Karadeniz Pet

Kuluçkaya yattığını nasıl anlarım?

Burak61

Yeni Üye
Başlıktaki gibi nasıl anlarım

Son düzenleme:
Disi cok fazla yuvada vakit geçirir yumurtanın üzerine yatar esi onu kusarak besler sadece tuvalet icin çıkar tipimi büyük yapar bide gecede yuvada yatar

Benim ilk kuluçkada 4 yaptı sonra 6 sonraki kuluçkada 7 yaptı tam sayı bilemem ama son yumurtaları iki günden fazla zamanda da yumurtlayabilir bitti sanıyoruz 4 gun sonra yapmış olabilir her yumurta icin eşleşirler anlattığınıza göre sıkıntı Yok güzel ilerliyorlar yuvaya yapıyorsa yumurtaları hiç sıkıntı Yok yatar benim ilk yumurtayı kafese yapmıştı yetişememiş yuvaya ilk kulucka onlarda deneyimsiz oluyor cok ilgilenmeyin takipte olun zaten sıcak tutun havalar soğuk normalde ilkbahar yaz daha kolay oluyor kuluçka inş güzel sonuçlar alırsınız

:)

Ekli dosyalar

• IMG_7038.JPG
    IMG_7038.JPG
    368.4 KB · Görüntüleme: 60
Benim ilk kuluçkada 4 yaptı sonra 6 sonraki kuluçkada 7 yaptı tam sayı bilemem ama son yumurtaları iki günden fazla zamanda da yumurtlayabilir bitti sanıyoruz 4 gun sonra yapmış olabilir her yumurta icin eşleşirler anlattığınıza göre sıkıntı Yok güzel ilerliyorlar yuvaya yapıyorsa yumurtaları hiç sıkıntı Yok yatar benim ilk yumurtayı kafese yapmıştı yetişememiş yuvaya ilk kulucka onlarda deneyimsiz oluyor cok ilgilenmeyin takipte olun zaten sıcak tutun havalar soğuk normalde ilkbahar yaz daha kolay oluyor kuluçka inş güzel sonuçlar alırsınız

,

Son düzenleme:
Mama da alın yuvaya yakın asın baba yer Esin'i besler cok güzel görünüyor cok güzel yavru renkleri olur kuşlar cok iyi

Yumurta kabuk yaptığı icin kalamar hep olsun esi beslemiyor mu hiç

Esi giriyorsa besliyordur tamam ben bakardım erkek yumurtaya zarar verir diye ama orada bile Esin'i kasıyor besliyor bazı erkekler zarar veriyor sizinki iyi gibi

Beraber yaşamıyorlar yavru bir aylık olunca kafesten ayrılır ben çift hane aldım erkekler bir yere kızlar biryere eşleşmeyi bitirdim yavruları kimseye veremediğim icin kıyamıyorum ama anne kıskanıp Yen'i yumurta yapmak icin olduruyormus benimki yapmadi tek yavruda yapıyor diyorlar zaten yavrular belirli boyuta gelince anne yeniden yumurtluyor kulucka yapıyor engellemek zor oluyor yada anneyi ayırıp babanın yavrulara yem kirmayi öğretmesini beklemek gerekiyor cok iyi takip edilmeli zamanında yavru yem kırınca ayrılmalı atlayınca yuvadan yere aspur yem atıp babadan yem kirmayi öğrenince evden ayırırız

Geri