Karadeniz Pet

Kuluçkadaki Kanaryada yumurta sıkışması mı var ?

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Hayırlı Günler herkese dayımın kuşları kuluçkadaydı bahsetmiştim. Bugün kuşlara bakmaya geldiğimde dişi kuşu yerde buldum kabarmıştı . Aynı zamanda dengesini sağlayamıyor. Yumurta sıkışması var büyük ihtimal ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• 85FF6E68-FBCA-499D-9AAE-CC50957A6D4A.jpeg
    85FF6E68-FBCA-499D-9AAE-CC50957A6D4A.jpeg
    598.2 KB · Görüntüleme: 30
Bir ayağını kullanamıyor gibi yumurta artık bacak sinirine baskı yapmış olabilir herhalde. Acil yardım lütfen

Ağzına 1-2 damla zeytin yağı damlatın. Sonra anüs kısmna da 2-3 damla damlatın. Karın kısmını da buharla gevşetip yavaş yavaş masaj yapar gibi çıkarmaya çalışın ama zorlamadan yapın bunu.

Ağzına 1-2 damla zeytin yağı damlatın. Sonra anüs kısmna da 2-3 damla damlatın. Karın kısmını da buharla gevşetip yavaş yavaş masaj yapar gibi çıkarmaya çalışın ama zorlamadan yapın bunu.
Çok sağolun hocam damlattım 2 damla poposuna şu an hareketli yem yiyor . Ama daha yumurtayı çıkartmadı . Bir de mama yaptım kuşlara sulandırmak için de yap koydum bir çay kaşığı . Ağzına damlatmak yerine böyle yaptım . Bu da olur mu ? Bir de erkek de yaptığım mamadan yiyor . Ona bi sıkıntısı olur mu ?
Yağ sürüp biraz daha bekleyip öyle müdahale edin isterseniz.Yağ ile ovabilirsiniz yavaş yavaş.
Saolun yorumunuz için biraz bekledim şu an iyiler bakalım nasıl olacaklar ?

Geri