Karadeniz Pet

Kuruma olabilir mi yardım!!!!

eme

Yeni Üye
Merhaba dün kuşumun genel durgunluğuyla ilgili bir konu açmıştım. 45 günlük şu anda.İki gündür gözüm göğüs bölgesine takılıyordu. vücut formu olarak öne doğru sivrildiğini fark ettim. Kurumayla ilgili de bir kaç konu okuyunca kıllandım. elime alıp kontrol ettim, tek başıma olduğum için foto vs. çekemedim. elle yokladığımda gögus kemiğinin köşeli bir şekilde ele geldiğini fark ettim tüyleri üfleyip kemiğin o üçgenimsi yapısını görmeye çalıştım , öyle büyük bir sivrilme göremedim ancak dikkatimi çeken baş bölgesindeki deri ten renginde karın bölgesindeki deri kahverengimsi bir renkte bu normal mi bilmiyorum. Sizce kuşumda kuruma mı var? yoksa bu kemiğin farkedilmesi başka birşeyden de olabilir mi? gereksiz yere ilaç kullanmak da istemedim. Sitede farklı farklı tedaviler yazılmış kuruma varsa hangi tedavi daha etkin hangisini uygulamalıyım? yardımlarınızı rica ediyorum

31 kişi okumuş yardım edecek yorum yapacak bir allahın kulu çıkmamış

Bence vesvese yapıyorsunuz kuşunuza mama verin

Bence vesvese yapıyorsunuz kuşunuza mama verin
vesvese yapıyorsam süper ama dünden beri takibime göre göğüs kemiğinde o bıçak sırtı tabir edilen şey elime geliyor. Sürekli yem yiyor ama sanki doymuyor ve gece kabarmadığı bir anda zayıfladığını fark ettim.Karın bölgesindeki deri rengi kahverengi

Siz daha iyi bilirsiniz tabiki durumunu. İnşaallah öyle bir hastalığı yoktur

Siz daha iyi bilirsiniz tabiki durumunu. İnşaallah öyle bir hastalığı yoktur
valla siz üreticisiniz benim tecrübem sizinkinin yanında sıfır. Gözlemlediklerim de kuruma gibi sanki okuyunca. tecrübem olmadığı için sizlere sormak istedim zaten. biraz panik yaptım çünkü kuşu da kaybetmek istemiyorum heves ederek beğenerek aldım gece rüyama girdi yemin ediyorum elimde öldü rüyamda.. peki size birşey sorucam internette gördüğüm en çok kullanılan trifulcan şurup ilacı.. bunu kullansam eğer vesvese yapıyorsam diyelim ilacın zararı olurmu kuşa.

kuşunuzda ishal kabarma kusma iştahsızlık pinekleme cansızlık vs.. gibi belirtiler varmı? kuruma bir hastalık değil hastalık sonucu gelinen bir evredir. hastalık belirtisi yok ise kuruma olmasıda söz konusu değildir.

Ben hiç ilaç kullanmıyorum bu nedenle içeriği ve yan etkileri hakkında bir bilgim yok sürekli yiyor demişsiniz eğerki yiyorsa mide kısmına eline alıp bi bak dolumu karnını doyurmuş mu arada suluğuna da elma sirkesi damlat

kuşunuzda ishal kabarma kusma iştahsızlık pinekleme cansızlık vs.. gibi belirtiler varmı? kuruma bir hastalık değil hastalık sonucu gelinen bir evredir. hastalık belirtisi yok ise kuruma olmasıda söz konusu değildir.
ilk eve geldiğinde dışkısı tam ishal değildi ama cıvıktı. 1-2 gün sirkeli su verdim ve patates karıştrdım yemine düzeldi ama mesela dışkısının kıçına yapıştığını görüyorum zaman zaman.cansızlık durumu var yarım saat 1 saat aynı yerde kalıyor genel bir kabarıklılık hali de var kusma ve iştahsızlık yok aksine çok yem yiyor hiç doymuyormuş gibi yani her gün yemliği temizliyorum yarısını yemiş oluyor.

ilk eve gelen kuşta zaten normal hatta bu süreç 1-2 gün dahi sürebilirdi sonuçta bulundu ortama göre ısı, nem, yem, su , kişiler , sesler vs... her türlü değişikliği yaşıyor bu canlı doğal olarak stres yapabilir buda geçici ishal e vs.. sebep olabilir. yem olarak aspur ağırlık verip vitamin takviyesinde bulunup süreci kolay atlatmasını sağlamanız lazımdı sadece

ilk eve gelen kuşta zaten normal hatta bu süreç 1-2 gün dahi sürebilirdi sonuçta bulundu ortama göre ısı, nem, yem, su , kişiler , sesler vs... her türlü değişikliği yaşıyor bu canlı doğal olarak stres yapabilir buda geçici ishal e vs.. sebep olabilir. yem olarak aspur ağırlık verip vitamin takviyesinde bulunup süreci kolay atlatmasını sağlamanız lazımdı sadece
dün nekton-s siparişi verdim yanında başka bir ilaç vs. ullanmalımıyım

nekton-s i ne için sipariş verdiniz anlayamadım?

benim dişi kuşumun kursağında mantar olduğu için içten içe zayıflıyodu mubişim ishal, hapşırma ve kakası poposuna yapışıyodu. sürekli kabarık ve halsizdi ama yem yiyordu.
kullanmadığım vitamin ishal ilacı soğuk algınlıgı ilacı kalmadı.
burdan aldığım bi tavsiye ile suluğuna 1-2 damla sirke damlattım. her gün yeniledim ve 5 gün boyunca bunu düzenli bi şekilde yaptım ve kuşum inanılmaz bir şekilde iyileşti.

ben de deneyeyim. Kuşun fotolarını çektim kemik hattı dışarıdan da farkediliyor sanırım ne diyorsunuz?
IMG_4583.JPG
IMG_4585.JPG

Geri