Karadeniz Pet

Kuşumun tüyleri diken diken oldu

Kumaal

Yeni Üye
IMG_20200323_121030_486.jpg
Merhabalar bir yaşında erkek muhabbet kuşum var. Ancak son üç haftadır baş kısmın tüyleri diken diken oldu bu şekilde, haraketi neşesi gayet iyi ama zayıfladı biraz. Sizce neden Olabilir.

Kuşunuz tüyde bu dönemde B vitamini verebilir. Veya sade iç yulaf takviyesi yapabilirsiniz kolayca yeni tüylerini çıkarmasına yardımcı olur. Bu hastalık değil sağlık belirtisidir..

B vitamini kullanıyorum haftada 2_3 kez yumurta maması falan da veriyorum meyve de yiyor ama ilk defa görünce korktum biraz. Teşekkür ederim yardımlarınız için

B vitamini kullanıyorum haftada 2_3 kez yumurta maması falan da veriyorum meyve de yiyor ama ilk defa görünce korktum biraz. Teşekkür ederim yardımlarınız için
Haftada 2-3 yumurta maması fazla. Eğer kuşunuzun eşi varsa kızgınlıktan kavga çıkabilir. Haftada 1 yeterli.

Kuşumun eşi yok tek kalıyor ama fazlaysa eğer haftada bir veririm ben iki diye biliyorum

Kuşumun eşi yok tek kalıyor ama fazlaysa eğer haftada bir veririm ben iki diye biliyorum
Ben kuşlarıma haftada bir veriyorum. Haftada 2 sınır noktasıdır ki o da genelde kuluçkada olan kuşların yumurta yapabilmesi için ihtiyacı olan kalsiyumu karşılamak. Kafesinizde kalamar kemiği, mineral blok bulunuyorsa haftada 1 yeter hatta artar.

Mineral taşı var ama kalamar kemiği yok ondan korktuğu için koymuyorum. Bundan sonra haftada bir veririm bende

Mineral taşı var ama kalamar kemiği yok ondan korktuğu için koymuyorum. Bundan sonra haftada bir veririm bende
Kalamar kemigi kafes yakınlarına koyarsanız rahat görebilecegi şekilde kısa sürede ona alışır.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri