Karadeniz Pet

Kum Ve Mama Nasıl Verilmeli?

UgurluTurk

Meraklı Üye
Merhaba dostlar, çiftime kum ve mama veriyorum gayet güzel yiyorlar severek ne sıklıkla vermeliyim? Şu şekilde veriyorum.

Ekli dosyalar

• 62AD05AD-82BC-4151-815F-928691EDBE56.jpeg
    62AD05AD-82BC-4151-815F-928691EDBE56.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 65
Merhaba dostlar, çiftime kum ve mama veriyorum gayet güzel yiyorlar severek ne sıklıkla vermeliyim? Şu şekilde veriyorum.
Mama çiftleştirmek için se bir gün ara ile içine kizistirilar koyarak kuş başı bir tatlı kaşığı kadar koyun kum sürekli kafesde bulunsun mama yumurta gelince haftada bir kere yavrular çıkıp çoğalınca her gün gebe kuş başı bir tatlı kaşığı ama kuluçka ve yavru döneminde kızıştırici koymadan verin
Fazla mama yağlanma kilo yapar tuy e sokar vitamin fazla gelince
SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mama çiftleştirmek için se bir gün ara ile içine kizistirilar koyarak kuş başı bir tatlı kaşığı kadar koyun kum sürekli kafesde bulunsun mama yumurta gelince haftada bir kere yavrular çıkıp çoğalınca her gün gebe kuş başı bir tatlı kaşığı ama kuluçka ve yavru döneminde kızıştırici koymadan verin
Fazla mama yağlanma kilo yapar tuy e sokar vitamin fazla gelince

Sağol varol kardeşim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sağol varol kardeşim

Rica ederim sanırım nijerli hazır mama kullanıyorsun icine havuc ve pancar rendeleyerek mama yi ver . kuluçka ve yavru bakma döneminde nijer kullanma havuç ve pancarda kullanma onun yerine nemli mama lar var onlardan kullan

Rica ederim sanırım nijerli hazır mama kullanıyorsun icine havuc ve pancar rendeleyerek mama yi ver . kuluçka ve yavru bakma döneminde nijer kullanma havuç ve pancarda kullanma onun yerine nemli mama lar var onlardan kullan

500 gr Normal mamanın içerisine 200 gr kızıştırıcı kondisyon yemi karıştırdım o şekilde veriyorum

Bu krakeri vereyim mi kraker zararlı diyolar ama bu meyveli?

Ekli dosyalar

• D9A6330C-264D-447D-A69A-3282F59A4FB6.jpeg
    D9A6330C-264D-447D-A69A-3282F59A4FB6.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 56
Kraker verecegine uygun meyve sebze ver kraker zararlı.

Bu krakeri vereyim mi kraker zararlı diyolar ama bu meyveli?
meyveli krakeride ballı krakeride yapıştırmak için kullandıkları bir yapıştırıcı var zararlı olan o yapıştırıcı kursaklarında kalabiliyor verceksen ayda 1 kere ver kafeste kuş kumu olsun ama verirsende kuş kusmaya çalışır gibi bir hareket yapabilir o zaman tamamen kes.

Son düzenleme:
Havuç rendeledim mamalığa koydum. Meyve ve sebze olarak başka ne önerirsiniz?
Havuç,maydanoz sapları,dere otu,rokko,maydanoz,galeta unu mısır unu,birde mamaya yeşillik koyarsan pirinç unu koy ki ishal olmasınlar.Tabi direk yeşillik verince ishal olmazlar ama devamlı verirsen olabilirler.

Meyve olarak ise ekşi ve acılar ve aşırı şeker içerenler kesinlikle verilmemeli verebilceklerin çilek,avakado,mango,elma ama elma verirken kabukiçekirdekli kısmı ve o çekirdeği saran sert kısmı verme,armut,üzüm gibi meyveler verebilirsin

Meyve olarak ise ekşi ve acılar ve aşırı şeker içerenler kesinlikle verilmemeli verebilceklerin çilek,avakado,mango,elma ama elma verirken kabukiçekirdekli kısmı ve o çekirdeği saran sert kısmı verme,armut,üzüm gibi meyveler verebilirsin
Şu şekilde elma, salata, havuç verdim ve yemliği çıkardım ki onları yesinler zaten yeme buladım alışmaları için meyveleri fikir iyi mi

Ekli dosyalar

• 36F12686-59D4-4150-9568-90D39847B194.jpeg
    36F12686-59D4-4150-9568-90D39847B194.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 45
  • 1B96ED1C-0135-4A99-8FE9-B910642F9090.jpeg
    1B96ED1C-0135-4A99-8FE9-B910642F9090.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 50
Bu ünal vlog tekniği değil mi? Bu kuşa kalmış yiede bilir yemiyedebilir yetişkin kuşlar genelde başka bir kuşu yerken görmeden yemiyor

Bu ünal vlog tekniği değil mi? Bu kuşa kalmış yiede bilir yemiyedebilir yetişkin kuşlar genelde başka bir kuşu yerken görmeden yemiyor

Tam üstüne bastın [emoji23] Senin dediklerinden sonra girdim baktım bu şekilde yapmak mantıklı geldi eğer yemezlerse yemliği koyarım geri

Elma verme ciftlesmesini istiyorsan kızgınlığını alır onun yerine pancar ve havucu küçük kısımda rendele ver

Elma verme ciftlesmesini istiyorsan kızgınlığını alır onun yerine pancar ve havucu küçük kısımda rendele ver

Maydanozda kısırlaştırır diyorlar falza verimde bu doğru mu biliyo musunuz?

Geri