Karadeniz Pet

Kur mu kavga mı ? (Videolu)

Metehan08626

Yeni Üye
Merhabalar, Her ikiside 7 aylık. 2,5 aylıkkenden itibaren beraberler aynı kafeste.
Sorum şu; birbirinlerini kaşıyorlar, yem kusuyorlar, yuvaya girip çıkıyorlar, bazen dişi aynı videodaki gibi erkek olana hareketler yapıyor. ancak bazende dişi videodaki gibide ataklar yaptığı oluyor erkek olana karşı sizce nedeni nedir ? Kızgınlık, kavga, vb.. yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar, Her ikiside 7 aylık. 2,5 aylıkkenden itibaren beraberler aynı kafeste.
Sorum şu; birbirinlerini kaşıyorlar, yem kusuyorlar, yuvaya girip çıkıyorlar, bazen dişi aynı videodaki gibi erkek olana hareketler yapıyor. ancak bazende dişi videodaki gibide ataklar yaptığı oluyor erkek olana karşı sizce nedeni nedir ? Kızgınlık, kavga, vb.. yardımcı olursanız sevinirim.

Dişi olan erkeği o anlık yanında istemiyor olabilir. Her zaman birbirlerinin yanında durmak istemeyebilirler. Birbirlerini yaralayacak şekilde kavga etmedikleri sürece bunlar normal şeyler.

Belki de erkek olan çiftleşmek istiyordur ama dişi hazır hissetmiyor olabilir. Zaman tanımak lazım, daha 8 ayını geçmemişler.

Evet erkek kur yapıyor bundan eminim. kur kavgaya dönüşüyor gibi geldi sanki bana bilmiyorum tecrübem yok bu konuda.
Kuşlar her zaman birbirlerini kabul etmezler, huzursuz oldukları ve birbirlerinden uzak durduğu dönemler olabiliyor. Yeter ki bu sürekli bir hale gelmesin.

Kuşlar her zaman birbirlerini kabul etmezler, huzursuz oldukları ve birbirlerinden uzak durduğu dönemler olabiliyor. Yeter ki bu sürekli bir hale gelmesin.
Ben baştada belirttiğim gibi 2,5 aylıkken itibaren beraber kafeste yaşadılar. Sizce eş tuttu veya çok büyük ihtimalle tutacak diyebilirmiyiz ?

Ben baştada belirttiğim gibi 2,5 aylıkken itibaren beraber kafeste yaşadılar. Sizce eş tuttu veya çok büyük ihtimalle tutacak diyebilirmiyiz ?
Bende 2.5 yaşında erkek kuşumun yanına bı dişi almıştım ilk hafta aynı sizin dediğiniz gibi erkek yem kusunca kabul ediyordu ama çok yaklaşınca aynı sizin kuşunuz gibi gagasıyla ittiriyordu. 2. Hafta dişi çiftleşmeyr hazır duruma geldi erkek kuşunuz baskın görünüyor eninde sonunda kandırır merak etme 😂

Geri