Karadeniz Pet

Kuşun Kanatları Kesilmiş

anrsg

Yeni Üye
Arkadaşlar , yavru bir muhabbet kuşum var. Abim biraz önce ben yokken kuşun kanatlarını kesmiş.Yani tamamını değilde sadece kanat uçlarını kesmiş birazcık.
Şu an kuş uçamıyor bu şekilde daha iyi alışacağını söyledi.Daha öncede bu şekilde alıştırdığını söyledi.
Ben kuşun kanatları bidaha eski haline gelirmi onu sormak istiyorum.Tecrübeli arkadaşlar varsa yardım edebilirler mi?

Kanatlarının tekrar uzaması için yapmam gereken bir şey var mı. İlaç olur başka bişe olur herşeyi yapmaya hazırım lütfen yardım edin.İnanın kuşa bakma isteğimi öldürdü.

Diğer forumlarda kuşun kanatlarını çekin demişler bu kuşun canını yakmaz mı.Ki şu an bunu yapacak bir veteriner hekim de yok çevremde ne yazıkki.

Tüy dökümünü beklesek düzelir mi acaba kuşumuz 3.5 aylık diye tahmin ediyorum

Son düzenleme:
Kanat tuylerini çekmeyin yazık olur kuşa.
Tüy dökümünde yenileri gelir,kesilmiş kanatlar dökülür.
Böylece eski haline gelir.

Bünyamin bey çok teşekkürler.Zaten çekme işlemini yapamam yüreğim dayanmaz şu an keyfi yerinde
gibi çok sevdiği salıncağında bi sıkıntısı yok oyun oynuyor maşallah.

Aacaba tüy dökümü ne zaman olur. Bu zaman zarfında herhangi bi vitamin vermelimiyim yoksa akışına bırakmak mı gerekir.

Kanadını kesen beyinsiz kim kaç tane kuşu böylece canice işlem yapmış bu kadar beyinsixmi bu kişi onunda ayaklarını kesin çok kolay alışır eve demi ben bölge yapanı görsem anında keserim ayaklarini

Bünyamin bey çok teşekkürler.Zaten çekme işlemini yapamam yüreğim dayanmaz şu an keyfi yerinde
gibi çok sevdiği salıncağında bi sıkıntısı yok oyun oynuyor maşallah.

Aacaba tüy dökümü ne zaman olur. Bu zaman zarfında herhangi bi vitamin vermelimiyim yoksa akışına bırakmak mı gerekir.

Senede 1-2 kez tüy değiştirir kuşlar. Genelde ortam ve ısı değişiminde tüy değiştirirler ancak bu kanat ve kuyruk tüyleri için geçerli değildir. Sabırla bekleyin, alttan yeni tüy gelirken eskisi düşecektir. O zaman B vitamini takviyesi ve havuç içeren mama verirsin haftada 2-3 gün..

Son düzenleme:
Senede 1-2 kez tüy değiştirir kuşlar. Genelde ortam ve ısı değişiminde tüy değiştirirler ancak bu kanat ve kuyruk tüyleri için geçerli değildir. Sabırla bekleyin, alttan yeni tüy gelirken eskisi düşecektir. O zaman B vitamini takviyesi ve havuç içeren mama verirsin haftada 2-3 gün..

Beklemek sorun değil inanın yeterki iyileşsin eskisi gibi güzel olsun.Zaten bidaha kimseyi yanına yaklaştırmam.Ama birçok yerde düzelmesi mümkün değil diyorlar.

Kesilmiş hali bu düzelir mi sizce.

Ayrıca erkek mi dişi mi sizce erkek demişti petshop.

Son düzenleme:
Yukarda yazmıştım. Bekleyeceksin..
En geç 1 sene sonra tamam olur tüyler..

Çok teşekkür ederim levent bey inanın içime su serptiniz Bütün hobiyi bırakacaktım neredeyse. İyiki böyle bir forum var :D

Birde cinsiyeti ve yaşı hakkında bilgi verebilir misiniz acaba Belki yanına bir eş alabilirim.

Son düzenleme:
Çok sinir bozucu ya. Eğitmek zor geliyorsa elde avuçta mıncıklamak isteyen gitsin tavşan kedi hamster falan alsın :(

Geri