Karadeniz Pet

kuşunuza renkli küçük top alın:) tavsiye ederim

Miss. Astronout

Yeni Üye
bugün kuşuma küçük renkli bir top aldım görünce o kadar mutlu oldu ki hiç susmadı, gagasını hafifçe topa vuruyo tüylerini kabartıyo sonrada topla konuşuyo:p:D:D tavsiye ederim. :):)

Bende küçük bir oyuncağı yanlışıkla kafese düşmüştü onla oynadığı için kafesten almadım

living-world-81708-kuslar-icin-plastik-4lu-top-oyuncak-10787-46-B.jpg

Bunu çok beğenir kuşlar..

Eğer kuşunhzun size bağlı kalmasını istiyorsanız, aranızdaki bağ güçlenene kadar oyuncak, özellikle de top, zil vb, kesinlikle kafesinizde bulundurmayın. Kendi başına ise, oyuncakla arkadaş olur, size ilgisini kaybetmeye başlar. Çiftse, birbirleriyle ilgilenmek yerine oyuncaklarla ilgilenmeye başlayabilir, hatta oyuncak için kanlı kavgalar yapabilirler.

Eğer kuşunhzun size bağlı kalmasını istiyorsanız, aranızdaki bağ güçlenene kadar oyuncak, özellikle de top, zil vb, kesinlikle kafesinizde bulundurmayın. Kendi başına ise, oyuncakla arkadaş olur, size ilgisini kaybetmeye başlar. Çiftse, birbirleriyle ilgilenmek yerine oyuncaklarla ilgilenmeye başlayabilir, hatta oyuncak için kanlı kavgalar yapabilirler.
yani kuşum daha yaşına girmedi bende sizin dediğiniz gibi bana alışsın diye topu omzuma koyuyorum omzumda oynuyor ara sıra yanağıma kafasını sürüyor tabi siz daha iyi bilirsiniz ama şimdilik bir sıkıntımız yok. olmaz da inşallah :):)

yani kuşum daha yaşına girmedi bende sizin dediğiniz gibi bana alışsın diye topu omzuma koyuyorum omzumda oynuyor ara sıra yanağıma kafasını sürüyor tabi siz daha iyi bilirsiniz ama şimdilik bir sıkıntımız yok. olmaz da inşallah :):)
Estağfurullah, iyi bilmek değil, tecrübelerime dayanarak söyledim. Dediğim gibi kuşunuz size bağlanmış ise sıkıntı olmaz ancak bazen oyuncağını paylaşmak istemeyip sahibini ısırmaya çalışan kuşlar da oluyor. Eğer sıkıntı yoksa topla eğitim de yapabilirsiniz. İstediğiniz bir yere götürmesini sağlayabilirsiniz mesela.

kuş topa kur yapıyor çiftlrşmek isttiyo istersen bi eş al :)

bizimkiler burda takılıyorlar camdaki düzeneği kurana kadar sandalyeyi paylaşamıyorduk :) şimdi arada da olsa alabiliyoruz :D şimdi de perde çekemiyoruz açtırana kadar rahat vermiyorlar

Ekli dosyalar

• 20170807_013626.jpg
    20170807_013626.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 26
  • 20170807_013642.jpg
    20170807_013642.jpg
    535 KB · Görüntüleme: 25
Kuşların yaptığı her hareket kur değildir. Oyun oynar, tanımaya çalışır. Kur yapmak farklı bir şeydir. Kuşlarda çiftleşme için ideal vakit ortalama 10 - 12 aydan itibaren başlar. Bundan önce olabilir mi, tabiki olabilir fakat küçük bir kız ya da erkek çocuğunun bebek sahibi olması ne kadar doğruysa, bu da o kadar doğrudur.

Geri