Karadeniz Pet

Kuşun bulunduğu oda...

anka39

Yeni Üye
Bir hafta önce aldığım kuşumu ilk olarak kendi odama aldım fakat yeterli yükseklikte alan pek yok. Köşede bir kitaplık tarzı yer var. Ayrıca gün içerisinde odada bulunmuyorum, giren çıkan pek olmadıkça yalnız kalıyor.

Salonda ise televizyon var, insanlar genelde orada fakat sohbetler yüksek sesler olabiliyor ve oda fazlaca büyük. Ortalama bir salondan bile biraz daha büyük. Bu onun için bir sorun teşkil eder mi?

Özetlemem gerekecek olursa, odamda yalnız olduğundan sıkılır mı, salona koymalı mıyım daha yeniyken? Dursun mu? Ben yokken ilgilenebilmeleri açısından...

(+Ablam ve annem kuşa pek dikkat etmeyebiliyor. Bir şey olmaz diyerek yaptıkları hareketlerden ürkebiliyor. Onlara karşı daha sakin kalması için nasıl rahatlatabilirim onu?)

Ayrıntı verirseniz sevinirim, teşekkürler.

Kuşu evcilleştirirseniz salonda kalsın tek kuş yalnız kalmamalı. Evcillesirse zaten insanlarla olmaktan çok mutlu oluyor. Diğer türlü tek başına senin odanda daha çok yabanileşir ve insanlardan çok korkar

büyük odaya koymanız hem uçabilecek alan açısından hem de yalnız kalmaması için daha iyidir. kendi odanızda başkasını görmeyeceği için size çok bağlanır ama bence yazık.

büyük odaya koymanız hem uçabilecek alan açısından hem de yalnız kalmaması için daha iyidir. kendi odanızda başkasını görmeyeceği için size çok bağlanır ama bence yazık.
Beni de yalnız kalması rahatsız ediyor günün büyük bölümünde yokum ve kuş şimdilik tek. Haftasonu geldiğinde bir ayarlama yapmayı düşünüyorum. Teşekkürler cevabın için.

Beni de yalnız kalması rahatsız ediyor günün büyük bölümünde yokum ve kuş şimdilik tek. Haftasonu geldiğinde bir ayarlama yapmayı düşünüyorum. Teşekkürler cevabın için.
kafes dışı oyun alanı da yapabilirsiniz eş alana kadar. orada dteril hale getirilmiş odunları parçalayarak, halkalardan geçerek, salıncakta sallanarak vakit geçirir. hatta kağıt kürek takarsanız onları da kemirir.

Geri