarını açıyor sürekli uyuyor
Kakası şuan bu şekilde 4 gündür hasta. Kabarık olmadığı zamanlarda kambur duruyor

Ekli dosyalar

• 20210724_181631.jpg
    20210724_181631.jpg
    587.2 KB · Görüntüleme: 19
  • 20210724_181612.jpg
    20210724_181612.jpg
    635.5 KB · Görüntüleme: 19
Çok sıcaktan olabilir mi ağzını kapatıp açması sıcaklardan kaynaklanıyor sirke sakın vermeyin çok zararlı vitamini suluğa damlatıp içirmeye çalışın ne kadardır sizinle dışkısının fotoğrafını atabilir misiniz , hocalarım yardımcı olacaktır allah size bağışlasın🥺🙏🏻 @Recai SULAMİS @ADRIAN @Soran Kişi @ÜmiT P.

Antibiyotik olarak sarımsaklı su hazırladım suluğuna birkaç damla damlatmamım zararı olur mu?
Biti var mı diye baktım ama yeni yeni çıkan diken gibi tüyleri vardı onları kaşıyor olabilirmi şuan ayağını karnına çekmiş yine, çok hareketli bi kuştu şimdi çok halsiz 😔

Bit ilacı olarak sprey verdiyse lütfen kullanmayın ve ağızdan sirke falan vermeyin hayvana lütfen.

Antibiyotik olarak sarımsaklı su hazırladım suluğuna birkaç damla damlatmamım zararı olur mu?
Sarımsaklı su olayını ilk kez sizden duydum bence kullanmayın hocalarım yazsın bir şey ona göre hareket edin şuan tüy döneminde oldupu için kaşınıyor bitle alakası olduğunu sanmıyrum sessizliğide o yüzden olabilir dışkılar normal çünkü @ÜmiT P. hocam bir baksın

Kuş tüye girmiş büyük ihtimalle,bu dönemde kırgın ve halsiz olmaları normal.Dışkılar kötü durmuyor.Ağız açmanın sıcak ortamdan sindirim sorununa kadar pek çok sebebi olabilir,imkan varsa veteriner hekimin görmesi en doğrusu tabi.İştahsızlık olabilir bu aralar ama hiç yemiyorsa sıkıntılı.Vitamin olarak ne kullanıyorsunuz?

Kuş tüye girmiş büyük ihtimalle,bu dönemde kırgın ve halsiz olmaları normal.Dışkılar kötü durmuyor.Ağız açmanın sıcak ortamdan sindirim sorununa kadar pek çok sebebi olabilir,imkan varsa veteriner hekimin görmesi en doğrusu tabi.İştahsızlık olabilir bu aralar ama hiç yemiyorsa sıkıntılı.Vitamin olarak ne kullanıyorsunuz?
Kuş besleyen bir arkadaşım Polivit adında bir bebek vitamini vermişti bir sorun çıkarırmı 😐

Gerwit multivitamin en etkilisidir kuşunuzu hemen kendine getirir

Kuş besleyen bir arkadaşım Polivit adında bir bebek vitamini vermişti bir sorun çıkarırmı 😐
Ben beşeri ilaçları kullanmıyorum ama bu şurubu kullananlar var,şimdilik idareten verilebilir.Sonra değiştirirsiniz.

Geri