Karadeniz Pet

Kuşumuz perdeden inmiyor ??

sheby

Meraklı Üye
Merhaba muhabbetimiz kafes icinde elimize geliyor ama disari ciktiginda asla perdeden inmiyor ve hic ucmuyor tek bir yere sabit konup orda kalıyor bunun sebebi ne olabilir acaba ? Bizden korksa kafeste elimize gelmez acaba bunun özel bir nedeni var mı kuşlarda ?

Kuşların her biri farklı karakterlere sahiptir kimisi sizin omzunuzdan ayrılmaz kimisi asla perdeden inmez perdenin kornişleriyle oynar onları kemirir kimi ise zincir vb nesnelerine yönelir yavruluktan aldığınız bir kuşu kendinize eğitmezseniz sonrasında çok zor olacaktır ek olarak kuşlar yüksekde durmayı severler ve kendini en güvende olduğu yere konumlandırırlar oda içerisinde çok korkutucu renkte örneğin Kırmızı renk objeler varsa veya kafesi çok alçaktaysa kuş özgür olduğu an yükseklere konumlanır ve perdelerde bunun için en uygun olanıdır bunun önüne geçmeniz için kuşu sürekli salık bırakmanız (günde 7-8 saat) ve bu süreçte sürekli onunla oynamanız gerekiyor ve size ait olan bir eşya ile onunla vakit geçirirseniz o eşyaya odaklanacaktır örneğin benimkiler benim mausemin üstünden inmiyorlar :) Deneyebilirsin bu tarz objelerini iyi günler. :)

Kendini yüksekte rahat hissettiği için öyle yapıyo. Belli ki sizden korkuyo. Yeni mi kuşunuz?
Kafesin içinde ele gelmesi gidecek başka yeri olmamasından. Alışana kadar bekleyin.

Karakter meselesi benimkide avizeden inmiyor ortalama 20 gündür oraya gidiyor her seferinde geri aliyorum hala gidiyor ( kuş 26 gündür bende )

Kendini yüksekte rahat hissettiği için öyle yapıyo. Belli ki sizden korkuyo. Yeni mi kuşunuz?
Kafesin içinde ele gelmesi gidecek başka yeri olmamasından. Alışana kadar bekleyin.
Evet yeni daha geleli 1 ay olmadı 2 aylikken aldim

Kuşların her biri farklı karakterlere sahiptir kimisi sizin omzunuzdan ayrılmaz kimisi asla perdeden inmez perdenin kornişleriyle oynar onları kemirir kimi ise zincir vb nesnelerine yönelir yavruluktan aldığınız bir kuşu kendinize eğitmezseniz sonrasında çok zor olacaktır ek olarak kuşlar yüksekde durmayı severler ve kendini en güvende olduğu yere konumlandırırlar oda içerisinde çok korkutucu renkte örneğin Kırmızı renk objeler varsa veya kafesi çok alçaktaysa kuş özgür olduğu an yükseklere konumlanır ve perdelerde bunun için en uygun olanıdır bunun önüne geçmeniz için kuşu sürekli salık bırakmanız (günde 7-8 saat) ve bu süreçte sürekli onunla oynamanız gerekiyor ve size ait olan bir eşya ile onunla vakit geçirirseniz o eşyaya odaklanacaktır örneğin benimkiler benim mausemin üstünden inmiyorlar :) Deneyebilirsin bu tarz objelerini iyi günler. :)
Aslinda odada farkli renkler yok hep pastel tonlar fakat yavruyken yuvasinda dayak yemis gagası yarali simdi cok zorlaniyor bakalim nasil olcak önceki kusumuz 1 ay da bizsiz duramaz hale gelmisti sabah beni görünce delirirdi kafesten cikar beni al diye onu kacirdiktan sonra zor oldu biraz alistirma olayi onda hic ugrasmamistim :)

Üç tane yavru kuşum var hep perdedeler salınca yada anne ve babalarının kafesi üzerindeler zamanla alışıyorlar.

Üç tane yavru kuşum var hep perdedeler salınca yada anne ve babalarının kafesi üzerindeler zamanla alışıyorlar.
Bizim epeyyyyy bir zaman gecti hala inmiyor pes etim valla kafesi sürekli acik giriyor cikiyor ama hic inmiyor perdeden orda konusuyor takiliyor kendi kendine :(

Korktuğu içindir benim kuşlarım hiç perdeye gitmezdi ben onları hep yere falan alıştırdımki yüksek yere gitmesinler.sarı yüzlüde bir kabızlık vardı o yüzden popo tüylerini kestim yakalayıp şimdi hep perdede ve üstümüze gelsede parmağa gelmek istemiyor tekrar küçük odada eğitim şart oldu:rolleyes:çok fazla konup kaçamayacağı bir odaya gidin orada salın bir süre iyice alışana kadar.

Kuşun sizden kaçamayacağını öğrenmesi gerekiyor bunun içinde ya bir sopa alıp her yüksek yere konduğunda kovalayacaksınız veya küçük bir odada uğraşacaksınız.oda küçük olunca sizin hakimiyetiniz artar ve zamanla sizden kaçmanın faydası olmadığını anlar.kendi haline bırakırsanız pek iyi sonuç alacağınızı sanmıyorum.

Kuşun sizden kaçamayacağını öğrenmesi gerekiyor bunun içinde ya bir sopa alıp her yüksek yere konduğunda kovalayacaksınız veya küçük bir odada uğraşacaksınız.oda küçük olunca sizin hakimiyetiniz artar ve zamanla sizden kaçmanın faydası olmadığını anlar.kendi haline bırakırsanız pek iyi sonuç alacağınızı sanmıyorum.
Neler yaptim anlatamam cok kovaladim odadan cikarmadan ama yok oglumuz var 4 yasinda agliyor gelmedigi icin zaten diger kuşumuz cok aliskindi kacinca cok agladigi icin yeni bir yavru edindik painted hem de cinsi de kendisi de pırıl pırıl fakat malesef olmadı hic gelmek istemiyor cirpiniyor yere düsse de ben de yormuyorum artik onu

Aynı sorun bendede vardı konduğu yerlere kağıt yapıştırdım bir iki kere zorladı ve artık pes etti artık omzumdan elimden ayrılmıyor :)

Bu şekilde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 73
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 76
Geri