Karadeniz Pet

Kursak Mantarı olabilir mi ? korkuyorum

ruhadam

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba muhabbet kuşum erkek 45 günlükken aldım. geçen hafta salı günü direkt olarak üreticiden aldım. Geldiğinden beri hiçbir sıkıntısı yoktu yemini suyunu eksik etmedim bize de çabuk alıştı dışarı çıkardığımızda genelde uçmayı tercih etmiyordu elimizde dolanıyordu sürekli. Kafesin yeri kaloriferin yanı. Ne çok sıcak ne çok soğuk oluyor. Aradan bir hafta geçti salı gününe kadar hiçbir sıkıntısı yoktu sürekli ötüyor kafesin içinde bir o yana bir bu yana koşturuyordu. Ne olduysa dün sabah uyandığımda tüyleri kabarık duruyordu. Kafesten çıkardım pencerenin önünde saksıda durmayı seviyordu saksıya koydum. Kafesinin bakımını yaptım yemini suyunu değiştirdim. Sonra baktım hiç hareketi yok tüylerini kabartıp uyuyor sürekli. Elime aldım elimden biraz yem yedirdim. İsteksiz bir şekilde birkaç yem yedi. Sonra tekrar kafesine koydum biraz su içti. Sonra tüneğinin üstünde aniden kafasını sallamaya başladı ve yediği yemi içtiği suyu kustu. Sonra ishal oldu. Gün boyu bu şekilde tüyleri kabarık ve gözleri kapalı durdu. Akşama doğru petshoptan yulaf aldım ishale iyi gelir dediler. Yine elimden biraz yulaf yedirdim yedi. Dün yemek yiyip su içiyordu. Akşam olunca aynı kafa hareketlerini yeniden yaptı ancak hiç kusmadı. Bugün kalktığımda durum bu. Dün akşama doğru yedirdiğim yulaf dışında 1 tane bile yem yemedi. yaklaşık 13 14 saattir midesine bir şey girmedi. İnternetten biraz araştırdım kursak mantarı mı oldu acaba diye çok korkuyorum Bu konuda bilgisi olan, bilgilendirebilecek biri var mı ? Bugün dünkinden daha kötü. Dün az çok hareket ediyordu bugün bildiğin ölü gibi duruyor elime alıyorum sırtını seviyorum hiç sesini çıkarmıyor koyduğum yerde duruyor.

Soğuk almadığına eminim evde hiç kapı pencere açılmadı kaloriferin yanından ayrılmadı.
Kafesi kokluyorum ekşi bir kokudan çok dışkı kokuyor. Fotoğrafları bırakıyorum....
4feea000-b05c-4064-a8fe-67574879d381.jpg

Ekli dosyalar

• 030a2511-5cf4-4aec-82f2-00e69e999a2e.jpg
    030a2511-5cf4-4aec-82f2-00e69e999a2e.jpg
    196.7 KB · Görüntüleme: 14
bu da gagası

Ekli dosyalar

• 873da827-ba7e-43cb-8913-ef0f41805372.jpg
    873da827-ba7e-43cb-8913-ef0f41805372.jpg
    177.6 KB · Görüntüleme: 13
Geri