Karadeniz Pet

Kuruma

ibrahimakbas

Yeni Üye
İyi günler öncelikle 4 katlı üretim kafesinde 4 adet takımım var 1 takım hariç diğerleri zayıfladı 2 takımımın dişilerinde göğüsleri jilet gibi ama hareketliler oyle pasif değiller bu 2 dişiden 1 nin göğüs altındaki tüyleri dökülmeye ve bedeni morarmaya başladı ben bu 4 takıma 8 gün boyunca her gün biteralli su versem ve ardından probiyotik ve multivitamin, diğer erkeklere bişey olurmu onlara yapma amacım koruma amaçlı ?

hocam kuşun birinde belirtileri var kuş zayıfladı tüyler dokulmeye başlıyor kemik jilet gibi göğüs altı mor ama kusma halsizlik vs olayları daha yok benim danışmak istediğim konu zaten bujna bi 7 8 gün boyunca biteral+probiyotik+sirkelisu+vitamin takviyesi yapıcam usulüne göre ama yanındaki kuşlarada yapmalımıyım onlara bi zararı olurmu ?

Onların kafesini diğer sağlıklı kuşlarla ayırın. İlaç kullanmayın sonuçta hasta değiller. Sirkeli su(4 damla elma sirkesi) takviyesi yapın. Günlük taze meyve sebzelerini hem hasta kuş hem de diğerleri yesinler.

Aynı suluğa hem ilaç hem sirke koymayın. Yapıları değişir, kimyaları bozulur.

Göğüs kemiğinin ele gelmesi zayıflıktan. Zayıf kuşların beslenmelerine dikkat edin. Yumurta maması yapın, yemlerinin çeşitli olmasına özen gösterin. Taze meyve sebzelerden gerekli mineral ve vitamini karşılamalarını sağlayın.

tamamdır hocam zaten tedaviyi şu şekilde yapıcam 8 gün biteralli su sonra 3 gün probiyotik ve multivitamin sonra rutin olarak 2 güne 1 probiyotik ve vitamin haftada 1 veya 2 kez sirkeli su ama emin olamadığım kuşa biteral vermiyim dimi kuşta keskinlik var göğüs kafesinde aşırı derecedede yok öyle

ama 4 takım var demiştim 2 takım gayet iyi hatta bir dişimde yağlandı onlar kilo alırken bu 2 dişim zayıflıyor aynı şeyleri veriyorum hep

tamamdır hocam zaten tedaviyi şu şekilde yapıcam 8 gün biteralli su sonra 3 gün probiyotik ve multivitamin sonra rutin olarak 2 güne 1 probiyotik ve vitamin haftada 1 veya 2 kez sirkeli su ama emin olamadığım kuşa biteral vermiyim dimi kuşta keskinlik var göğüs kafesinde aşırı derecedede yok öyle
Belirtileri göstermeyen, emin olmadığınız kuşa şimdilik vermeyin ancak gözleme devam edin. Dediğiniz gibi 8 gün 3 gün uygulamasını yapın.

Belirtileri göstermeyen, emin olmadığınız kuşa şimdilik vermeyin ancak gözleme devam edin. Dediğiniz gibi 8 gün 3 gün uygulamasını yapın.
bide takımımın biri 2 3 aydır sürekli tüyde bu normal bi durum değil yulaf b vitamini eksik etmedim hatta dişim bu yüzden yağlandı ama çözüm bulamadım ?

bide takımımın biri 2 3 aydır sürekli tüyde bu normal bi durum değil yulaf b vitamini eksik etmedim hatta dişim bu yüzden yağlandı ama çözüm bulamadım ?
Yağlanan kuşu uçurun, egzersiz olur. Havalardan dolayı tüy dökmeleri normal. Ortamları ılık ve havadar olsun. Cereyana maruz kalmasınlar. Banyoluk takın banyo yapsınlar.

Geri