Karadeniz Pet

Kuşumuza derman bulamadık

Admsrt61

Yeni Üye
Merhaba iyi forumlar. Yaklaşık 2 yaşında bir muhabbet kuşumuz var çok hareketliydi yerinde durmazdı 3 hafta oldu resimdeki gibi duruyor kuyruğu aşağıda kanatlar düşük dışkısı sulu . Dışarı çıkarıyorum bırakın uçmayı yürümeye bile dermanı kalmamış zorla yürüyor. Veterinere birkaç kez gidildi antibiyotik verdi ama sonuç alamadık. Bilgisi olan tercübeli arkadaşlar abiler yardımlarınızı bekliyorum. Ne hastalığı olabilir neden toparlanamıyor ne yapmamız lazım.
20171028_180100.jpg

Çok sağolun. Çokda yiyemiyor duruşu hiç böyle olmamıştı. Bugün dışardayken başını kaldırıp sağa sola bakmaya çalıştı görmede zorlandiği anlamınamı geliyor acaba

Dışkısi resmi atarmısınız

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

soguk algınlıgı olabilirmi benimde kusum bir aralar oleydı sonra hayvan dükkanından vitafer soguk algınlıgı ve ishal ilacını aldım suan iyi gibi suanda vitamin ve amioasit katkısı yapıyorum siz bence bir hayvan dükkanlarına goturun onlar daha iyi biliyor olabilir

soguk algınlıgı olabilirmi benimde kusum bir aralar oleydı sonra hayvan dükkanından vitafer soguk algınlıgı ve ishal ilacını aldım suan iyi gibi suanda vitamin ve amioasit katkısı yapıyorum siz bence bir hayvan dükkanlarına goturun onlar daha iyi biliyor olabilir
Bugün orayada gösterildi. İsal ilacı verilmiş sadece. Sizin kuş tam olarak nasıldı hastayken, halsizliği çok muydu.

Önceden pek emin olamadım ama Bugün test ettim kuşun gözleri görmüyor elimi yaklaştırıyorum görmüyor ışık tuttum göz bebekleri küçülüp büyümüyor. Gözünde beyaz halkayı görebiliyorum biraz araştırdım kör oldumu hiç olmuyormu Hastalığın verdiği biseymidir acaba ya

Hastalıktan tepki veremiyordur diye düşünüyorum. İlaçları sırasıyla uygulayın. Tedaviye devam edin. Yapacak başka şey yok. Yem yiyorsa görüyordur zaten.

Abi bu probiyotik nasıl almam lazım ilaçları yarın alicam insallah

@Ayhan OTÇUOĞLU hocam bu probiyotik uygulması tüy dökme konusuna yardımcı olur mu acaba çok şükür kuşlarımın hiç bir sıkıntı yok ama sürekli tüy döküyorlar bir komşu açık yem alırken oluyormuş kapalı yeme dönünce düzeldiğini söyledi bende açık yem kullanıyordum bugün kaplı yem almak için gittim yem çok fayda sağlamaz dedi ve kalsiyum ilaveli bir vitamin verdi ki öncesinde de vitaminini vs eksik etmiyorum ben kalamar gaga taşı vs herşeyleri var tek sorunumuz sağlıklı olmalarına rağmen tüy dökümünden muzdaribiz tüy dökümleri hiç bitmiyor neredeyse yapabileceğimiz başka bir uygulma varsa onu da söylerseniz yaparız şimdiden teşekkürler

Probiyotik Tüy döneminde faydalıdır. Ayrıca multivitamin verin. Sürekli tüyde olmaları birçok nedenden olabilir. Ani sıcak soğuk değişimleri olabilir. Sürekli stres olabilir. Başka nedenleride olabilir.

ani sıcak soğuk değişimleri çok fazla yaşamıolar elimden geldiği kadar korumaya çalışıyorum soğuktan ceyrandan stres altında olduklarını da sanmıyorum çünkü keyifleri yerinde gayet mutlular mutsuz olduklarında trip atarak belli ediyorlar saolsunlar :)ama başka ne gibi nedenleri olabilir hani kelleşme veya yolma durumu yok kontrol ediyorum sürekli şimdilik dediğim gibi sularına tüy iiçin vitamin katıyorum probiyotiğe de başlarım olmadı zaten 10 günde bir ya da ay da bir sirkeli su veriyorm hafta da bir veya iki kez havuç veriyorum yumurta takviyesi yapıyorum bu aralar pek yemiolar ama az da olsa yediriorum ki zaten bizle beraber sofrada ne bulursalar yiyorlar yoğurt et et suyu pilav salata vb ekmeğe bayılıolar ama yedirmemeye çalışıyorum başka ne yapabilirim

Geri