Karadeniz Pet

Kursak iltihaplanması

Teşekkürler. Kötü niyetinize rağmen 1 hafta sonra kuşun iyileşmiş fotoğraflarını konumda paylaşacağım. Lütfen takip etmeyi unutmayın.
Adam ne kötü niyetinde bulunmuş kardeşim. Yardımcı olmaya çalışmış sana:D anlamıyorum sizi

Adam ne kötü niyetinde bulunmuş kardeşim. Yardımcı olmaya çalışmış sana:D anlamıyorum sizi

Yardımcı olmuyor. Tam aksine insanlara gereksiz bilgiler veriyor. Üstelik orda kötü niyetten kastım iyi şanslar yazmasıydı. Hayvan bile olsa hasta bir canlı için iyi şanslar denir mi? Tedavi ve yöntemler farklı olabilir ama körü körüne başkalarının bilgilerini baltalıyor. Üstelik önerdiği şeyler son derece masraflı. O test bu tahlil neymiş bu böyle? Kuştan anlayan kuşçudur. Emin olun Türkiye'de veterinerlerin %80'i kuştan anlamıyordur.

Yardımcı olmuyor. Tam aksine insanlara gereksiz bilgiler veriyor. Üstelik orda kötü niyetten kastım iyi şanslar yazmasıydı. Hayvan bile olsa hasta bir canlı için iyi şanslar denir mi? Tedavi ve yöntemler farklı olabilir ama körü körüne başkalarının bilgilerini baltalıyor. Üstelik önerdiği şeyler son derece masraflı. O test bu tahlil neymiş bu böyle? Kuştan anlayan kuşçudur. Emin olun Türkiye'de veterinerlerin %80'i kuştan anlamıyordur.
Petshop ların çoğunluğu da anlamıyor kuşlardan çoğunluğu bir hastalık görünce hemen kuruma diyor dua et gittiğin petshop cu gerçekten anlayan birisi çıksın

Petshop ların çoğunluğu da anlamıyor kuşlardan çoğunluğu bir hastalık görünce hemen kuruma diyor dua et gittiğin petshop cu gerçekten anlayan birisi çıksın

Doğrudur ama ben petshopcu bilmem. Benim bahsettiğim bu işi üreterek yapan kuşçu insanlardır. Bu insanların verdiği bilginin yanlış olma ihtimali yoktur. Bu insanlar yüzlerce kuş besliyor öyle değil mi? Bizim görmediğimiz kim bilir neler gördüler ve deneyimlediler. Sonuçta kuş bu. Hastalıkları belli, tedavisi belli. Önemli olan teşhisi bu hayvanları bilen kişinin koyması. Yoksa veterinere gitsek ne olur, petshopcuya gitsek ne olur?

Son düzenleme:
Teşhis ve tedavi farklı olabilir ama sonuçta amacımız hayvanı iyileştirmek. Neyse ben daha fazla yazmayacağım. Konu sahibi kişi umarım kuşunu iyileştirirsin. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Doğrudur ama ben petshopcu bilmem. Benim bahsettiğim bu işi üreterek yapan kuşçu insanlardır. Bu insanların verdiği bilginin yanlış olma ihtimali yoktur. Bu insanlar yüzlerce kuş besliyor öyle değil mi? Bizim görmediğimiz kim bilir neler gördüler ve deneyimlediler. Sonuçta kuş bu. Hastalıkları belli, tedavisi belli. Önemli olan teşhisi bu hayvanları bilen kişinin koyması. Yoksa veterinere gitsek ne olur, petshopcuya gitsek ne olur?
Arkadaşım bir kuş e coli den de zayıflar kusar megabakteri den de zayıflar kusar kursak mantarından da kusar zayıflar , çeşitli mantar enfeksiyonlarında da bunlar olabilir söyler misin hangi kuş büyülten adam bunu gözüyle veya video ile teşhis edebilir ?
Benim kuşum da karaciğer büyümesi vardı hangi kuşçu bunu anlayabilirdi ? Bazı şeylerin anlanması için uzmanı ve uzman ekipmanları gerekiyor. Siz bunları boş koyup iş yapıyorsunuz üstüne üstelik zararlı olduğu bilinen bir ilacı kullanmıyorsunuz şans dilemek yerine ne yapmamı bekliyorsun ? Sana en mantıklı akla yatan sonucu olumlu olması olası yolu gösteriyorum.Dışkı incelemesi için kuştan anlayan birine ihtiyaç yok. Mikroskop bilgisi ve ortaya çıkacak canlıyı tanıyabilmesi kafiydi ama neyse anlamak istemeyene bir şeyler anlatmak güç. Bu işe paralı diye baş koymuyorsunuz umarım yemler de alım gücünüze birden pahalı gelmez.

Evet üreticiler bilgili dir ancak belki kuşun iç organlarından birisi hasar aldıysa ya da büyüme varsa ne yapıcaksınz bence bir veterinere gidin

Tc resim, img yükle, resmim net gibi sitelere yükleyin burada linkini paylaşın
feaJ66.jpg
g4vgYI.jpg
Ys7Ce6.jpg

Şuanda Çapkın çok iyi ama veterinerin verdiği ilaçları veriyorum. Belkide ondan bilemiyorum. Arada çok seyrekte olsa kusmanın yanında hapşırması vardı ve tüy döküyordu. İlaçları verdiğimden beri dün bugün kafeste fazlaca tüy görmedim. Aslında iyi bir kuş veterinerine götürmek istiyorum dahada iyileşsin ve az sıcak olsun hava. Bu soğukta dışarı çıkarmak mantıklı gelmiyor

Geri