Karadeniz Pet

Kuşumun tüyleri sürekli kabarık

kwes67

Yeni Üye
Arkadaşlar Cuma günü ilk defa kuş edindim kuşumun tüyleri sürekli kabarık duruyor yeni aldığım için olabilir demiştim ilk aldığım gün ama gözlemlerime göre sürekli bu şekilde yeni aldığım için stresten olabilir mi yada hastamıdır bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden

Dışkı paylaşın. Önlem olarak da suluğa yarım suluğa 10 damla sirke damlatın. Sirkeli sudan önce doşkı resmi çekin ama.

En son dışkısını üstüme yaptı :)

Yeşil ve beyaz karışımı. Bazen sulu yapıyo bazen de koyu oluyo ben ilk fırsatta atıcam size resimleri

Koku felan almadım hiç hocam
Kursak mantarında şüphelenmiştim koku gelmiyorsa mantarı aklımızdan silebiliriz şuanlık. Selçuk ustamız dışkı resimini paylaşırsanız daha iyi yardımcı olacaktır. Dışkıyı da beyaz kağıt üzerine alıp öyle çekebilirsiniz. Resim olmadan tam teşhis yapılamıyor.

Ekli dosyalar

• IMG-20180121-WA0003.jpg
    IMG-20180121-WA0003.jpg
    54.7 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG-20180121-WA0006.jpg
    IMG-20180121-WA0006.jpg
    74.3 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20180121-WA0005.jpg
    IMG-20180121-WA0005.jpg
    71.3 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG-20180121-WA0004.jpg
    IMG-20180121-WA0004.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 34
Eczaneden mikostatin alıp sabah akşam bir damla ağzına damlatın. Probiyotik ve vitamin de temin edin. Çeyrek suluğa her birinden mercimek tanesi kadar katarak her gün berin. Tedavi bittikten 2 gün sonra vitamini kesip probiyotiğe devam edin. Tedavi 7 gün sürecek tedavinin 3. Ve 5. Günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kafes yemlikler suluk vs vs hepsini.

Eczaneden mikostatin alıp sabah akşam bir damla ağzına damlatın. Probiyotik ve vitamin de temin edin. Çeyrek suluğa her birinden mercimek tanesi kadar katarak her gün berin. Tedavi bittikten 2 gün sonra vitamini kesip probiyotiğe devam edin. Tedavi 7 gün sürecek tedavinin 3. Ve 5. Günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kafes yemlikler suluk vs vs hepsini.
Abi hastalık neymiş bilgi amaçlı ?

Vitamin olarak resimdeki çözelti var uygun değilse önerdiğiniz Probiyotik ve vitamin var mı

Bide bulunduğum bölgede olanaklar sınırlı petshopta olduğunu düşünmüyorum veterinerde bulabilir miyim

Ekli dosyalar

• IMG-20180121-WA0007.jpg
    IMG-20180121-WA0007.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 36
Onu bitene kadar kullanın. Sonrasında toz vitamin alın. Çeyrek suluğa 4 damla o zaman.

Vitamin olarak resimdeki çözelti var uygun değilse önerdiğiniz Probiyotik ve vitamin var mı

Bide bulunduğum bölgede olanaklar sınırlı petshopta olduğunu düşünmüyorum veterinerde bulabilir miyim
Probiyotik olarak diazyme 256 kullanabilirsiniz. Pet shoplarda bulamazsınız. İnternetten şipariş verebilirsiniz. Sağlıklı kuşlarıma veriyorum ve faydasını görüyorum. Geçmiş olsun.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onu bitene kadar kullanın. Sonrasında toz vitamin alın. Çeyrek suluğa 4 damla o zaman.
Selçuk bey probitotik araştırırken aynı markanın birkaç farklı ürünü vardı multienzim takviyesi ve sistem düzenleyici diye benim hangisini almam gerekiyor diğer tedavilere başladım fakat Probiyotik bulamadım internet üzerinden alacağım
@Selçuk YÜKSEL

Probiyotik olarak diazyme 256 kullanabilirsiniz. Pet shoplarda bulamazsınız. İnternetten şipariş verebilirsiniz. Sağlıklı kuşlarıma veriyorum ve faydasını görüyorum. Geçmiş olsun.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir kaç çeşit var multienzim ve sistem düzenleyici olarak hangisini almalıyım

Arkadaşlar Cuma günü ilk defa kuş edindim kuşumun tüyleri sürekli kabarık duruyor yeni aldığım için olabilir demiştim ilk aldığım gün ama gözlemlerime göre sürekli bu şekilde yeni aldığım için stresten olabilir mi yada hastamıdır bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden

imkanınız varsa biraz daha büyük bir kafes alın , kafesiniz en küçük boy sanırım

Geri