Karadeniz Pet

Kuluçkadaki dişi kuşum hastam?

Mavis18

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum birinci kuluçkasini tamamladıktan sonra yavrular yuvadan atlamaya yakin ikinci kuluçkaya yatti. TAKİP edip ayiramadim KUŞLARİMİ.7 yumurta var 3 yavru çıkmış durumda.Ama dişi kuşumun görüntüsü bana hiç iyi gibi GELMEDİ.Bİ bakin Allah rizasi için göz etrafındaki tüylerini fln dökmüş gibi duruyor.Hergün yumurta mamasi veriyorum kalamar kemiği de var ne yapmaliyim sizce?
IMG_20191127_110119.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20191127_110106.jpg
    IMG_20191127_110106.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20191127_110017.jpg
    IMG_20191127_110017.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20191127_105939.jpg
    IMG_20191127_105939.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 20
Arkadaşlar kuşum birinci kuluçkasini tamamladıktan sonra yavrular yuvadan atlamaya yakin ikinci kuluçkaya yatti. TAKİP edip ayiramadim KUŞLARİMİ.7 yumurta var 3 yavru çıkmış durumda.Ama dişi kuşumun görüntüsü bana hiç iyi gibi GELMEDİ.Bİ bakin Allah rizasi için göz etrafındaki tüylerini fln dökmüş gibi duruyor.Hergün yumurta mamasi veriyorum kalamar kemiği de var ne yapmaliyim sizce? Ekli dosyayı görüntüle 44357
Resim net değil tek gözündeki tüyler mi dökülmeye başladı göz beyazın da kırmızılık veya sulanma varmi

Resim net değil tek gözündeki tüyler mi dökülmeye başladı göz beyazın da kırmızılık veya sulanma varmi
Net resim alamiyorum.Yumurtaya yattiği için flashtan rahatsiz oluyor. Çok bitkin gözüküyor ve göz kapaği çevresinde tüyler dökülmüş gördüm kızaröaya dikkat edemedim

Net resim alamiyorum.Yumurtaya yattiği için flashtan rahatsiz oluyor. Çok bitkin gözüküyor ve göz kapaği çevresinde tüyler dökülmüş gördüm kızaröaya dikkat edemedim
Göz içine dikkatli bir şekilde bakma imkanınız varsa bakın kuşu urkutmeden ornithosis ise 1 haftaya gözü balon gibi olur hiç yavru yumurta bakamaz duruma gelir

Göz içine dikkatli bir şekilde bakma imkanınız varsa bakın kuşu urkutmeden ornithosis ise 1 haftaya gözü balon gibi olur hiç yavru yumurta bakamaz duruma gelir
IMG_20191128_001710.jpg

Şöyle bi foto yakaladım acaba halsiz düştüğü içinmi böyle yoksa hastami kestiremiyorum ilk defa başima GELİYOR.Kuluçkadayken böyle şeylerin olmasi normal mi?

Ekli dosyayı görüntüle 44399
Şöyle bi foto yakaladım acaba halsiz düştüğü içinmi böyle yoksa hastami kestiremiyorum ilk defa başima GELİYOR.Kuluçkadayken böyle şeylerin olmasi normal mi?
Sulanma yok gördüğüm kadarı ile hıg hıg gig tarzı sesler çıkarıyor mu evet kuluçkada ise olsa ihtimal var birde yorgun gibi gözüküyor kuş diğer gözünün beyazı net mi yoksa gözleri siyah mı göz hastalığı da olabilir

Sulanma yok gördüğüm kadarı ile hıg hıg gig tarzı sesler çıkarıyor mu evet kuluçkada ise olsa ihtimal var birde yorgun gibi gözüküyor kuş diğer gözünün beyazı net mi yoksa gözleri siyah mı göz hastalığı da olabilir
İki gözüde net sulanma yok herhangi Bi seste çıkarmiyor.7 yumurta yordu büyük ihtimal canim kuşum çok üzüldüm ya

İki gözüde net sulanma yok herhangi Bi seste çıkarmiyor.7 yumurta yordu büyük ihtimal canim kuşum çok üzüldüm ya
Aman hasta olmasın da gücünü toparliyacak karışımlar yapın kuşa doğa da olsa sorun yok senede 2 sefer yatar kuluçkaya enerjisini kazanmalı tekrar uzun vadede sıkıntıya girer geçmiş olsun sağlıklı olsun inşallah

Geri