Karadeniz Pet

Kuluçka hikayemiz

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
Merhaba kuluçka ile ilgili sorularımı burda sormayi planlıyorum.
İlk sorum şu:
Kuşum yuvanın folluk yerinde değil kenarında yatıyor mudahale etmeli miyim?yumurta follukta ama kenarda yatıyor kuş napmalıyım?

Kuşlarım hakkında bilgi:
Dişi 2.5 yaşında, erkek 1.5 yaşında. Yavru istemiyorduk normalde ama ciftleştiler bi anda. Dişinin önceden kuluçkası oldu tecrübeli. Erkeğin ilk kez olacak. Bugün ilk yumurta oldu ama çatlattılar bilmeyerek sanırım. Yukardaki soruma cevap verir misiniiz🙂

Kuş kumu olur mu acaba? Veya başka ne olur?

İlk yumurta 20 günlük oldu. Sizce geç mi kaldı? Boş mudur veya ölmüş müdür? 4 yumurta var ve hepsi doluydu kontrol ettiğimde. Çok heyecanla bekliyoruz🙃 sizce ne zaman çıkar?

İlk yumurta 20 günlük oldu. Sizce geç mi kaldı? Boş mudur veya ölmüş müdür? 4 yumurta var ve hepsi doluydu kontrol ettiğimde. Çok heyecanla bekliyoruz🙃 sizce ne zaman çıkar?
Yumurtadan ses gelmeye başlamadı mı? 20 günde çıkması gerek aslında

Bu arada yumurtaların hepsinin dolu olduguna eminim. Damarları vardı. Anne tecrübeli. İlk kuluçkası filan değil. Bozulma ihtimali var mıdır? Nasıl anlaşılır?

Fener ile baksam hareket var mı diye zararı olur mu ışığın? Ya da 2 gün daha beklenmeli mi her ihtimale karşı? Yumurtalarin boşa gitmesinden korkuyorum. Napmalıyım
@Soran Kişi
@Recai SULAMİS
@ADRIAN

Merhaba yumurtadan ses gelmeye başladı. Çok az ötüyor yavru. Bugün öğleden sonra arada bir ses gelmeye başladı. Kendisi çıkar mı?

En küçük yumurta 17 günlük. En büyük yumurta 23 günlük. İlki çıkamadı sanırım

Üzgünüm ama kuluçka hikayemiz burada son buldu. Yumurtalar doluydu ve anne bi ara hastalanınca yavrular gelişememiş. En küçük yumurta 19 eylülde geldi. Bugün veya yarın yumurtalari alıp yuvayı çıkarmayı düşünüyorum. Dişi kuşun daha fazla yıpranmasini istemiyorum. Sizin fikriniz nedir? Yuvayı bugun çıkartmalı mıyım
Dikkatlice müdahale edin