Karadeniz Pet

Kuruma başlangıcı mı ufacık yardımlarınız çok önemli

Kurumaya girmis mi sizce ?

• Evet kurumaya girmis

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır sadece biraz zayıf hiç bu sorun yok

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

bilgeminnos

Meraklı Üye
20170201_125033.jpg
karnı mor ve sivri hatta bu bi kaç hafta önce çok daha sivriydi çabalarımla yağ tutturdum sivriligi azaldı gibi ama kurumaya girmesinden korkuyorum gittim bitteral aldım ama kullanmadım size sormadan, ama cevremdekiler ya hasta değilse kusu öldürürsün verme sakin diyorlar ne yapsam bilemedim

Işte bende emin olmak istiyorum kurumaya girmis mi girmemiş mi bu bitteral 500 hasta olmadan tedbir amaçlı kullanilabilir mi

Bu arada halsiz değil çok hareketli bi kus yani halsiz kabarık, yeme ve içmeden kesilmiş durumda hiç degil bu yüzden kurumaya girmişse erken teşhis etmek istiyorum iş işten gecmeden

Önceden bu kuruma ile karşılaşan kurumadan kuşunu kaybeden vardır mutlaka onlar anlar ve ilgilenir diye bekliyorum

Sanırım bi sürü şey bilen konuşan taklalar atan biricik kısımda hiç bir problem yok
20170202_011432.jpg

Eğer kuruma olsaydı ne kadar uğraşırsanız uğraşın kilo aldıramazsınız. Gönderdiğiniz resimde de kuruma belirtisi görmedim zaten. Dışkısı nasıl ishal mi ? veya renginde biranormallik var mı dışkının ? Bitteral falan vermeyin. Sağlıklı kuşa antibiyotik verilmez.

Aynı durum bendede var kuş hareketli baya hiç bir sorunu yok ama göğüs kemiği ele alınca belli oluyor bilen var ise yardım etsinler lütfen

IMG_3036.JPG
Göğüs kemiği resmini ve kuşun videosunu paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Merhaba abi eve geçince ben kemiğin resmî çekip yolluyucam kuş genel olarak hareketli dişisi var yanında ona kur yapıyor tellere vuruyor sağa sola zıplıyor yemede problem Yok gibi duruyor dışisine kusuyor falan yani

resme göre kuruma hastalığı belirtisi görünüyor.
veya başka bir bağırsak hastalığı söz konusu olabilir.
ama en şüpheli durum kuruma hastalığı gibi düşünüyorum
sarımsaklı mama ve suyuna elma sirkesi koyun kafeside temizleyin günlük olarak.

ama tamö olarak teşhis konulabilmesi için mikro- biyolojik test yapılması lazım
hareketsizlik kabarma gibi durumlar bu hastalığın ileriki seviyesinde görünen belirtilerdir.

kuruma hastalığı bir diğer adıyla kanser gibi görebilirsiniz kurtulan kuş sayısı çok az oluyor o kurtulanlarda sahibinin çok ciddi bakımı sayesinde kurtulanlar.

Eğer kuruma olsaydı ne kadar uğraşırsanız uğraşın kilo aldıramazsınız. Gönderdiğiniz resimde de kuruma belirtisi görmedim zaten. Dışkısı nasıl ishal mi ? veya renginde biranormallik var mı dışkının ? Bitteral falan vermeyin. Sağlıklı kuşa antibiyotik verilmez.
Öncelikle ilginize teşekkürler karnının kırmızı et rengindeyken morarmış olmasi korkuttu beni kuruma olmasa bile farklı bi sorun yada hastalığının belirtisi mutlaka, kuruma ilerlediği zaman kus kilo alamaz duruma gelir ve o zamanki müdahaleler pek ise yaramaz morarmış karın dışında her şey normal bu arada inşallah haklisinizdir cunku nereye sorduysam farklı bir şey soyleniyo kimi tedbir amaçlı biterali kullanabilirsin kimi hasta kimi değil diyo ne yapacağını bilemez durumdayım
Bu arada em8n olmadan vermeyeceğim hapi:(

Kuruma hastalığı ise ne yaparsanız yapın boşuna olacaktır malesef. Ancak parazitede benzettim su kabına 7-8damla elma sirkesi damlatın ve 1lt suya 1yemek kaşığı elma sirkesi katın onu fis fis olarak kuşa fislatın günlük 5fıs şeklinde. Ama tabi biran önce bir veterinere götürürseniz daha olumlu bir sonuç alacağınızı umuyorum. Geçmiş olsun.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

resme göre kuruma hastalığı belirtisi görünüyor.
veya başka bir bağırsak hastalığı söz konusu olabilir.
ama en şüpheli durum kuruma hastalığı gibi düşünüyorum
sarımsaklı mama ve suyuna elma sirkesi koyun kafeside temizleyin günlük olarak.

ama tamö olarak teşhis konulabilmesi için mikro- biyolojik test yapılması lazım
hareketsizlik kabarma gibi durumlar bu hastalığın ileriki seviyesinde görünen belirtilerdir.

kuruma hastalığı bir diğer adıyla kanser gibi görebilirsiniz kurtulan kuş sayısı çok az oluyor o kurtulanlarda sahibinin çok ciddi bakımı sayesinde kurtulanlar.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim evet bence de bi hastalığın belirtisi karnı neden morarir ki bi kusun veterinere götüreceğim (anlayacagindan gram umudum yok) bakalım ne diyecek test felan olaylarına bakar mı hiç bilmiyorum illa hastalık ilerleyince mi anlayacağım belirsizlik içinde olmak kötü bi durum hastalığı bilsem ona göre davranicam:( sirkeli su ya basladim bile kafesinde günlük silmeye calisicam

Bu kus ailemden sonra en sevdiğim varlık yakamdan inmiyor neredeyse her işimi yaparken dibimde hayatımın heryerinde kısacası birde konuşuyor sapsal :):) bir şey olursa toparlanamam birde tüy sorunu vardı su anda da seyrek olsa bile o düzeldi sayılır şimdi bu çıktı umarım hiç bir sorun yoktur.

Kuruma hastalığı ise ne yaparsanız yapın boşuna olacaktır malesef. Ancak parazitede benzettim su kabına 7-8damla elma sirkesi damlatın ve 1lt suya 1yemek kaşığı elma sirkesi katın onu fis fis olarak kuşa fislatın günlük 5fıs şeklinde. Ama tabi biran önce bir veterinere götürürseniz daha olumlu bir sonuç alacağınızı umuyorum. Geçmiş olsun.

VeterinerlVeterinerlere karşı bu on yargım var daha oncesinde de götürmüştüm sonuç alamadım ama yinede götüreceğim bakalım ne dicek kurumaya bile elimden geleni yaparım artık kurtulabilen kuşların sayısı arttı kurumadan, umarım parazittir

Acaba iç parazitten dolayı kusun tuyunun seyrek olma olasılığı var mi
Yorumun7z için teşekkürler bu arada

Hangi şehirdesiniz? Netten veterinerler numaralarına bakın whatshaptan yazın kanatlı hayvanlardan anlıyor musunuz ve resim yollayın getirsem yardımcı olur musunuz diye. İlgilenen veterinere gidersiniz. Bende o şekilde düzgün bir veteriner buldum. Ayrıca sirkeyide sadece 3gun felan verin yoksa organlara zararı olabilir

Iyi gunler kusumuz ne zamandir sizde bir arastirma yaptim ne kadar dogru bilemiyorum paylasayim yinede deride morarma asiri agor soguk alginligi sonucu enfeksiyonlarin etkisi isli dumanli rutubetli havasiz ortam kotu yasam kosullari tek yonlu beslenme vb nedenler ile olusabilirmis kuruma olmasi ici ishal kanli ishal kusma kanli kusma halsizlik istahsizlik vb bir cok belirti gerekli arasturirsaniz bir cok bilgiye ulasabilirsiniz buyuk bir problem oldugunu dusunmuyorum insallah da oyle olur elma sirkesi her kosulda kullanin belirli araliklarla gecmis olsun

Yorumunuz için çok teşekkür ederim evet bence de bi hastalığın belirtisi karnı neden morarir ki bi kusun veterinere götüreceğim (anlayacagindan gram umudum yok) bakalım ne diyecek test felan olaylarına bakar mı hiç bilmiyorum illa hastalık ilerleyince mi anlayacağım belirsizlik içinde olmak kötü bi durum hastalığı bilsem ona göre davranicam:( sirkeli su ya basladim bile kafesinde günlük silmeye calisicam

Bu kus ailemden sonra en sevdiğim varlık yakamdan inmiyor neredeyse her işimi yaparken dibimde hayatımın heryerinde kısacası birde konuşuyor sapsal :):) bir şey olursa toparlanamam birde tüy sorunu vardı su anda da seyrek olsa bile o düzeldi sayılır şimdi bu çıktı umarım hiç bir sorun yoktur.

istanbulda iseniz size bu veterineri öneririmö ücretler biraz yüksektir ama muhakkak çözüme ulaştırırlar. http://www.istanbulvet.com/

Istanbul da değilim bulunduğum şehirdeki facebook vs mesaj attım donus bekliyorun

Geri