Karadeniz Pet

Kursak mantarı mı

Birdevinim

Yeni Üye
Kuşum iki gündür çok halsizdi. Dün akşam gagasinin köpüklu olduğunu fark ettim ve yemleri çevresine yapışmıştı.hemen eşinden ayırıp farklı bir kafese koydum. Her şeyini temizledim. Sabah veterineri aradım. Sürekli kabarık durduğunu, kusmaya çalıştığını,gagasina ve gagasinin çevresine yemlerin yapistigini, gagasinin altının kızarım olduğunu anlattım. Mikostatin ilacını alıp kullanmam gerektiğini söyledi. Bugün iki kere damlattim. Ayriyeten suyuna da biraz koydum. Fakat Bi ilerleme yok. Yemini yemeye çalışıyor ve sürekli su içiyor.kafesinde kumu var fakat kullanmıyor. Kursak mantarı olduğunu düşündüğüm için bu tedaviyi uygulamam gerektiğini söyledi. Farklı bir şey olabilir mi? Veya bu belirtiler farklı Bi hastalıktan dolayı olabilir mi? Farklı Bi ilaç kullanmam gerekiyor mu bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim..
Screenshot_2019-09-05-01-46-31.jpg

Screenshot_2019-09-05-01-46-16.jpg

Benim kuşumda böyleydi triflucan şurup verdim sabah akşam azina birer damla 3 gün yap geçiriyor.

• Beğen
Tepkiler: Kca
@Mhmtem1n dediği gibi Trifulucan kullanın sadece ayrıca bu süreç oldukça tehlikeli gerekirse günde 1-2 kere kafesi temizleyin çünkü başını sallayacak ve salya akıtacak ve bu etrafa yayılacaktır diğer kuşa önlem amaçlı sirkeli su verin aynı şekilde bu kuşunuzada 2 gün arayla sirkeli su verin (suluğun hepsine bir çay kaşığı sirke)
Sağlıklı günler dilerm.

• Beğen
@Mhmtem1n dediği gibi Trifulucan kullanın sadece ayrıca bu süreç oldukça tehlikeli gerekirse günde 1-2 kere kafesi temizleyin çünkü başını sallayacak ve salya akıtacak ve bu etrafa yayılacaktır diğer kuşa önlem amaçlı sirkeli su verin aynı şekilde bu kuşunuzada 2 gün arayla sirkeli su verin (suluğun hepsine bir çay kaşığı sirke)
Sağlıklı günler dilerm.
Tamamdır teşekkür ederim. Bir şey soracağım. Kuşum yemini yiyebiliyor mu anlamıyorum. Bu durumda aç olma ihtimali var mı? Sık sık yemligine gidiyor ama yiyemiyor zorlanıyor sanırım.

Tamamdır teşekkür ederim. Bir şey soracağım. Kuşum yemini yiyebiliyor mu anlamıyorum. Bu durumda aç olma ihtimali var mı? Sık sık yemligine gidiyor ama yiyemiyor zorlanıyor sanırım.
Kursağını kontrol edin yemiyor ise irmik sıcak su ve yumurtayı pişirip robottan çekin puding kıvamına gelecektir sonra şırınga ile besleyin topralanana kadar mamanın içine 1-2 damla vitamin damlatın ayrıca mamayı mümkün mertebe yenilemeye çalışın yem yiyorsa yemi az koyun ve sürekli yemliği dezenfekte edip yeniden yem koyun ek olarak şırınga ile besleyecekseniz şırıngayıda dezenfekte edin

Ayrıca ilacı içmeyebilir yine sizin içirmeniz lazım ve mama sıcaklığını bileğinizle kontrol edin çok sıcak olmamalı
Kolay gelsin, umarım hemen iyileşir.

Kursağını kontrol edin yemiyor ise irmik sıcak su ve yumurtayı pişirip robottan çekin puding kıvamına gelecektir sonra şırınga ile besleyin topralanana kadar mamanın içine 1-2 damla vitamin damlatın ayrıca mamayı mümkün mertebe yenilemeye çalışın yem yiyorsa yemi az koyun ve sürekli yemliği dezenfekte edip yeniden yem koyun ek olarak şırınga ile besleyecekseniz şırıngayıda dezenfekte edin
Anladım çok sağolun.. Son bir şey daha soracağım mikostatin ile bu önerdiğiniz ilaç arasında ne fark var acaba? Veteriner uzman olmadığı için onu söylemiş olabilir mi, biraz korktum açıkçası. Dünden beri mikostatin uyguluyorum.

Anladım çok sağolun.. Son bir şey daha soracağım mikostatin ile bu önerdiğiniz ilaç arasında ne fark var acaba? Veteriner uzman olmadığı için onu söylemiş olabilir mi, biraz korktum açıkçası. Dünden beri mikostatin uyguluyorum.
Aslında bakarsanız ikisi de candida mantarı için etkili ama triflucan’ı kursak mantarı için daha etkili buluyorum.

Rica ederim sağlıklı günler dilerim bu arada kuşun durumu ile ilgili bilgilendirme yaparsanız çok makbule geçer.
Tabiki ederim.veterineri de aradım bu arada. İlaca devam edin birkaç gün daha dedi. devam ederse farklı bir ilaca başlarız dedi. Sevdiği yiyecekleri verin dedi. Sizce direk sizin dediğiniz ilaca mi başlayım yoksa birkaç gün daha mitoskodin kullaniyim mi?

Hocam E="Birdevinim, post: 683354, member: 31406"]
Tabiki ederim.veterineri de aradım bu arada. İlaca devam edin birkaç gün daha dedi. devam ederse farklı bir ilaca başlarız dedi. Sevdiği yiyecekleri verin dedi. Sizce direk sizin dediğiniz ilaca mi başlayım yoksa birkaç gün daha mitoskodin kullaniyim mi?
[/QUOTE]
Hocam kuşumda bir se oldu nolur acil yazın bana ayakları tutmuyor bukuluyor elimde

Hocam E="Birdevinim, post: 683354, member: 31406"]
Hocam kuşumda bir se oldu nolur acil yazın bana ayakları tutmuyor bukuluyor elimde
[/QUOTE]
Yazdıktan 5 6 dk sonra kuşumu kaybettim. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Yazdıktan 5 6 dk sonra kuşumu kaybettim. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
[/QUOTE]
Şu an ne diyeceğimi bilmiyorum başınız sağ olsun çok özür dilerim gerçekten görmedim hiç çok üzgünüm

Şu an ne diyeceğimi bilmiyorum başınız sağ olsun çok özür dilerim gerçekten görmedim hiç çok üzgünüm
[/QUOTE]
Hayır özür dilemenize gerek yok Bi umut yazmıştım ben sadece. Veterineri de aradım o haldeyken. yapabileceğiniz bir şey yok dedi. Tekrardan teşekkür ederim. Ama anlamıyorum birçok yorum okudum. Haftalarca böyle yaşayan kuşlar varmış. Neden böyle oldu hiç anlamıyorum..

• Sad
Her canlının göstermiş olduğu iyileşme süreci aynı olmuyor. Ben elinizden geleni yaptığınıza inanıyorum ayrılışları gerçekten çok ağır oluyor ama ne yazık ki yaşayan her canlı için bu kaçınılmaz bir son.
Sağlıcakla kalın...

• Beğen
Her canlının göstermiş olduğu iyileşme süreci aynı olmuyor. Ben elinizden geleni yaptığınıza inanıyorum ayrılışları gerçekten çok ağır oluyor ama ne yazık ki yaşayan her canlı için bu kaçınılmaz bir son.
Sağlıcakla kalın...
Umarim yapabilmisimdir. Maalesef dediğiniz gibi. Tekrardan teşekkür ederim. Sizde sağlıcakla kalın

Geri