Karadeniz Pet

Kuşumun tırnağı kırıldı kanıyor yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozlem_00

Meraklı Üye
Arkadaşlar eve geldiğimde her taraf kandı benim kızımda biraz yaramaz takla atıp duruyordu o sırada tırnağı kırılmış dedimki diğerlerini de kesimde daha çok kırılmasın tam keserken ayağını itti pda kanadı şimdi iki tırnağıda kurumuş kan inşallah canı çok acımamıştır ne yapmalıyım lütfen söyleyin napim kızıma ☹️

Son düzenleme:
Ne olursunuz cevap verin uyuyor şu anda biraz kanıyor n yapim keserken ucundan keatiğim halde kanadı anlamadım

Ucundan kesseniz dahi tırnağın içine doğru sinirler olur. O yüzden kanıyor olabilir. Tendirdiyot mikrobu kırar hafif sürüp bir parça oksijenli bez ile sarabilirsiniz. Alternatif olarak zeytinyağı damlatıp yarayı açık bırakabilirsiniz. Görüntü atarsanız bilgili arkadaşlar daha detaylı bilgi verecektir. Ben bir sağlık personeli olarak bildiğim kadarınca yardımcı oldum. Geçmiş olsun

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burak bey olması gerekeni söylemiş.. Geçmiş olsun.. Acımıştır canıda yanmıştır üzgünüm.. Ona iyi bakın..

Geçmiş olsun. Tırnağı parmağına çok yakın kesmemen gerek. İnternette bununla ilgili pek çok video var. Öğrenmesi kolay.
KAnama ile karşılaşıldığında eczaneden temin edilebilecek batikon kullanın. En iyisi odur. Kanama durmuşsa birşey kullanmaya gerek yok. Sarılsa da çıkartacaktır ayaklarından.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri