Karadeniz Pet

Kuruma hastalığımı bu tedavisi varmı ne yapmam lazim

Bıcırık çilenkoğlu

Meraklı Üye
20181127_181422.jpg 1.11.2018 tarihinde 40gunluk diye satin aldığım kuşum 20181127_174413.jpg 20181127_174413.jpg 20181127_174419.jpg 20181127_174425.jpg 20181127_174439.jpg 20181127_181422.jpg 20181127_181450.jpg
Her kuş gibi yer değişikliğinden dolayı kuşum isal oldu 5gun avidivare diye bir ilaç kullandik gecti 3-4 gundur biraz durgun olan kuşumu elime aldığımda önce kafesten çıkmak istemedisonra karın bölgesindeki kemiğin sivrilestigini ve karının mor olduğunu fark ettim.
Ne anlama geliyor şimdi bu lütfen yardımcı olun mor olan bölgenin resmini çekmeye çalıştım elimden geldiği kadarıyla lütfen lütfen bi anlıyan varsa yardımcı olsun çok önemli benim için.
Şimdiden teşekkür ediyorum.20181127_174413.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 31779 1.11.2018 tarihinde 40gunluk diye satin aldığım kuşum Ekli dosyayı görüntüle 31775 Ekli dosyayı görüntüle 31775 Ekli dosyayı görüntüle 31776 Ekli dosyayı görüntüle 31777 Ekli dosyayı görüntüle 31778 Ekli dosyayı görüntüle 31779 Ekli dosyayı görüntüle 31785
Her kuş gibi yer değişikliğinden dolayı kuşum isal oldu 5gun avidivare diye bir ilaç kullandik gecti 3-4 gundur biraz durgun olan kuşumu elime aldığımda önce kafesten çıkmak istemedisonra karın bölgesindeki kemiğin sivrilestigini ve karının mor olduğunu fark ettim.
Ne anlama geliyor şimdi bu lütfen yardımcı olun mor olan bölgenin resmini çekmeye çalıştım elimden geldiği kadarıyla lütfen lütfen bi anlıyan varsa yardımcı olsun çok önemli benim için.
Şimdiden teşekkür ediyorum.Ekli dosyayı görüntüle 31775

avidivare'i kim söyledi kullanmanı?

Sakın ol hocam geçmiş olsun. Arkadaş kötü bişi dememiş yönlendirmiş agresif olmana gerek yok. İshal ilacını verip te iyileştiren veteriner bunada çözüm bulur demiş..

Geçmiş olsun..

Ya kardeş dalgamı geçiyorsun anlamadım tam olarak amacın ne bi tavsiyen yoksa ne yazıyorsun veterinere danışmayı düşünemedim sanıyorsun hep beni bulur

ben sana ne yazayım? oyuncak mı oynuyoruz burada?
bir sıkıntıdan bahsediyorsun "avidivare'" kullandım diyorsun avidivare nedir? etken maddesi nedir? bunları biliyor musun? bu kadar detaylı sormadım dedim ki neden "avidivare'i verdin?" Üretici bir arkadaş dedi, veteriner de tastikledi diyorsun.

kuruma hastalıgı olan bir kusa hangi tedavilerin yapilacagi belli "Amfoterisin B" etken maddesi kullanacaksın. Etken maddesini bilmedigin bir vitamini ya da antibiyotiği megabakteri hastaliginda kullanamazsın. içeriğini bilmeyip, üretici verdi ,veteriner tastikledi diyorsan; megabakteri hastaliginda yapilacak işleri önce veterinerden öğreneceksin. nereden biliyorsun verdiğin ilaç içeriğinin antibiyotik olmadığını? ya da etken maddesinin magebakteri tedavisinde daha da kötü hale getirebileceğini? misal antibiyotik bunun için en önemli öncelik. kuruma hastaligi olan bir kusa antibiyotik verilemez, hatta tedavi öncesi içeriği ve etken maddesi ne olduğuna emin olmadığın hiçbir ilaç verilmez. kafanıza göre hayvanlara üretici dedi, veteriner dedi diyerek ilaç verilemez. yok veriyorum dersen bunun için önce veteriner ya da üretici arkadaşlarına danışacaksın. Bunun vebali onların boynuna.

buraya gelip dalga mı geçiyorsun demeyeceksin. ortada bir sıkıntı var ve benim derdim hayvanın canı. seninle uğraşacak ne derdim olsun? sen kimsin ki umursayayım? ortada hayvan can cekisiyor.

böyle edepsiz ve kötü tavırlar ile daha çok "beni bulur" dersiniz.

her şey üzerinize geliyorsa belki siz ters gidiyorsunuzdur.

ben sana ne yazayım? oyuncak mı oynuyoruz burada?
bir sıkıntıdan bahsediyorsun "avidivare'" kullandım diyorsun avidivare nedir? etken maddesi nedir? bunları biliyor musun? bu kadar detaylı sormadım dedim ki neden "avidivare'i verdin?" Üretici bir arkadaş dedi, veteriner de tastikledi diyorsun.

kuruma hastalıgı olan bir kusa hangi tedavilerin yapilacagi belli "Amfoterisin B" etken maddesi kullanacaksın. Etken maddesini bilmedigin bir vitamini ya da antibiyotiği megabakteri hastaliginda kullanamazsın. içeriğini bilmeyip, üretici verdi ,veteriner tastikledi diyorsan; megabakteri hastaliginda yapilacak işleri önce veterinerden öğreneceksin. nereden biliyorsun verdiğin ilaç içeriğinin antibiyotik olmadığını? ya da etken maddesinin magebakteri tedavisinde daha da kötü hale getirebileceğini? misal antibiyotik bunun için en önemli öncelik. kuruma hastaligi olan bir kusa antibiyotik verilemez, hatta tedavi öncesi içeriği ve etken maddesi ne olduğuna emin olmadığın hiçbir ilaç verilmez. kafanıza göre hayvanlara üretici dedi, veteriner dedi diyerek ilaç verilemez. yok veriyorum dersen bunun için önce veteriner ya da üretici arkadaşlarına danışacaksın. Bunun vebali onların boynuna.

buraya gelip dalga mı geçiyorsun demeyeceksin. ortada bir sıkıntı var ve benim derdim hayvanın canı. seninle uğraşacak ne derdim olsun? sen kimsin ki umursayayım? ortada hayvan can cekisiyor.

böyle edepsiz ve kötü tavırlar ile daha çok "beni bulur" dersiniz.

her şey üzerinize geliyorsa belki siz ters gidiyorsunuzdur.
Y a ben yazmayi bilmiyor yada sen okumayi vrya okudugunu amlama sorunu var.bu 3 şıkkin ilki pek sanmiyorum 2.de uymuyor sanki geriye kaliyor tek şık bakalim dogru tahmin etmißmiyim?
Diyirumki kus bana grldiginde ısal oldu bende aldigim üretici arkadasa soyledim bana bir olac tavsiye etti veternere sordum oda kullanabilirsin dedi v3kullandim kus iylesti aradan zaman gectokten sonra yaklasik 2ay kusu elime aldigimda karin bolgesondeki morlugu ve kemi g in sivrilddigini fark ettim ve psnik yapip burda herkese acik bir soru sordum kusuma kuramamı oldu ve olduysa ne yapmam lazim diye?
Simdi sen ne anladın veys anlamlarınki bana bole itam ederek ukala bir tavır içinde tepeden bakışlarla cevap verdin merak ettim doğrusu bir diyer merak etiģim konu ise kuşları cok seviyorsun dimi?bunca sey yazmışsin ama kusla olgili tek bir çümle kurmamıssin amcsk bana ders verme cabasi icindeydin oysa bem kusum icin yardim taleb etmiştim.
Bu arada kusim cok iyi kurima deyilmis cok sukur

Harikasın gercekten sen söylemeseydin şahsın ne demek istediğini öğrenemeyecektim cok tsk ederim para almadan verdiğiniz tercümanlık hizmeti icin.!
Özel deyil umumi sanirim.mutis iyiki varsiniz buyuk kolaylık bizim icin sizin gibilerin aramızda bulunması.

Geri