Karadeniz Pet

Kumru kuşlardan anlayan varmı?

KuşSeverrrr

Yeni Üye
Balkonda ağaç gibi bir bitki var kuşlar oraya sürekli küçük tahta parçaları dal gibi şeyler getiriyordu en sonunda anne kuş oraya yumurtladı kuş fazla korkmasın diye fazla girmedik balkona ilk yumurtadan 3 gün sonra ikinci yumurta geldi sürekli yuvaya biri gittiği zaman diğeri geliyordu 2-3 hafta sonra yumurtadan çıktılar. kuşlar yavruları terketmesin diye hiç girmedik balkona 2 gündür anne kuş fazla gelmemeye başladı diğer kuş da ortalıklarda yoktu bu sabah kuşun birini kanlar içinde gördüm kardeşi de orada yoktu kuşlardan biri (anne kuş sanırım) geldi 2 dakika bakıp geri gitti birdahada gelmedi 10 dakika önce balkona girdiğimde bir köşeye saklanmış olan yavruyu gördüm hava soğuktu titriyordu dayanamadım eve aldım kuş aç olabilir diye beslemek istedim ama neyle besleyeceğim bilmiyorum ve onu balkona mı koymalıyım kuşlar geri gelir mi

Bizim de balkonumuzda kumrular var yumurtadan yeni çıktılar bence geri koyun hemen annesi gitse bile mutlaka geri geliyor geldiğinde bulamazsa bidaha gelmeyebilir

Bizim de balkonumuzda kumrular var yumurtadan yeni çıktılar bence geri koyun hemen annesi gitse bile mutlaka geri geliyor geldiğinde bulamazsa bidaha gelmeyebilir
Tamam koyacağım ama hava çok soğuk donabilir diye korkuyorum üstüne küçük ince birsey koysam gelir mi

Hem kuş sabahtan beri orada yuvada hiçbir kuş olmadığını görünce terketmiş olabilir mi geç gördük

Tamam koyacağım ama hava çok soğuk donabilir diye korkuyorum üstüne küçük ince birsey koysam gelir mi
Kafası görünecek şekilde koyun bence kuşu görürse gelir. Eğer yuvanın üstünü kapatabiliyorsanız kapatın yanlarını falan en azından rüzgar almasın. Arada bi takip edin annesi baya bir süre gelmezse siz alıp bakarsınız mecburen.

Kanlar içinde olan yavru nerde ölmüş mü üzüldüm ona da 😟

Kafası görünecek şekilde koyun bence kuşu görürse gelir. Eğer yuvanın üstünü kapatabiliyorsanız kapatın yanlarını falan en azından rüzgar almasın. Arada bi takip edin annesi baya bir süre gelmezse siz alıp bakarsınız mecburen.
Tamamdır yardım ettiğiniz için teşekkürler Kumrudan anlayan fazla tanıdığım yoktu :)
Kanlar içinde olan yavru nerde ölmüş mü üzüldüm ona da 😟
Maalesef öldü Limonumun yanına toprağa verdim :( Başka bir kuş yaptı diye düşünüyorum

Anne kuş etrafta yok gelmiyor mama yapıp vermek önerdiğiniz mama tarifi varmı

Büyük kumrular ne yer biliyorum ama yavrusundan pek anlamam internette vardır bir sürü tarif ordan bakın bence

bir tane mama tarifi bulup yaptım ona şırınga ile vermek istedim ama korkuyor ve ısırmaya çalışıyor küçük bir tasın içine döküp yanına koydum inşallah yer

bir tane mama tarifi bulup yaptım ona şırınga ile vermek istedim ama korkuyor ve ısırmaya çalışıyor küçük bir tasın içine döküp yanına koydum inşallah yer
İnşallah yer ama sanmıyorum annesini bekler o hep yemezse siz zorla ağzına verirsiniz aç olduğu için mecbur yer.

Geri