Karadeniz Pet

Kuluçkadaki Kuşlarımı (Erkeği) Salmalıyım?

Poyraz35

Yeni Üye
Merhabar, arkadaşlar biri 2 haftalık biri 1 haftalık 2 yavrum var bir de boş yumurta, dişi 30-35 gündür yuvada erkek de garibim dışarıda dişiyi bekliyor, yaptığı hareketlerden de çok sıkıldığı belli oluyor, acaba diyorum dişi yuvalıktayken erkeği salıyım mı az odada dolaşsın sıkıntı olur mu dişi için? Dişiyi de salıyım mı? Uçup kendine gelse tekrar girer mi yuvalığa? :confused:

Hiç gereği yok salıp uçurmaya.
Erkeğin hoşuna gidiyordur yuvalığın önünde dişiyi beklemek.

Hocam genellikle kalamar kemiğiyle oynuyor, dişi çıktığında çok heyecanlanıyor içeri girdiğinde arkasından baka kalıyor bazen de dayanamayıp o da giriyor yuvalığa sonra bi gürültü kopuyor erkek bağırarak dışarı çıkıyor :)

Dişi strese girmiş olabilir. Sakin bir ortam sağlanması gerekebilir.

Sanmıyorum hocam kuluçkaya yattığından beri kafesin yanında akvaryum var onun motor sesi bir de tv sesi var kuş banamısın demiyor maşallah.

aynen benımde yanında akvaryum ve tv var hıc bı sıkıntı olmuyor dısı 7 gun 24 saat yuvada

Hiçbir sıkıntı yok salmayinda maşallah

salmayın erkek sıkılmıyor heyecanlanıyor ve sabırsızlanıyor o yüzden size sıkılıyor gibi geliyor.

Peki biraz daha durcak o zaman kafeste sağolun :)

[MENTION=14738]mehmet şahin[/MENTION] Ne alakası var stresle? Stresle ilgili bir durum yok ortada. Bunlar olağan halleridir kuluçka ve yavru olan kuşlarda. [MENTION=13698]Poyraz35[/MENTION] Maşallah. Sen kuşları yavrular yeme düşüp, kendilerini kurtarana kadar salma. Eş olan kuşlar genelde salınmaz ama yine de senin bileceğin bir iş.

@mehmet şahin Ne alakası var stresle? Stresle ilgili bir durum yok ortada. Bunlar olağan halleridir kuluçka ve yavru olan kuşlarda. @Poyraz35 Maşallah. Sen kuşları yavrular yeme düşüp, kendilerini kurtarana kadar salma. Eş olan kuşlar genelde salınmaz ama yine de senin bileceğin bir iş.

Hocam bende öyle düşünüyorum, ama erkeği tek iken genellikle salardım yani kafeste durmaya pek alışkın değil dişiyi de ilk aldığımda salmıştım. Beraber avizede takılıyolardı :) Yavrular kendini kurtardıktan sonra salarım ikisini de çünkü dayanamıyorum kafeste görünce :)

bence hic gerek yok cikarma erkek oyle bklemktn sikilmaz

rica ederiz işimiz bu :)

Geri