Karadeniz Pet

kursak mantarı hastalığında flucan kapsül kullansam olur mu

Paşabulut

Yeni Üye
Kuşumda kursak mantarı hastalığının belirtileri var üretici bir abiyle görüştüm triflucan şurubu önerdi ama bulunduğum yer küçük olduğu için hiç bir yerde bulamadım flucanı aldım ama nasıl kullanacağını bilmiyorum.Kuşum erkek 7 yavrusu var şuanda yavrulardan ayırdım iki gündür annesi bakıyor ilaç elime yarın gelicek yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Kuşta ne tür belirtiler var. Kusmuğu kokuyor mu, gagası ve çevresi kokuyor mu. Flucanı tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar ekleyebilirsiniz. 5 gün boyunca kullanın.

Kuşta ne tür belirtiler var. Kusmuğu kokuyor mu, gagası ve çevresi kokuyor mu. Flucanı tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar ekleyebilirsiniz. 5 gün boyunca kullanın.
Başta sindirilmemiş yem vardı dışkısında kum verince düzeldi ama elma falan verince tekrar yem tanesi oluyordu.Şuanda kusuyor ve sesi boğuk geliyor birde çok su içmiş gibi ağzına su geliyor,tak tak ses çıkıyor.kabarık falan değil aksine çok sıcaklıyor kanatlarını titretiyor arada keyfi yerinde sayılır.
Suluğunu günlük değiştiireceğim ama değil mi ?
teşekkür ederim bu arada cevapladığınız için

Başta sindirilmemiş yem vardı dışkısında kum verince düzeldi ama elma falan verince tekrar yem tanesi oluyordu.Şuanda kusuyor ve sesi boğuk geliyor birde çok su içmiş gibi ağzına su geliyor,tak tak ses çıkıyor.kabarık falan değil aksine çok sıcaklıyor kanatlarını titretiyor arada keyfi yerinde sayılır.
Suluğunu günlük değiştiireceğim ama değil mi ?
teşekkür ederim bu arada cevapladığınız için
Evet ilaçlı su hergün değiştirilecek. Rica ederim. Kusmuğu kokuyor mu

Ekli dosyalar

• IMG_20200504_215057.jpg
    IMG_20200504_215057.jpg
    354.2 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20200504_215050.jpg
    IMG_20200504_215050.jpg
    242.3 KB · Görüntüleme: 20
Annesi için kullanıyorsanız yavrulara verilmiştir. Anne yavrulara yem kustuğu için ilacın etkisi yavrularda görülür, yavrulara direkt ilaç vermeyiniz anaçlar aracılığı ile alacaklarıdır.
Şuan daha ilaç vermedim ve yavrulara direkt olarak vermiyecektim. anne için değil baba için kullanacağım ilacı baba şuan ayrı ama yavrularda bulaşmıştır diye yavruların bulunduğu kafesin suluğunada koymalıyım demek istemiştim

Geri