Karadeniz Pet

kuluçkada ki yumurtalar biraz acil

K

kayzetr

Guest
merhabalar 1 çift muhabbet kuşum var
dişi 2 yaşı geçti erkek ise 1.5 yaşında 27 nisan'da ilk yumurtayı gördüm çok heyecanlandım. Görür görmez'de hemen sessiz ısı derecesi normal bir odaya insanlardan uzan bir yere kafesi koydum. sadece yem ve su işlerine baktım.
Bugün ayın 20'si yanlız baktım çıkmadı 23'gün oldu bir belirti yok Işıkla kontrol ettim lakin sanki hepsi boş
Bugün dayanamayıp 1 tanesi'ni kırdım - bildigimiz gibi tavuk yumurtasını kırıp tavada pişirdigimiz gibi'ydi sarı ve beyaz katılaşma vs yoktu Lütfen yardım edin 23 gün normal midir?

belki ilk yumurtası çıkmamıştır da diğerleri çıkacaktır...rahatsız etmeyin biraz daha bekleyin...bir tanıdığımın kuşu 7-8 tane yumurtladı...ilk yumurtası çıkmadı en sondaki yumurtalardan yavru çıktı...tüm yumurtaları bekleyin inşaallah bir kaç tane yavru çıkar...

tesekkürler

Keşke yer değişikliği yapmasaydın

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler 'Yer degisikligi yapmamın nedeni evdeki misafir gelip gitmesinden dolayı ama yer degisikligi sorun olacagını zannetmiyorum

belki ilk yumurtası çıkmamıştır da diğerleri çıkacaktır...rahatsız etmeyin biraz daha bekleyin...bir tanıdığımın kuşu 7-8 tane yumurtladı...ilk yumurtası çıkmadı en sondaki yumurtalardan yavru çıktı...tüm yumurtaları bekleyin inşaallah bir kaç tane yavru çıkar...
Yorumunuz İçin teşekkürler -Işık ile baktıgımda sadece 2 tanesinde çok az fark var bugün tam 23 gün oldu sizce normal'midir?

Hemen kontrol ediyorum 30 gün bekleyelim bakalım peki 30'gün ü gectikten sonra yumurtaları almak
'mı gerekiyor_

30günü ben kafamdan uydurmuştum 23 günü geçmişse deneyebilirsin
benimde bilgim inan senin kadardır forumda araştırarak öğreniyorum yavaş yavaş ilgilenen biri çıkar elbet

teşekkürler

30günü ben kafamdan uydurmuştum 23 günü geçmişse deneyebilirsin
benimde bilgim inan senin kadardır forumda araştırarak öğreniyorum yavaş yavaş ilgilenen biri çıkar elbet
Yorumunuz için teşekkürler en azından kendi düşüncenizi söylediniz. Bakalım belki daha yararlı bilgi verecek arkadaşlarımız gelir

Yorumunuz İçin teşekkürler -Işık ile baktıgımda sadece 2 tanesinde çok az fark var bugün tam 23 gün oldu sizce normal'midir? [/QUOTE]

birde şöyle bir yöntem duymuştum...bir kabın içine ılık su doldurun...yumurtaları atın içine...içinde yavru olanlar hareket ediyor...diye duymuştum deneyin isterseniz...

Yorumunuz İçin teşekkürler -Işık ile baktıgımda sadece 2 tanesinde çok az fark var bugün tam 23 gün oldu sizce normal'midir?

birde şöyle bir yöntem duymuştum...bir kabın içine ılık su doldurun...yumurtaları atın içine...içinde yavru olanlar hareket ediyor...diye duymuştum deneyin isterseniz...[/QUOTE]

Murat abi Biraz önce denedim hareket etmediler video'sunu izledim yalnız 5 yumurtada 3 tanesi suya batıyor 2 tanesi su üstünde kalıyor batan'lar ise yarıdan fazla batıyor -

ana sayfadaki videoyu izledin denedin ve sonuç buysa...hayırlısı olsun...yapacak bir şey kalmamış...üzülme nasıl olsa yeniden yumurta yaparlar...nasıl olsa eşler...

Geri