Karadeniz Pet

kuruma hastalığı nedir tam olarak?

cemre.yilmaz

Yeni Üye
Herkese merhabalar. Fotoğraftaki yavruyu iki hafta önce kafese koydum. Petshopa verecektim ama kuyruğu olmadığı için almadılar kuşu diğer yavruları aldılar sadece. Bende de yedek kafes olmadığı için kendi kuşumun yanına koydum. Kendi yavrusu değil dediğim gibi iki haftadır aynı kafesteler. Benim kuşum da yaklaşık olarak 5 gündür sürekli halsiz ve uyuyor.Daha az konuşuyor.Yemesinde bir problem yok ama sürekli halsiz. Yaşı var ve sakat uçamıyor. Ölmesinden korkuyorum açıkçası vitamin verdim ama iyileşmedi. Fikri olan var mı. Diğer kuş yüzünden küsmüş olabilir mi yoksa sadece hasta mı.Bir sayfada paylaştımve kurumaya girmiş dediler. Eğer öyleysene yapmam gerekiyor vitamin veya ilaç ne önerirsiniz yardımcı olun lütfen.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-07-05 at 17.42.44.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-05 at 17.42.44.jpeg
    122.7 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2021-07-05 at 17.42.45.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-05 at 17.42.45.jpeg
    144.2 KB · Görüntüleme: 35
Yazmış olduğunuz sayfa çok yüksek ihtimalle Facebook tedavi grupları.. :)
Kuşun tüyde olduğundan haberleri yok sanırım, tüy döneminde halsiz olabilirler.
Dışkı fotoğraflarını ekleyin bakalım..

yavruyla aynı kafeste olduğu için belli olmuyor ama bugün dışarı çıkardığımda yapmasını bekelyip çektim bunları

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-07-06 at 00.00.24.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-06 at 00.00.24.jpeg
    140.6 KB · Görüntüleme: 34
daha önceden vitaminle 1 günde toparlıyordu ama bu defa uzun sürdü 3 gün boyunca vitamin verdim iyileşme olmadı hiç

Kuşun maşallahı var kurumaya girince zayıflarlar yem yemezler dışkı fotoğrafındada pek anormallik yok tüyde olduğu için b vitamini ve çay kaşığı kadar yulaf verin

Artı olarakda gereksiz vitamin takviyesi yapmayın tüydende 3 güne değil 10 15 günde çıkar

Kuşun maşallahı var kurumaya girince zayıflarlar yem yemezler dışkı fotoğrafındada pek anormallik yok tüyde olduğu için b vitamini ve çay kaşığı kadar yulaf verin
yani kuruma hastalığı mı geçiriyor şu an yoksa sadece tüyde olduğu için mi böyle

yani kuruma hastalığı mı geçiriyor şu an yoksa sadece tüyde olduğu için mi böyle
Yalnızca tüy dökümünde bana da bir anormallik yok gibi geldi fazla vitamin vermeyin zarar verir şuan sadece b vitamini verin onu da ölçüsünde verin tüydeyken halsizlik vs. normaldir

Yalnızca tüy dökümünde bana da bir anormallik yok gibi geldi fazla vitamin vermeyin zarar verir şuan sadece b vitamini verin onu da ölçüsünde verin tüydeyken halsizlik vs. normaldir
3 gün boyunca avi-vit verdim multivitamin sonrasında dediğiniz gibi fazla gelmesin diye bıraktım vitamin almadı iki gündür biraz önce bir damla sirke damlattım suyuna

Geri