Karadeniz Pet

Kuşun Bu Tohumları Yememesi

Ereennn2

Yeni Üye
Arkadaşlar kuş görselde ki açık kahve tohumları yemiyor aspur yulaf bide sarı bir tohum var ak darı sanırım sadece onları yiyor problem olur mu

onları daha çok sevdiği için olabilir benim kuşlarım da ilk önce buğdayı yiyor :D

Kapalı yemleri tavsiye etmiyorum, pahalı,taze degil ve cogu icindeki tohumları kuslar yemiyor...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben biraz fazla aldım kapalı olarak bunları bitirmeden açık yem karışımı yaparsam ziyan olur.Hafta bir kırmızı dal darısı veriyordum sarı darı ver demişsin bu sarı dal darıları var alıp onlardan versem olur mu aynı şey mi onlar

sarı dal darı cok tüketimde ishal yapabiliyor. kırmızı da kızgınlaşmasına sebep oluyor diye biliyorum. çok sık vermeyin yavruysa yine verebilirsiniz ama yetişkinse 10 günde 1 falan yeterlidir. hiçbiri sanırım hepsinden yemiyor sevdiklerini seçiyorlar. benim rahmetli kızım da hep önce içindeki yulafları seçer yer onlar bitince darıya geçer diğerlerinin yüzüne bakmazdı. yıllarca vitakraft kullandım obez oldu. gardenmix e geçtim ama bu sefer de aşırı zayıfladı yeterince beslenemedi bence ek gıda yapsam bile. kuşunuza en erken ne zaman yapabilirseniz mutlaka sebze meyve alışkanlığı verin ve düzene bindirin. haftada 1 yumurta verin. tahıllar bakliyatlar sebzeler.. yiyebileceği her şeyden yedirin. benimki yemiyordu malesef alıştıramadım.

Ben de versele laga kullanıyorum. İçinden aspur ve çekirdekleri seçiyor. Gerisine dokunmuyor yemlikten atıyor hatta . Çare olarak alışana kadar elimle yediriyorum ak sarı ve kızıl darıyı. Aynı sorun vitakraft kullanırken de yaşıyorduk. Ballı kraker kullanıyorsanız ordaki darıları yiyodur. Ayrıca dal darı vererek 3 günde 1 olacak şekilde ak darıya alışabilir

Ayrıca kesinlikle açık yem almayın. Kaliteli markaların bölünmüş yemlerini dahi tavsiye etmem.

sarı dal darı cok tüketimde ishal yapabiliyor. kırmızı da kızgınlaşmasına sebep oluyor diye biliyorum. çok sık vermeyin yavruysa yine verebilirsiniz ama yetişkinse 10 günde 1 falan yeterlidir. hiçbiri sanırım hepsinden yemiyor sevdiklerini seçiyorlar. benim rahmetli kızım da hep önce içindeki yulafları seçer yer onlar bitince darıya geçer diğerlerinin yüzüne bakmazdı. yıllarca vitakraft kullandım obez oldu. gardenmix e geçtim ama bu sefer de aşırı zayıfladı yeterince beslenemedi bence ek gıda yapsam bile. kuşunuza en erken ne zaman yapabilirseniz mutlaka sebze meyve alışkanlığı verin ve düzene bindirin. haftada 1 yumurta verin. tahıllar bakliyatlar sebzeler.. yiyebileceği her şeyden yedirin. benimki yemiyordu malesef alıştıramadım.
Bizim kuşta çok seçiyor sebze olarak sadece marulu çok seviyor onun dışında sebze meyve 2 parça alıp bırakıyor mama konusunda kendim yumurta maması yapıyordum onu yemedi gittim powermax mama aldım onu da yemedi çok zayıf yemine 2 3 günde bir aspur ve yulaf karıştırıyorum kilo alsın diye ama dışarı çıkarttığımız için yediğini yakıyor gibi bişey oluyor kırmızı darıyı haftada 1 veriyorum sarı yoktu bende yemde yemediği için sarı darı alacağım 1 hafta onu 1 hafta onu veririm

Ben de versele laga kullanıyorum. İçinden aspur ve çekirdekleri seçiyor. Gerisine dokunmuyor yemlikten atıyor hatta . Çare olarak alışana kadar elimle yediriyorum ak sarı ve kızıl darıyı. Aynı sorun vitakraft kullanırken de yaşıyorduk. Ballı kraker kullanıyorsanız ordaki darıları yiyodur. Ayrıca dal darı vererek 3 günde 1 olacak şekilde ak darıya alışabilir
Elde yedirince yemediği yemlere alıştı mı ne kadar süre yaptınız bunu

Elde yedirince yemediği yemlere alıştı mı ne kadar süre yaptınız bunu
Asla yemediği tohumları ben verince yemeye başladı. Yem kabından elinize yem alın ve onu verin. Ama bunlar olurken yemi nerden aldığınızı görsün. Zamanla alışacaktır. Aç kalırsa gidip yer ama tabi hayvanı açlığa da terk etmeyin. Sizin kontrolünüzde acıksın. Alışması fazla zaman almaz. İştahı açılması için vitamin verebilirsiniz.

Asla yemediği tohumları ben verince yemeye başladı. Yem kabından elinize yem alın ve onu verin. Ama bunlar olurken yemi nerden aldığınızı görsün. Zamanla alışacaktır. Aç kalırsa gidip yer ama tabi hayvanı açlığa da terk etmeyin. Sizin kontrolünüzde acıksın. Alışması fazla zaman almaz. İştahı açılması için vitamin verebilirsiniz.
Tamamdır teşekkürler

Tamamdır teşekkürler
Acık yem almayın vs diye bir algı var benim tecrübelerime göre bu dogru degil...30 lira ortalama bir versele laga yeme veriyorsun...İçinde kusun yemegi Ürünler mevcut...Ben 68 lira ya 10 kg yem(cogu ak darı-sarı,kırmızı-cok az siyah darı,ismini bilmediğim bir tohum da var) aldım.içine kanarya yemi kattım...Versele lagaya verdigim para için afedersiniz ama kendimi deve gibi hissettim...Burda önemli olan dogru yerden,taze yemi bulabilmek...Aradaki fark az degil...Petshoptaki acık boya ekmekli yerler gibi zannetmeyin her acık yemi...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri