Karadeniz Pet

Kursakta Şişme Solunum güçlüğü yardım gerekiyor

• Konbuyu başlatan xd22
  • Başlangıç tarihi
X

xd22

Guest
3.5 yaşında dişi gayet hareketli sağlıklı bir kuşum vardi ,eşi öldüğü icin onun yanına bir kuş aldım ulustan. Yavru almamam gerekiyordu onu biliyorum , ama hep ayri kafeslerde tuttum..Yavru kuş ilk iki hafta saglikliydi sonra sürekli ögurmeye basladi kusmuyor sadece öğürüyor du sürekli halsizlesti yaşlı olan kuşum daha harekerliydi çok nadir inler gibi nefes cikariyordu , gün boyu uyuyup yemek yiyodu hareket ettigi uctugu cok nadirdi arastirdim astim dediler astim ilaci verdim vitamin verdim biraz hareketlenir gibi oldu ögurme gecmedi hala arada aynisini yapiyordu..Sonra kuşu hem alismadi hemde yavru diye verdim..Yerine başka kuş aldim daha olgun onda sıkıntı yok..O yavru evde 1 ay durdu..Şuan olgun olan 3,5 yaşındaki dişi kuşum aynı ögurmeyi yapiyor halsiz sürekli uyuyor uyandiginda yemek yeyip 15 dakika hareketli sonra yine uyuyor, kendini kabartma isal yok bence astim da değil diyer yavru kuş da değil di, yavru kuş buna bir kaç yem kustu o zaman bulaştı diye düşünüyorum 3 gündür ayni ilaclari veriyorum günden güne daha hareketsiz sanki bi yarari yok..Ben ne yapmalıyım bu hastalik nedir tedavisi nedir lütfen yardim edin ....Bir veterenire sordum mantar olabilir dedi eczaneden flucan al dedi suyuna karıştır ver dedi veriyorum ama 3 gündür bir düzelme yok,,Sürekli ağzını yukarı doğru açıp bir şey çıkarmaya çalışırmış gibi yapıp duruyor,nefes alırken kuyruğunu sallıyor soluk alıp verirken boğazı hafif hafif her alıp verdiğinde şişip iniyor,,,varmı tavsiye edeceğiniz ilaç

Geri