Karadeniz Pet

Kuruma mı var? İlaçları nasıl kullanmalıyım?

ozoyku

Yeni Üye
Merhabalar benim 3 aylık jumbo muhabbet kuşumun yanına 1 hafta önce 1 buçuk aylık bir yavruyu yeme düştü diye aldı. Kuş geldiği günden beri halsiz yem yemiyordu yem kabuğu yiyordu her yemi denedim. Hatta bir gün ölecek sandım aspirin vermiştim biraz toparlamıştı. Şırınga ile besliyorum. Sürekli 3 aylık kuşumdan mama dileniyordu bünyesi çok zayıftı. Bu gün küçüğün burnunun aktınığını gördüm iki kuşu ayırdım. 3 aylık jumbom dün kafasını ileri geri sallayarak üst üste 3 5 kere kusma hareketi yaptı bu günde yediği yemleri kustu ve full kuş kumu yedi şuan hala arada ileri geri kafayı sallıyor. Jumbo bu gün yem yemeyi çok istemedi onuda şırınga ile besledim. Besleyince birazcık kustu sizce diğer kuşta kuruma vardı da jumboya mı geçti acaba ikiside ishal bazen normal dışkılıyorlar bazen ishaller dışkıları yeşil ve yumuşak ne yapmalıyım? Jumbonun neşesi enerjisi yerinde arada yem yiyor ama bilmiyorum. Flagyl mikostatin biteral aldım bu gün ağızlarına 1 damla mikostatin damlattım suluklarında da elma sirkesi var. Sizce ilaçları nasıl düzende vermeliyim? Küçük kuşum nezle olduğundan antibiyotik yanında vitamin verilir mi? Baytril mi kullanmalıyım? Kuruma mı var?

Mikostatin ve flagyle sabah akşam her birinden birer damla ağzına damlatın. Yapamayacaksanız yada yutturamayacaksanız suyuna çeyrek suluğa her birinden 4’er damla katın.

Yemek yemeyen kuşa şırınga ile versem olur mu? Ve vitaminde versem yanına zararı dokunur mu? Çok teşekkürler cevapladığınız için

Son düzenleme:
Evet şırıngayla verin ve vitamin de katın şırıngaya.

Geri