Karadeniz Pet

Kuşumun tüyleri kabarık, halsiz, uyku halinde?

‘Konumuz Bu muhabbetsever
Size şöyle açıklayayım siz çok yanlış anlamışsınız konunun bu kısmını, Ümitfb söz söyleyen yok onun teşhisi ve tedavisini uyguladım sonucunda da üzerine ben Ümit beyle zaten konuştum teşekkür ettim dua ettim, (konu 1.ve 2. Sayfada )
Ama;
Size tekrar söylücem ister cevap verin ister vermeyin başlıbaşına konuyu yanlış anlamışsınız, önüne gelen buradaki bu işten anlayan kişilerin verdiği tavsiyeleri bizim gibi tecrübesizlere vererek yanlış bilgilendirmesin demek istedim, ilaç tavsiye etmesin diyorum umarım şimdi anlamışsınızdır, anlatmak istediğimi.
Herkes burda üreticiye da zırt pırt kuş alamıyo bi bağ kuruyo, bi eğitim süreci oluyor, kendine alıştırıyor bu süreçten sonra onun başına gelebilecek bi hastalık oldugunda da kanatlıya bakan veteriner var tıbbi fakat araç gereci yok evet ama Ümitfb burda olsaydı bilen biri sonuçta böyle bir hastalıkla uğraşmazdım şuanda, sonuçta Bilgi kirliliğine maruz kalıp ölmesini izlemek yerine veterinere götürdüm diye neredeyse Ünal bey ve Recai bey tarafından topa tutuldum burda.
Ümit abinin tedavisinden sonra kuşta koksidiyoz vardı ümit abide görse koksidiyoz var derdi ikinci kez söylüyorum size. Bu arada Ünal hocam ile ben veterinere gittiniz diye ne demişiz size? Umarım veterinerin verdiği ilaçlarda şeker yoktur diyorum ve geçmiş olsun diyorum ne diyebilirim ki artık

Recai kafana göre sallıyorsun hiçbir şeyden anladığın yok ben seni uyardım.zaten burda bilenler bunu farkettigi için bazı kişiler banlandı.Ben seninde banlanmanı istiyorum.Bu açık ve net ortaya çıktı.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhabbet sever burda insanlar internetten dıskı bakmakla ilaç yazıyor.Bildigi icin degil internette 2 dıskı baktılar diye baytar oldular.Şanti haklı.Adam dıskıya bakıyor hemen mantar,koksidiyoz bilmem ne ilaç yazıyor.Böyle bi delilik olamaz.

Muhabbet sever burda insanlar internetten dıskı bakmakla ilaç yazıyor.Bildigi icin degil internette 2 dıskı baktılar diye baytar oldular.Şanti haklı.Adam dıskıya bakıyor hemen mantar,koksidiyoz bilmem ne ilaç yazıyor.Böyle bi delilik olamaz.

Ne deliliği ben sadece başımdan geçen hastalığı, bildiğim hastalıklar hakkında yorum yapıyorum bilip bilmeden konuşmayın banlanma kararımı da yöneticiler verir

Recai kafana göre sallıyorsun hiçbir şeyden anladığın yok ben seni uyardım.zaten burda bilenler bunu farkettigi için bazı kişiler banlandı.Ben seninde banlanmanı istiyorum.Bu açık ve net ortaya çıktı.

Kafama göre salladığım fln yok başımdan geçtiği için biliyorum

Ümit abinin tedavisinden sonra kuşta koksidiyoz vardı ümit abide görse koksidiyoz var derdi ikinci kez söylüyorum size. Bu arada Ünal hocam ile ben veterinere gittiniz diye ne demişiz size? Umarım veterinerin verdiği ilaçlarda şeker yoktur diyorum ve geçmiş olsun diyorum ne diyebilirim ki artık
Ayhan otçuoğlunu youtube den takip ediyorum bu konuyla ilgili çektiği videosunu da izledim.
Bana sormuşsunuz ya sayfa 3-4 de yazışmalarda sizinle olan konuşmamız başlıyor ordan okuyabilirsiniz, Ünal beyin de önyargıları başlıyor orda teşekkürler.

Ayhan otçuoğlunu youtube den takip ediyorum bu konuyla ilgili çektiği videosunu da izledim.
Bana sormuşsunuz ya sayfa 3-4 de yazışmalarda sizinle olan konuşmamız başlıyor ordan okuyabilirsiniz, Ünal beyin de önyargıları başlıyor orda teşekkürler.
:) :D

Elbette bu çok kötü bir durum ancak Santi bey/hanım'ın gittiği veteriner de burada ki arkadaşların yaptığı şeyin ötesine gitmemiştir. Bir veteriner ne kadar uzman olursa olsun ( Türkiye de kanatlilar ile ilgili çok sınırlı) dışkıya bakıp bu sorun bakteriyel bu sorun kesinlikle mantar sebepli diyemez. Benim demek istediğim buydu. Burada dışkıya bakılıp yapılan tavsiye neyse bilimsel yöntemler kullanmadan tedavi etmeye çalışan veteriner de odur.
Ha şansına tutturulmuştur verdiği 6 ilacin biri etki etmiştir olur mu olur... Yazın kusumu 2 defa veterinere görürdüm biri Izmir mavi sehir adam kusuma baktı elleriyle yokladı diskiya baktı icinde 4-5 etken maddeli antibiyotik kokteyili verdi , yaninda da destekleyiciler ne oldu ? Daha da beter oldu haycancagiz. Ardından ozvet de dışkı incelemesi bilimsel yollarla yapıldı bakteriyel sorun çıktı. Ve Mavi sehirde verilen antibiyotik kokteylinde bu bakteriye tesir eden hiç bir etken madde yoktu :) Tutmadı... Bu adam 10 kuşun 5 inde bu kokteyili tutturmuş öyle de devam etmiş ne yazık ki Türkiye genelinde kanatliya baktığını söyleyen hekimler de böyle. Bu sebeple bilimsel yöntemler ŞART.

Multivitamin kullandınmı diğerlerine gerek yok. Multivitaminler de bütün vitaminler var zaten. Ayrıyetten başka bir vitamin kullanman gerekmiyor.

Vitamin olarak polivit vitamin şurubunu tavsiye ederim. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlatılıp kullanılır. Vitaminli su bir günden fazla kalmasın kafeste. Ertesi gün yeniden taze olarak hazırla. Geçmiş olsun...
Abi merhaba ben konu açmıştım fakat net bir cevap alamadım benim kuşum da sürekli hareketsiz uyuyor kabarık duruyor ve titriyor 5-6 gündür böyle mama yaptım verdim gelişme olmadı şimdi contil tablet denilen bir ilaç aldım suyu içmesini bekliyorum
Senin bir fikrin varsa yardımcı olur musun
Fotoğraflar ektedir

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi merhaba ben konu açmıştım fakat net bir cevap alamadım benim kuşum da sürekli hareketsiz uyuyor kabarık duruyor ve titriyor 5-6 gündür böyle mama yaptım verdim gelişme olmadı şimdi contil tablet denilen bir ilaç aldım suyu içmesini bekliyorum
Fotoğraflar ektedir

Fotoğraflar ektedir

Yaşadığınız şehirde kanatlıya bakan veteriner var mı Araştırın lütfen buralara bakmayın sadece bi üşütme bile olabilir kuşunuzda deneme tahtasına dönmesin ben bu konuyu ocağın başında açtım, ilaçlarla düne kadar yaşatabildim maalesef :(
Hastalığını net olarak bilmiyorsanız ilaç vermeyin, verdiğiniz ilaç rahatsızlığını ilerleyebilir benim Sevgili dostum Koko da olduğu gibi lütfen

Çok üzüldüm veterinere gittim baytril verdiler onu kullanicam umarım düzelir

Çok üzüldüm veterinere gittim baytril verdiler onu kullanicam umarım düzelir

En güzelini yapmışsın umarım en yakın zamanda düzelir Allah şifasını versin inşallah

En güzelini yapmışsın umarım en yakın zamanda düzelir Allah şifasını versin inşallah
Konuyu henüz yeni görebildim. İlk paylaşılan dışkı fotoğrafına bakıldığı zaman %100 koksidiyoz olmadığı aşikar. İlk dışkı normal. Yalnız sonrasında paylaşılan dışkı fotoğrafında dışkının beyaz olması gereken kısım sarı/turuncu hal almaya başlamış. Arkadaşlarımız yanlış tedavi önermiş hem de koksidiyoz %1 ihtimal bile yokken. Bu dışkılama rengi üst solunum yolu enfeksiyonlarında, akciğer iltihaplanmasında, astım pneumoniae'sı ve gıda toksikasyonunda görülen bir durumdur. Aynı şekilde 2.5 yaşında dişi kuşumu kaybettim. Sizin de başınız sağ olsun. Keşke daha erken görebilseydim...

Konuyu henüz yeni görebildim. İlk paylaşılan dışkı fotoğrafına bakıldığı zaman %100 koksidiyoz olmadığı aşikar. İlk dışkı normal. Yalnız sonrasında paylaşılan dışkı fotoğrafında dışkının beyaz olması gereken kısım sarı/turuncu hal almaya başlamış. Arkadaşlarımız yanlış tedavi önermiş hem de koksidiyoz %1 ihtimal bile yokken. Bu dışkılama rengi üst solunum yolu enfeksiyonlarında, akciğer iltihaplanmasında, astım pneumoniae'sı ve gıda toksikasyonunda görülen bir durumdur. Aynı şekilde 2.5 yaşında dişi kuşumu kaybettim. Sizin de başınız sağ olsun. Keşke daha erken görebilseydim...
Ben bakmıcam bi da burda söylenenlere zaten benim bi önceki kuşum 13 sene yaşadı kimyasal ya da bitkisel mama bile vermedim hem kendi yemini yer hemde bizimle kahvaltı yapardı çay içer çerez bisküvi yerdi internete bakıp AA şu varmış bu varmış deyip hayvanda bitkisel ya da kimyasal deneme yapmaycağım, benim hatam buraya itimat etmekti, ama kendini bilgili zanneden beni yanlış yönlendirenlerin de yanına kalmaz, kuş bile olsa Benim canım yandı çünkü..

Teşekkür ederim

Geri