Karadeniz Pet

Kumru Yavrusu Düştü

Ozan Yalcinturk

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba, öncelikle hangi konuda açacağımı bulamadım eğer yanlış yaptıysam affola. Bizim balkonumuzdaki kombinin üstün yaklaşık 1 ay önce kumru geldi yuva yaptı. 1.5 hafta önce yumurtadan çıktı biz de görünce sevindik. Ama bu sabah bir baktık yavru kombinin üstünden yere düşmüş(yaklaşık 1.8m). Elimize eldiven takıp yerine koyduk nefes alıp veriyordu kanatlarını hareket ettiriyordu, ayaklarını hareket ettiriyordu ancak ayakları bir değişik. Ben doğduktan sonra bir fotoğrafını çekmiştim. Oturduğu yerde ayağı bir başka yere uzanıyor bir değişik. Ayakları kırık olabilir mi ne yapmamız gerek. Fotoğraflarını koyacağım şimdi. ilk fotoğraf doğduktan sonra çektiğim fotoğraf diğer hepsi düştükten sonra çekildi.
IMG_2941.JPG
IMG_2957.JPG
IMG_2958.JPG

Kuş yuvayı tam örememiş gibi gözüküyor. Sert zeminde yavrunun ayağı çarpık gelişiyor olabilir. Ancak kesin bir şey diyemem, varsayım sadece.
Bulgur ıslatıp koymanız iyi olmuş.

Kuş yuvayı tam örememiş gibi gözüküyor. Sert zeminde yavrunun ayağı çarpık gelişiyor olabilir. Ancak kesin bir şey diyemem, varsayım sadece.
Bulgur ıslatıp koymanız iyi olmuş.
Dün aksam hem annesi hem babasi geldi yemek veriler sonra gittiler yavru gece tek basina kaldi. Sizce yuvayi terk etmis olabilir mi? su ve yemek koymalimiyiz. Birde yere dusmustu ayagiyla alakali bir soun olabilir mi. Arada ayaga kalkiyor esniyor tuylerini falan temizliyor.

Siz bir gozetleyin bence su ve yemek koyun aynısı anneanneme oldu ondan diyorum su ve yemek koyun gelmezlerde önlem olarak kalsin

Arkadaşlar üzücü bir haberle geldim. Yavru kuş öldü. Ailesi her gün gelip besliyordu baya da büyümüştü ayaklarındaki anomaliyi hala anlamamıştık. Bir kaç gündür de kargalar geliyordu bizde kovalıyorduk bu sabah babamın demesine göre saksağan alıp götürmüş ve yemiş. Şimdi ailesi gelip gidiyor.

Yapcak bişey yok...Allahın takdiri siz elinizden geleni yapmışsınız üzülmeyin şimdi onlar daha iyi bir yerdeler...İyi Günler.