Karadeniz Pet

Kuşumuz ısırmaya alıştı

Dorukacet

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumuzu alalı yaklaşık bir ay oldu. İlk başlarda sessiz sakindi sonra biz alıştıralım derken yanlışlıkla ısırmaya alıştırdık sanırım. Elimizi yaklaştırınca hemen ısırıyor çubuğunu bile yaklaştırınca onu ısırmaya çalışıyor. Neyi yanlış yaptık bilmiyorum, geri dönüşü var mıdır bunun. Ayrıca hiç yeşillik yemiyor. Salatalık marul koyduk fakat ikisinden de bir lokma bile yemedi. Ve ayrıca en büyük sorunumuz pek uçamıyor. Şuan 2,5-3 aylık, yani normalde bu yaşta bir muhabbet kuşunun uçması lazım diye biliyorum fakat ancak kontrollü iniş yapabiliyor.Yukarıya doğru fazla uçamıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim cidden içime dert oldu. Şimdiden teşekkürler...

Aynı dert bende de var aynı seninkiyle alalı 1 ay oldu son 1 haftadır ısırmaya başladı çözümünü de buldum galiba eğer korkmazsan acıtmadan ısırıyosa bırak ısırsın tepki verme 2 3 gün dayak eğer korkuyosan acıtıyosa benim yaptığım gibi yap bi yara bandı al parmağının ucuna sar ver ısırsın bi süre sonra bıraktığını göreceksin

Arkadaşlar nolur biri yardımcı olabilir mi durum hala aynı? Daha fazla ısırıyor ve hala uçamıyor. Biri yardımcı olabilir mi artık? Ne yapmamız gerekir bilmiyoruz.

Geri