Karadeniz Pet

Kullandığınız vitamin önerisi

UFUK SÖNMEZ

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Muhabbet kuşları için ben b vitamini kullanıyorum. Onun harici ilaç kullanmıyorum. Üremeleri için kullandığınız ilaç var mıdır? Kullanıyorsanız bu vitamin çok iyi dediğiniz bir ürün var mıdır ?

Teşekkürler

Üretimhanede kullandığım için Nekton E gerek duymuyorum. Sadece Nekton S kullanıyorum tek başınada üretim için iyi bir vitamin..

Piyasada tek geçeceğim vitamin Nekton S..
Üretim amaci dışında da kullanılır mi peki? Bende tek kuş varya ondan sordum. Veteriner şırınga içinde bir vitamin verdi çok iyi geldi ama sormadım ne diye bir daha gidiyim soracağım. Ondan mi alıyim başka bir şey mi aliyim kendim

e vitamini hatırladığım kadarıyla yumurtaların döl tutmasını arttırıyor. zaten buğday filizini bunun için veriyoruz:) profesyonel üretim başka tabi. b vitaminleri bildiğim kadarıyla üretimden ziyade tüy sağlığı için iyi.

Üreme için ilaca ihtiyaç yok Ufuk. Çok gerekiyorsa haftada bir B vitamini veya multi vitamin versen olur.
Kaliteli bir marka almalısın vitamin kullanmak istersen. Kapağı açıldığında çabuk bozuluyorlar. Ufak ve orjinal ambalajda alırsın. Bölme vitamin alma.
Aminosol, Aminovit ve Aminoplus kullandım. Hepsinden de memnun kaldım.

Üretim amaci dışında da kullanılır mi peki? Bende tek kuş varya ondan sordum. Veteriner şırınga içinde bir vitamin verdi çok iyi geldi ama sormadım ne diye bir daha gidiyim soracağım. Ondan mi alıyim başka bir şey mi aliyim kendim

Evet tek Kuş için de kullanabilirsiniz içerik olarak çok zengin ve kaliteli..

• Beğen
Tepkiler: Kca
Sultan papağanım için Aminoplus (sıvı vitamin ve aminoasit) kullanıyorum.Memnunum. 50 cc suluğa 2 damla olarak.

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.
Vitamin kullanacağım prosedüründe 2,5
100 cc suluğa yazıyor. 2,5 cc ortalama kaç damla suluğa damlatmak gerekiyor.

Bilgisi olan cevap verebilir mi ?

Teşekkürler

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.
Vitamin kullanacağım prosedüründe 2,5
100 cc suluğa yazıyor. 2,5 cc ortalama kaç damla suluğa damlatmak gerekiyor.

Bilgisi olan cevap verebilir mi ?

Teşekkürler
1cc ortala 20 damla eder
2,5cc = 50 damla

100cc suluğa 50 damla vitamin damlatmak hangi kuş cinsi için olacak oda önemli.Papağan için mi ? Muhabbet kuşu için mi? Buna dikkat edin.

Geri