Karadeniz Pet

Kursak iltihaplanması

Bu arada milkanın durumu nasıl :)
Valla milkanın kontrolüne 4 gün var kreona devam ampho bitti zayıflamıyor bol sebze salatası yiyor durum iyiye gidiyor gibi görünüyor keyfi daha iyi ama konuşmuyor :( çok özledim konuşmasını

Kusma tek başına bir hastalık değildir. Yani her kusmaya aynı ilaç olmaz. Mantar enfeksiyonunda da kuş kusabilir, koksidiyozda da kusabilir, trichomoniasisde de kusabilir. En çok kusma görülen mantar ve koksidiyozdur. Ve her hastalık için farklı ilaç kullanılması gerekiyor. Buna ek olarak kusmayı kesmek için dediğin ilaçları veriyorlar. Ancak asıl hastalık tedavi edilmezse kusma tekrarlar.
Yok zaten ilaçlarına ek olarak verilmişti kusma olursa diye olmadı çok şükür megabakter artarsa kusma olabilir demişlerdi zatennbaşlamadık bir sorun olunca anında ulaşabiliyorum çok şükür

Benim kuşumda düzeldi şükür derken 15 gün sonra bugün yine kafese yapışmış yemleri gördüm sanırım yine kusmuş, hastalıktan sonra bize yaklaşmayan kuş iyileşip yanımıza kadar yaklaşmaya başladı. Yerlere inip yürümeye oyunlar oynamaya başladı üşüttümü yine diye düşünmeden edemiyorum.

Merhabalar daha önce sizlere danışmıştım, kasım ayında hasta olan kuşum iyileşti. Ama 15 günde bir eskisi gibi olmamak kaydıyla arada kursağını boşaltıyor azda olsa salya çıkartıyor sebebini öğrenemedik maalesef dışkısı normal, bazen az miktar sıvılı. Nedir benim kuşumun problemi.

Merhabalar daha önce sizlere danışmıştım, kasım ayında hasta olan kuşum iyileşti. Ama 15 günde bir eskisi gibi olmamak kaydıyla arada kursağını boşaltıyor azda olsa salya çıkartıyor sebebini öğrenemedik maalesef dışkısı normal, bazen az miktar sıvılı. Nedir benim kuşumun problemi.
Kursak mantarı olabilir ama benim bu hastalıkla alakalı pek bir bilgim yok. Siz yine de bir dışkı fotoğrafı atın bakalım

Kursak mantarı olabilir ama benim bu hastalıkla alakalı pek bir bilgim yok. Siz yine de bir dışkı fotoğrafı atın bakalım
Maalesef resim ekleyemiyorum buradan neden olduğunu bilmiyorum dün akşamdan beri yükleme yerini arıyorum, daha önce yüklediğim yerde Url bağlantı ekle diyor

Benzer sorun için dün kuşçuya gitmiştim ve kursak mantarı başlangıcı olduğunu söylemişti. Yanlış bilgi vermemek için verdiği ilacı yazmayacağım ama sizde veterinere gitmek yerine bir kuşçuya gidip videolu ve resimli şekilde kuşunuzu gösterin, onlar hemen ne hastalığı olduğunu anlayıp teşhisi koyuyorlar. Yani illa çok uzaklarda kuşunuz için veteriner aramanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Benzer sorun için dün kuşçuya gitmiştim ve kursak mantarı başlangıcı olduğunu söylemişti. Yanlış bilgi vermemek için verdiği ilacı yazmayacağım ama sizde veterinere gitmek yerine bir kuşçuya gidip videolu ve resimli şekilde kuşunuzu gösterin onlar hemen anlıyorlar ne hastalığı olduğunu.
Arkadaşım , burada da defalarca anlatıldı çizildi hiç bir göz bilimsel bir yöntem veya bariz bir kanı olmadıkça hastalıkta kesin bir teşhis koyamaz. Senin kuşunun göstermiş olduğu belirti bir çok bakteriyel enfeksiyonun ilerlemiş halinde de mevcut. Mantar sebepli bir sorun yoksa zaten boşuna vakit ve iç organları boşuna yormuş olacaksın.Verilen ilaç ezbere verilmiş ve katkı maddeleri sebebiyle zararlı bir ilaçtır.

Arkadaşım , burada da defalarca anlatıldı çizildi hiç bir göz bilimsel bir yöntem veya bariz bir kanı olmadıkça hastalıkta kesin bir teşhis koyamaz. Senin kuşunun göstermiş olduğu belirti bir çok bakteriyel enfeksiyonun ilerlemiş halinde de mevcut. Mantar sebepli bir sorun yoksa zaten boşuna vakit ve iç organları boşuna yormuş olacaksın.Verilen ilaç ezbere verilmiş ve katkı maddeleri sebebiyle zararlı bir ilaçtır.

Öncelikle bu yazdığınızın benim yazdığımla herhangi bir alakası yok. Ben konuyu açan kişiye veteriner eğer uzaksa bir kuşçuya gitmesi tavsiyesinde bulundum ve benim kuşumda benzer durum için kursak mantarı teşhisi konulduğunu yazdım. Peki siz ne için farklı bir konuyla alakalı mesajı buraya yazıyorsunuz açıkçası anlam veremedim.

Eğer yardımcı olmak istiyorsanız yorumunuzu bana değil konu sahibine yapın. Burada yardımcı olmak isteyen tek kişi siz değilsiniz.

Öncelikle bu yazdığınızın benim yazdığımla herhangi bir alakası yok. Ben konuyu açan kişiye veteriner eğer uzaksa bir kuşçuya gitmesi tavsiyesinde bulundum ve benim kuşumda benzer durum için kursak mantarı teşhisi konulduğunu yazdım. Peki siz ne için farklı bir konuyla alakalı mesajı buraya yazıyorsunuz açıkçası anlam veremedim.
Yaptığınız şey çok iyi bir şeymiş gibi "sizde veterinere gitmek yerine bir kuşçuya gidip videolu ve resimli şekilde kuşunuzu gösterin, onlar hemen ne hastalığı olduğunu anlayıp teşhisi koyuyorlar. " diyorsunuz. Neye göre teşhis ? Kabarık duruyor ve yem kusuyor , öncelikle bizzat sizin buna nelerin sebep olacağını anahtar kelimeler ile araştırmanız gerekirdi ki gördüğüm kadarıyla yapmamışsınız. İnsanları siz olumlu sonuç almadan üstüne üstelik kesin bir ibare ile veterinere gitmek yerine kuşçuya atabilirsiniz diyemezsiniz . Sizin ki yardımcı olmak değil. Biz insanlar bile çeşitli sorunlar yaşadığımızda idrar testi gibi testler yapılıyorken kanatlı dostlarımız için böyle yöntemler öne sürmeniz yanlıştır.

Umarım ki 2 gün sonra yeni bir konu açıp kuşum kötü durumda demezsiniz.Teşhis bilimsel bilgiler ışığıyla yapılır gözle sadece tahmin yapılabilir.

Yaptığınız şey çok iyi bir şeymiş gibi "sizde veterinere gitmek yerine bir kuşçuya gidip videolu ve resimli şekilde kuşunuzu gösterin, onlar hemen ne hastalığı olduğunu anlayıp teşhisi koyuyorlar. " diyorsunuz. Neye göre teşhis ? Kabarık duruyor ve yem kusuyor , öncelikle bizzat sizin buna nelerin sebep olacağını anahtar kelimeler ile araştırmanız gerekirdi ki gördüğüm kadarıyla yapmamışsınız. İnsanları siz olumlu sonuç almadan üstüne üstelik kesin bir ibare ile veterinere gitmek yerine kuşçuya atabilirsiniz diyemezsiniz . Sizin ki yardımcı olmak değil. Biz insanlar bile çeşitli sorunlar yaşadığımızda idrar testi gibi testler yapılıyorken kanatlı dostlarımız için böyle yöntemler öne sürmeniz yanlıştır.

Umarım ki 2 gün sonra yeni bir konu açıp kuşum kötü durumda demezsiniz.Teşhis bilimsel bilgiler ışığıyla yapılır gözle sadece tahmin yapılabilir.

Herkes veterinere gidemeyebilir. Çok uzaktadır veya çalışma saatine denk geldiği için eve yorgun argın geliyordur. Kuşunu hava soğuk olduğu için üşütmemek adına evden çıkartmak istemiyordur. Bunun için fotoğraflı videolu şekilde kuşçuya gitme tavsiyesinde bulundum. Ayrıca emin olun bu bahsettiğiniz tahlilmiş testmiş herkesin uğraşmak isteyeceği şeyler değil. Siz belki usulüne uygun olanı tercih ediyorsunuzdur ancak zaten yüzlerce belkide binlerce kuşla ilgilenen bir insan kuşu gördüğü an ne hastalığı olduğunu anlayabiliyor. Bu konuda çokta tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum. Ayrıca önceki konuma 1 hafta sonra tekrar güncelleme yapacağım.

Son düzenleme:
Herkes veterinere gidemeyebilir. Çok uzaktadır veya çalışma saatine denk geldiği için eve yorgun argın geliyordur. Kuşunu hava soğuk olduğu için üşütmemek adına evden çıkartmak istemiyordur. Bunun için fotoğraflı videolu şekilde kuşçuya gitme tavsiyesinde bulundum. Ayrıca emin olun bu bahsettiğiniz tahlilmiş testmiş herkesin uğraşmak isteyeceği şeyler değil. Siz belki usulüne uygun olanı tercih ediyorsunuzdur ancak zaten yüzlerce belkide binlerce kuşla ilgilenen bir insan kuşu gördüğü an ne hastalığı olduğunu anlayabiliyor. Bu konuda çokta tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum. Ayrıca önceki konuma 1 hafta sonra tekrar güncelleme yapacağım.
Arkadaşım hala anlamıyorsun , bak diyelim ki hastalık mantar sebepli , ancak aynı belirti megabakteri denen mantarın evrelerinde görünüyor ve verdiği mikostatin hiç bir şekilde olumlu etki yapmayacağı gibi içeriğinde ki şeker de mantarı besleyecektir. Ancak anlamamak için direniyorsunuz. Mesele usule uygun olması değil, mesele doğru ilacı verip doğru şekilde tedavi etmek. Size ben haricinde bir çok kişi yazılı olarak uyardı , uzman bir üretici aynı zamanda hastalıklarla tedavide tecrübeli birinin videosunu atmış siz hala o ilacı kullanmaya çalışıyorsunuz bu bile olayı özetliyor. Size de kuşunuza da bol şans...

Maalesef resim ekleyemiyorum buradan neden olduğunu bilmiyorum dün akşamdan beri yükleme yerini arıyorum, daha önce yüklediğim yerde Url bağlantı ekle diyor
Tc resim, img yükle, resmim net gibi sitelere yükleyin burada linkini paylaşın

Teşekkürler. Kötü niyetinize rağmen 1 hafta sonra kuşun iyileşmiş fotoğraflarını konumda paylaşacağım. Lütfen takip etmeyi unutmayın.
Kötü niyet ? :D Açtığınız konuya ilk ve tek ben yanıt verdim hatırlatırım. Size en garanti çözümü sundum bunu da hatırlatırım. Bende kursak mantarı var demeyi bilirdim ancak bunun yerine kesin bir kanı için tavsiyede bulundum. Son olarak ilacın da zararlı olduğunu ilk ben belirttim , buna rağmen ben kötü oluyorsam olayım :) Benim için sorun yok.

Geri