Karadeniz Pet

kuruma hastalığı (erkek mubişim yemini yiyor suyunu içiyor ishali yok amaaaa)

selen canaydın bedel

Onursal Üye
konu başlığında da belirttiğim gibi sanırım kuruma hastalı bizim tosuncuk zayıfladı yemini yiyor suyunu içiyor ishali yok ama hep kabarık duruyor hayvancağız acilen ne yapmam gerek yardım edin

Geçmiş olsun Selen hanım. Ben uygulamadım ama Biteral isminde tablet ilaç var. Eczanelerde bulunur. Tableti 8 parçaya bölüp her gün bir parçasını suyuna karıştırabilirsin.

teşekkür ederim levent bey peki bu dediğiniz ilaç yarıyor mu internette flucan diye mantar ilacı var video çekmiş bir bey o ilacı almak istiyorum birde elma sirkesi ..karşımda şimdi mubişim yemek yiyor su içiyor ishali yok ama hep kabarık durumda sinirden ağlamaya başladım

geçmiş olsun eski haline tez zamanda döner inşallah

teşekkür ederim levent bey peki bu dediğiniz ilaç yarıyor mu internette flucan diye mantar ilacı var video çekmiş bir bey o ilacı almak istiyorum birde elma sirkesi ..karşımda şimdi mubişim yemek yiyor su içiyor ishali yok ama hep kabarık durumda sinirden ağlamaya başladım

Mantara karşı kullanılan bir ilaç flucan. Ancak senin kuşun neden kabarık durduğunun tespit edilmesi gerek. Kuruma dedin diye ben yazdım Biteral'i. Kuşlar hastalandıklarında çoğu zaman zayıflar. Her zayıflayan kuş kuruma hastalığı olduğu anlamına gelmez. Sizdeki kuşun probleminin tespit edilmesi gerek bence. Veteriner hekime göstersen iyi olur.

Arkadaşlar Biteral 500mg isimli ilaç insanlarda genelde bakteriyel barsak enfeksiyonunda (yani ishal) kullanılır. Kuşda ishal yokken veya bu antibiyotiğe gerek olan bir enfeksiyon yokken kullanmak ne kadar doğru acaba. Bu biraz deneme yanılma yöntemi oluyor. Bence varsa bir veterinere danışın

Arkadaşlar Biteral 500mg isimli ilaç insanlarda genelde bakteriyel barsak enfeksiyonunda (yani ishal) kullanılır. Kuşda ishal yokken veya bu antibiyotiğe gerek olan bir enfeksiyon yokken kullanmak ne kadar doğru acaba. Bu biraz deneme yanılma yöntemi oluyor. Bence varsa bir veterinere danışın

uludağ üniversitesi veterinerlik fakültesi hayvan hastanesine götürdük tosunumuzu vitamin ve antibiyotik verdiler kullanmaya başladık

Nesi varmış?
Antibiyotik ne verdiler?

iki kişi baktı tabi eski enerjisi yoktur ama yinede hareketli dediler ne kadardır mubiş böyle diye sorduklarında 3 haftadır dedim kuruma hastalığından şüpheleniyorum dedim ordaki bayan eğer kuruma hastalığı olsaydı 3 hafta yaşamazdı ölürdü dedi..

ilaçlarımız ise supravit (vitamin)
tetradox 100 mg kapsül (buda antibiyotiğimiz)
Allahtan yemek yiyor su içiyor iştahı yerinde yani
biraz internette araştırdım az önce de yemek yemezmiş su içmezmiş eğer kuruma hastalığı olsaymış..tek isteğim oğluşumun bian önce eski sağlığına dönmesi..

Çok geçmiş olsun flucan güvercinlerde kullandım horozlardada çiçek hastalığına iyi geliyor tetramix dediğinizde hap mi yoksa kapsül şeklinde mi onu da bir muhabbetkusumda kullanmıştım çok eskiden mecbur kalmıştım ama. İlaç kullanmak adetim değildir hele vitamin hiç kullanmam inşaallah en kisa zamanda iyileşir

Megabakteri her kuşta var.Bu bakterinin oranının artması kuruma yapıyor.Yani her kuşta potansiyel var ancak güzel bakılan kuşlarda bu risk azalıyor. Bağırsaktaki megabakteri oranını düşüren şey asit dengesinin sağlanması. Yani suyuna damlatılan elma sirkesi bunu önlemeye yardımcı oluyor. Tabi asit oranını fazla arttırmakta tehlike. Her şey de olduğu gibi ölçülü olmak şart. Bir de probiyotikte önleyici işlev görüyor. Şimdi sen bir de antibiyotik tedavisi yapacaksin ki bağışıklığını tekrar toparlaman gerekecek. Forumdaki arkadaşların antibiyotik öncesi ve sonrası probiyotik takviyesiyle bağışıklığını desteklemek gerektiğini söylediklerini gördüm.

Oglum öldü deli gibi yem yiyordu su iciyordu yiye yiye öldü gömdük esimle..yeni aldik daha kucuk erkek yavru ceresi pembe disi var zaten

Oglum öldü deli gibi yem yiyordu su iciyordu yiye yiye öldü gömdük esimle..yeni aldik daha kucuk erkek yavru ceresi pembe disi var zaten

Geçmiş olsun Selen Hanım , sanırım sizin dişinizde bu şekilde vefat etmişti , sebebini bir araştırın derim belki yemlerinizden kaynaklı bir sıkıntıdır veya beslenme düzen ve şekillerinden . Bu sebebi bulamazsanız her aldığınız kuşun sonu bu olacaktır.

geçmiş olsun.

Geri