Karadeniz Pet

Kumrum geri geri yürüyüp kendini yere atıyor

c3'e bakın. Ecoliyede benziyor. Ama daha çok koksidiyozda görülen bir dışkıdır. Dediğim gibi diğer dışkılarada bakmak lazım. Yeni dışkı resimleri atın.

kumru-un-d-k-s-4

Evet benziyor ne yazık ki... sabah işim vardı şimdi vakit buldum da, buyurun atayım.

kumru-un-d-k-s-3

Bu kadar dışkı örneği yeterli bence. Kuşun dışkıları bozuk ve hasta. Benim tavsiyem sulphamezathine kullanmanız yönünde. Hem antibakteriyel hemde antikoksidiyel bir ilaçtır. Bu ilacı veterinerlerden temin edebilirsiniz. Kullanım şekli ise; bir su bardağı suya 10-12 damla damlatıp kullanıcaksınız. Bu suyu içme suyu olarak vericeksiniz kuşa, yani yanında başka su olmıyacak. Ve ilaçlı su günde 2-3 sefer tazelenicek. Ve bir hafta kullanılıcak. Benim önerim bu. Eğer imkanınız varsa kuşu iyi bir kanatlı veterinerine götürün. Geçmiş olsun...

Bu kadar dışkı örneği yeterli bence. Kuşun dışkıları bozuk ve hasta. Benim tavsiyem sulphamezathine kullanmanız yönünde. Hem antibakteriyel hemde antikoksidiyel bir ilaçtır. Bu ilacı veterinerlerden temin edebilirsiniz. Kullanım şekli ise; bir su bardağı suya 10-12 damla damlatıp kullanıcaksınız. Bu suyu içme suyu olarak vericeksiniz kuşa, yani yanında başka su olmıyacak. Ve ilaçlı su günde 2-3 sefer tazelenicek. Ve bir hafta kullanılıcak. Benim önerim bu. Eğer imkanınız varsa kuşu iyi bir kanatlı veterinerine götürün. Geçmiş olsun...
Çok teşekkür ederim tüm yardımlarınız için, dediklerinizi dikkate alacağım. Aslında yarın veterinere götüreceğim oradan temin edebilirim umarım. Tekrardan her şey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi akşamlar dilerim. :).

Geri