Karadeniz Pet

Kulucka döneminde erkek kuşum öldü

Mahmud

Yeni Üye
Merhabalar Muhabbet kuşlarımdan erkek olanı bugün yuvalıkta ölmüş halde buldum henüz 6. Yumurtasini yeni yumurtlayan dişi ise çok bitkin duruyor ve yumurtalarla hiç ilgilenmiyor daha önce yani yumurta sayisi 3 iken hep yumurtanin üstünde yatiyordu ne yapalabilir acil cevap

Muhtemelen eşi öldüğü için ve siz farkedene kadar gözünün önünde durduğu için dişi kuş strese girmiş. Mümkün olduğunca dişiyi rahatsız etmeyin. Eğer başka çiftiniz varsa bakıcı olan yumurtaları onların altına kaydırabilirsiniz.

Muhtemelen eşi öldüğü için ve siz farkedene kadar gözünün önünde durduğu için dişi kuş strese girmiş. Mümkün olduğunca dişiyi rahatsız etmeyin. Eğer başka çiftiniz varsa bakıcı olan yumurtaları onların altına kaydırabilirsiniz.
Malesef başka çiftim yok dişinin tekrar ilgilenmesi mümkünmü?

Mümkün. Dişi kuş şuan ne halde, ne yapıyor ?

Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.Yarın öğlene kadar bekleyin derim, eğer yatmazsa çifti kuluçkada olan bir tanıdığınız varsa yumurtaları verin o çiftin altına, yada petshopta kuluçkada çift varsa yumurtaları ona verin. Benim fikrimi soracak olursanız yumurtları şimdiden götürüp kuşları kuluçkada olan birine vermenizi öneririm, neden derseniz, 6 yumurtadan 4 ü dolu diyelim. Anne kuş, bu süre içinde yanına başka erkek kabul etmeyecektir. Ve tek başına hem yumurtları ısıtacak,hem kendi karnını doyuracak. hem yavrular çıkınca tek tek onlarla ilgilenecek, ve bu süreç onu çoook yoracak. belkide dişi kuşunuzu bu süre içinde kaybedebilirsiniz. en akli çözüm, yumurtaları verin, dişi kuşunuz 1 hafta kadar tek kalsın sonra götürün eş seçsin yanına eş alın.

Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.Yarın öğlene kadar bekleyin derim, eğer yatmazsa çifti kuluçkada olan bir tanıdığınız varsa yumurtaları verin o çiftin altına, yada petshopta kuluçkada çift varsa yumurtaları ona verin. Benim fikrimi soracak olursanız yumurtları şimdiden götürüp kuşları kuluçkada olan birine vermenizi öneririm, neden derseniz, 6 yumurtadan 4 ü dolu diyelim. Anne kuş, bu süre içinde yanına başka erkek kabul etmeyecektir. Ve tek başına hem yumurtları ısıtacak,hem kendi karnını doyuracak. hem yavrular çıkınca tek tek onlarla ilgilenecek, ve bu süreç onu çoook yoracak. belkide dişi kuşunuzu bu süre içinde kaybedebilirsiniz. en akli çözüm, yumurtaları verin, dişi kuşunuz 1 hafta kadar tek kalsın sonra götürün eş seçsin yanına eş alın.

Allah razı olsun bir arkadaşımın kuşu kuluckadaymış fakat 6 tane yumurtasi var şimdi ben bunlarida versem 12 tane yumurtaya o kuşlar bakabilirmi ki

Gecmis olsun
sizin yumurtalarin hepsi dolu mu dolu yumurtalari koyarsiniz altina arkadasinizda kontrol etsin bos varsa atsin kusunuzun kuluckaya devam edecegini dusunmuyorum insallah devsm eder diyelim esi ölmüş dişi hasta ikisinin bu durumda olmasi normal degil nedenini bulmak lazim

Ahmed kardeşimiz gerekeni söylemiş, dediği gibi yumurtaları kontrol edip boş olanı atsın yumurtaları vereceğiniz arkadaşınız, böylelikle o dişi zorlanmaz. yumurtaları başka birine vermek, şuanki dişinize yapacağınız en büyük iyilik olur. Yumurtaları verdikten sonra yuvalığı çıkarıp dişiyi en az bi 10 gün gözlemleyin. sağlıklı ise eş alın yanına.

Yemleri kontrol edin verdiginiz su nasil vitamin yesillik ekstra bir seyler verdiniz mi bir anda durduk yere olmaz

Ikinizede teşekkür ederim az önce dişi yuvaya girip kuluçkaya oturdu fakat devam edermi bilemiyorum yumurtaları kuşu rahatsiz etmemek için kontrol etmedim yem konusunda ballı kraker ve havuç dışında extra yem vermedim onlari rahatsiz eden kimsede yoktu gerçekten sebebini bilemiyorum dişi birazda olsa toparlandı bir kaç gün gözlemlemek istiyorum eğer dişi ilgilenmezse yumurtaları arkadaşıma veririm

Yemleri kontrol edin verdiginiz su nasil vitamin yesillik ekstra bir seyler verdiniz mi bir anda durduk yere olmaz
Birazdan yumurtalari arkadaşıma vereceğim en iyi ihtimalle sabahtan beri kuş yumurtaya yatmıyor zarari olmuşmudur yani yumurta soğumuşmudur

Birazdan yumurtalari arkadaşıma vereceğim en iyi ihtimalle sabahtan beri kuş yumurtaya yatmıyor zarari olmuşmudur yani yumurta soğumuşmudur

Geri