Karadeniz Pet

Kuluçka manikanesi yapımı ve alımı?

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Disi kusum bugun garip bir sekilde yumurtalarina oturmuyor. Acil kulucka makinasi ya da kulucka makinasi nasil yapilir bir sekilde bana yardimci olur musunuz yumurtalar sogumadan 8 yumurta vardi kontrol ettim 2si kararmis kararanlardan birinde hareket var 1 i catlamis digerlerinde damarlar gozukuyor. Bana acil uygun fiyatli kulucka makinasi gonderebilecek ya da yapmami saglayabilecek birisine cok ihtiyacim var lutfen

Kuluçka makinası ile yavru alımı sağlasanız bile yavruyu beslemek ve büyütmekte büyük problemler yaşarsınız.

Muhtemelen makinayı temin edinceye kadar yumurtalar bozulacaktır.

Yapmaya kalkayım deseniz o daha güç zaten.

Elif hanım kuluçka makinesi bulsanız bile size gelene kadar geç olur. Yeriniz nerede ? Yakınız da üretici var ise yumurtalarınızı işaretli olarak bakıcı takımların altına sürerler yardımcı olurlar. yakınsanız bende yardımcı olurum.

Kuluckada bir cift bulmak daha mantikli cevrenizde uretici arastirin

Yatmamasının sebebleri kuluçka döneminde sık sık rahatsız edilmeleri. Garip bir şekilde yatmamaya başladı demişinizde. Kuluçkayken kafese el sokulmaz yuva kapağı açılmaz ve yavrular çıktıktan sonra 20 gün boyunca yavrular gün ışığı görmemeli. Yani kuş rahatsız olduğu için yatmaktan vazgeçmiş. Bunda bir gariplik yok doğaları böyle

Rahatsiz etmiyordum yumurtalari dolumu bos mu onu bile bilmiyordum sadece yemlerini dolduruyordum sularini dolduruyordum o kadar bugun bi uyandim anne yuvadan cikmis biraz gozlemledim girmedi. Yerim konyada sicak suyu posetleyip koydum ilk basta. Simdi ampulle isitmaya basladim. Sicak suyu ustlerine koymadim bu arada. Bu sitede konyada uretici bulamadim. Tanidik bir petshoptan yardim almayi dusunuyorum. Insallah cikarlar. Cunku 2sinde ciddi anlamda gelisme var cikti cikacaklar. Ve besleme konusunda anneleri gibi olamam evet zorlanirim ama anneleri oturmadi diyede atmak istemedim elimden geldigince buyutmeye calisicam. Ve baska bilginiz varsa yumurtalarin isinmasiyle ilgili bilgi verirseniz cok sevinirim

plastik folluk kullanıyorsanız ısı veren ufak bi ampülü folluğun altına koyabilirsiniz ışık direk temasda bulunmasın fakat anne yatmıyorsa sadece ısıtmak yetmez en az 6-8 saat de bir mutlak yumurtaların çevrilmesi lazım aksi taktirde yine gelişmez yavrular ilerleyen zamanda yumurtanın içinde ölürler

Cok tesekkurler kahraman bey o dondurmeyi hic dusunmemistim. 6 saate bir alarmi kurayim. Cunku cok uzuldum bu duruma gercekten. Ne yapacagimi bilmiyyorum. 1 i bari ciksa cok mutlu olucam. Boyle olmasini hic beklemiyordum. Yavru cikacak az kaldi derken cok uzdu beni

Cok tesekkurler kahraman bey o dondurmeyi hic dusunmemistim. 6 saate bir alarmi kurayim. Cunku cok uzuldum bu duruma gercekten. Ne yapacagimi bilmiyyorum. 1 i bari ciksa cok mutlu olucam. Boyle olmasini hic beklemiyordum. Yavru cikacak az kaldi derken cok uzdu beni
ortalama 17-21 gün arası yavru çıkar kış şartlarında tavan sürüce yaklaşabiliyor. Çevirme işleminde steril eldiven kullanmanızı tavsiye ederim ve tabanına 1 tutam kadar talaş koyarsanız ısıyı daha iyi muhafaza eder dengeli tutar direk plastikle teması kesilir, çevirme işleminde gayet yavaş ve dikkati davranın sıvısı akmasın

Acaba yumurtalar bos oldugu icin ya da bozuldugu icin mi anne yatmaktan vazgecti cunku bugun ilk yumurtanin 26. Gunu catlak olan o yumurtaydi desek digerlerininde cikmasi lazim. Bu karalik yoksa bozuldugu anlamina mi geliyor?

Elif hanım karanlık bir odada yumurtaları telefonun flashının üstüne yan olarak koyarak resimlerini çekin paylaşın ona göre değerlendirelim ama büyük iht iptal olmuştur dedim gibi 17-21 gün dür ortalama süresi

Okuldayim eve gidince ilk isim bu olacak ama ben baktigimda 1 inin catlamis oldugunu gordum sari sivi vardi ama damarsizdi. 2 si kararmis ust tarafinda oval bir sekilde bosluk vardi. Birinin canli oldugunu hissettim. Parmaklarima kalbinin atmasinin hissi geldi. 5 tanesinde de damarlar belli oluyordu

sizin anlattınıza göre yorum yaparsak sizin söylediklerinizden farklı birşey söyleyemem görmeden ama gün olarak geçmiş en azından 3 ünün süresi 7 yumurta varsa büyük olan 27 günlük ise 15 günlük civarıdır son gelen yumurta anca son gelen 3-4 yumurtadan ümit bekleyebiliriz demektir buda

Acikcasi ben kuslarimi birine vermistim umudu kesip. Verdigim kisi 8 yumurta oldugunu ve bakamayacagini soyleyince geri aldim. Kac gunde ciktilar bilmiyorum. 2 gunde bir cikti olarak hesapladim. O yuzden emin olamiyorum ben kuslarimi geri alali 10 gun oldu. 10 gundur de yerini yadirgamayip surekli yatti.

Fotografta net cikmadigi icin atamadim ama yavru oldugu bariz belli. Kararanlardan birini kirdim yavru icinde olmus ve kokuyordu. Sizce atayim mi yumurtalari

Geri