Karadeniz Pet

Kursak mantarı?

monic_a

Yeni Üye
Merhaba, şu an İstanbuldayım normalde şehir dışında oturuyorum. Muhabbet kuşum da 2 gündür yanımda. Normalde her zaman geliriz buraya. Ama geldiğimizden beri hiçbir şey yiyip içmedi. Uyuyor sürekli. Şu an çiftleşme döneminde olduğunu biliyorum, normalde çiftleşirken elime öğütülmemiş yemleri gelirdi. Ama 2 gündür sanki boğazına bir şey takılmış gibi beyaz ve köpüklü kusuyor. Veterinerler bir şey yapamadığı için pet shopa götürdüm. Rüzgardan hava değişikliğinden dolayı grip olduğunu, çiftleşmek istediğini söylediler. Ama açıkçası pek içime sinmedi. Kursak mantarı olduğunu düşündüm ama reddettiler. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Kuşun resmini, dışkısının resmini ve kuşun videosunu ekleyin.

40647

Ekli dosyalar

• 20190816_121547.jpg
    20190816_121547.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 75
Petshoptakilerin anlamadığını fotoğraflardan, kuşun durumundan yine anlamış olduk. Veteriner her zaman en iyi seçenek.
Kuş hasta. Gerek hasta kabarıklığı gerek belirtiler gerekse dışkıdan bu belli. Kursak iltihabı olabilir. Mikostatin tedavisi gerekiyor bence.

Sevindim iyileşmesine. Güncel kuş ve dışkısının fotoğrafını atabilir misiniz? :)

IMG-20191125-WA0001.jpeg
IMG-20191125-WA0003.jpeg
Muhabbet kuşum 8 aylık. Dün sabah ve bir önceki gece çok iyiyken eve geldiğimizde kustuğunu gördük. Yemlerini çıkartıyordu, salyalı akıntısı ile. Veterinere götürdük, kursağında yem kalmadığını kursak iltihaplanması olduğunu söyledi. Yemleri çıkartmamızı suya sıvı yem karıştırmamızı ve ağzına saat başı damla ile ilaç vermemizi istedi. Ev sıcaklığını malum değişen havalardan ve çalışan kişiler olduğumuzdan dolayı kalorifer yanmadığından soğuk olduğunu düşünerek daha sıcak odaya aldık. Bu sabah sadece sıvı kusuyordu çok sıvı olan kakası normale dönmüştü ama halsizdi. Suluğuna işaret koymuştum suyunu içmemiş, belkide açlıktan kumundan yiyor. Nasıl bir yol izlemeliyiz fikir verecek olanlardan yardımcı olmalarını bekliyoruz.

Son düzenleme:
Geri