Karadeniz Pet

Kuşun kanatlarını bağlamak

messevim

Meraklı Üye
Merhaba, bugün bir arkadaşta gördüm. Arkadaş kuşun kanatlarını arkadan hafif bantlamıştı. Kuş tam uçamıyordu. Arkadaşta kuşa böyle eğitim veriyor. Daha önceden eline hiç gelmiyormuş sürekli ısırıyormuştu. Kanatlarını bağladıktan sonra kuş biraz daha ele yatkın olmuş, böylece eğitimini daha iyi veriyormuş.

Bu yöntem kuş için zararlımıdır ?

kollarının ve bacaklarının bağlandıgı düsün sende kaçamazdın bu şekil bir eğitim ne kadar yararlıdır?

Arkadaşının tedaviye ihtiyacı var bence

M. Kemal ATATÜRK

O şekil de kuş egitilmez hani bunun sevgi kısmı arkadaşınızı yanlisindan çevirin bence

elini vicdanına koy bir düşün sence çok mu mantıklı ??? Allah aşkına sende kuş varsa derhal ver birine günaha gireceksin.

elini vicdanına koy bir düşün sence çok mu mantıklı ??? Allah aşkına sende kuş varsa derhal ver birine günaha gireceksin.

Arkadaşım neden günaha gireyim, başkası nın yaptığı günahtan bana ne? Zaten a normal bir durum gördüğüm için buraya yazdım.

Arkadaşım neden günaha gireyim, başkası nın yaptığı günahtan bana ne? Zaten a normal bir durum gördüğüm için buraya yazdım.
buraya konu açıp birde çok mantıklıymış gibi sorduğuna göre sende meğillisin demektir, Tabii en büyük suçlu ve günahkar o cani arkadaşındar.

Herhalde oruç herkesin başına vurdu . :D Konuyu açan kişi ben yapacağım sizce uygulamalımıyım gibisinden birşey dememiş bu kuş için zararlı mıdır demiş , bunda nasıl bir art niyet veya meyillenme anlıyorsunuz enteresan doğrusu . :) Cevap verenler zararlı demiş günah demiş tamam bitti , konuyu neden uzatalım ki . Konuyu açan kişi de arkadaşına bu yönde tepki koyacak ve onu bu huyundan vazgeçirecek . Olay bundan ibaret , herkese hayırlı Ramazanlar .

buraya konu açıp birde çok mantıklıymış gibi sorduğuna göre sende meğillisin demektir, Tabii en büyük suçlu ve günahkar o cani arkadaşındar.

Duyu organlarının mantıklı çalıştığına emin misin ? Ben sadece soru sordum, konu içeriğini oku istersen. Ama anlayarak oku. İnsan anlamadan başkasını nasıl itham eder anlamış değilim. Okumanız yazmanız var ama anlama kabiliyetiniz yok sanırım !

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:38 -->-> Daha önceki mesaj 10:37 --

Herhalde oruç herkesin başına vurdu . :D Konuyu açan kişi ben yapacağım sizce uygulamalımıyım gibisinden birşey dememiş bu kuş için zararlı mıdır demiş , bunda nasıl bir art niyet veya meyillenme anlıyorsunuz enteresan doğrusu . :) Cevap verenler zararlı demiş günah demiş tamam bitti , konuyu neden uzatalım ki . Konuyu açan kişi de arkadaşına bu yönde tepki koyacak ve onu bu huyundan vazgeçirecek . Olay bundan ibaret , herkese hayırlı Ramazanlar .

Hiç sorma arkadaşım, sanki olayı yapan benmişim gibi tepki aldım. Şu forumda soru sormakta mı suç anlamadım

En azından benim o eksiklerim var sen arkadaşını uyaracağına hala burda bana laf yetiştiriyorsun. Ayrıca sen de azcık mantık böyle bir konuyu doğru mu diye burdaki insanlara sormazdın?

Benim dedem 50 yıldır güvercin besler her yeni aldığı kuşun kanadını bantlar yuvayı tanıyana kadar uçtumu geri gelsin kuş diye diye 1-2 hafta öyle olur daha sonra açar muhabbet kuşunu kanatları bantlanması gereksiz bence sonuçta ilgi ve şevkatle alışan hayvanlar alışsın diye kanatlarını bağlamak canice bence

En azından benim o eksiklerim var sen arkadaşını uyaracağına hala burda bana laf yetiştiriyorsun. Ayrıca sen de azcık mantık böyle bir konuyu doğru mu diye burdaki insanlara sormazdın?
Eksik olduğunu kabul ediyosn sıkıntı yok o zaman.

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tabi ki yanlış bir düşünce kuş gelmesine eline geliyor ama sevgi çerçevesinde daha iyi bir eğitim olmazmı bence arkadaşınızı uyarın bazı kuşlar strese girip hasta olabiliyolar

Geri