Karadeniz Pet

Kuruma hastalığından şüpheleniyorum

ecosmus

Yeni Üye
Merhabalar, minik bi muhabbet kuşu evlat edindim. Ama sanırı kuruma hastalığı var. Hareketli hala, ishali vs. yok, ayağında da bi sıkıntı var genetik de olabilir ama bilmiyorum. Ayağında bi çıkıntı var gibi diğerine göre. Göbeği de resimde pek belli değil ama tele tırmandığında orda düz bi çizgi var gibi göğsünden aşağıya doğru. Hem göbeğini hem de ayağının resmini çektim.
Kuruma hastalığı varsa ne yapmamı önerirsiniz? İnternetten baktım fazlaca ama yine de emin olmadan almak da istemiyorum yok yere ilaç girmesin vücuduna diye.

Ekli dosyalar

• IMG-20190912-WA0003.jpg
    IMG-20190912-WA0003.jpg
    105.9 KB · Görüntüleme: 40
  • 1568296595872-859852009.jpg
    1568296595872-859852009.jpg
    871.7 KB · Görüntüleme: 33
Çizgi ile kuruma hastalığının alakası yok, çoğu kuşta bu çizgi var. Yapısal. Hastalık belirtisi değil.

Ayakları ile tüneğe tutunabiliyor değil mi? Bu bakımdan sorun yok değil mi?

Tüneğe tutunabiliyor ancak yürürken ayağı aksıyor bariz bi şekilde. Zaten sol tarafında bi sorun var gibi sol kanadı da daha düşük diğerine göre.
Ama kısa kısa ve sık nefes alıyor o yüzden şüphelendim doğrusu. Bi sorun var ama ne olduğunu anlayamıyorum.

Tüneğe tutunabiliyor ancak yürürken ayağı aksıyor bariz bi şekilde. Zaten sol tarafında bi sorun var gibi sol kanadı da daha düşük diğerine göre.
Ama kısa kısa ve sık nefes alıyor o yüzden şüphelendim doğrusu. Bi sorun var ama ne olduğunu anlayamıyorum.
Kuruma yok. Siz ayak incinmesinden şüphelenebilirsiniz. Veterinerde veya veterinerlik fakültesinde röntgen çektirin, netleşsin.

Geri