Karadeniz Pet

Kuş ile Dışarı Çıkmak

krmcvk15

Yeni Üye
Ben yeni muhabbet kuşu aldım yavru. Kuş bana tamamen alışınca dışarı birlikte çıkılabilir miyiz? Ne kadar alışırsa alışsın kaçıyorlar mı?

Ben yeni muhabbet kuşu aldım yavru. Kuş bana tamamen alışınca dışarı birlikte çıkılabilir miyiz? Ne kadar alışırsa alışsın kaçıyorlar mı?
bence denemeyin. Ne kadar alışırsa alışssın uçup kaybolabilir bence :/

Dah
Ta

Tamam, araştırırım. Umarım kuş tasmadan rahatsız olmaz.
Daha önce hic takılmadıysa rahatsız olacaktır zaten bu yüzden kaliteli olsun diyorum ayak kısmı çünkü her zaman ayağındaki o tasmayla oynayacak çıkarmaya çalışacak taki alışana kadar

Saçma bir düşünce gereksiz . Ancak küçüklükten sert bir şekilde eğitim geçirmiş kuşlar ile yapılabilir bence. (uçtuğu için ceza verilen kuşlardan bahsediyorum )
Bu kuşların yeri ya ana vatanlarında doğada olmak ya da evinizde olması.

Saçma bir düşünce gereksiz . Ancak küçüklükten sert bir şekilde eğitim geçirmiş kuşlar ile yapılabilir bence. (uçtuğu için ceza verilen kuşlardan bahsediyorum )
Evet ama sokakta kedi ya da köpek gezdirmekten farksız birşey bence. Onlar da evcilleştirilmiş fakat tasma ile gezdirilebilir. Aynı şekilde kuşlar da tasmaya alışabilir.

Evet ama sokakta kedi ya da köpek gezdirmekten farksız birşey bence. Onlar da evcilleştirilmiş fakat tasma ile gezdirilebilir.
Kediler ve Köpeklerin yerini işgal ediyoruz çünkü :) haliyle onlarla gezmek normal . Ayrıca kendisiyle gezen birine de şahit olmadım. Bu iki hayvan türü bile çevrede bir şey dikkatini çekince veya cinsel dürtüler devreye girince sahibini iplemeyip gidebiliyor bunun birde kuş boyutunu düşünün . Sizin düşüncenize göre balık besleyenlerde fanusa koyup gezdirsin , her şey yerinde güzel.

valla muhabbet kuşunda oluyormu bilmiyorum.Ama yavruluktan verilen uçuş eğitimleriyle birlikte papağanlarda dışarı rahatça çıkabilirsiniz.En azından ben çıkabiliyorum

Muhabbet kuşu için söylüyordur. Ben de görmedim duymadım. Ppapağanlar eğitimi itibariyle yapabiliyor. Muhabbet kuşu çok mantıklı gelmedi.

papağanlar için tasmaya bile gerek yok yavruluktan alışan hiç bir papağan dışarı çıkınca sahibinden kaçmaz.Çoğu papağan sahibini dişisi yoksa eşi olarak görür.

Muhabbet kuşu dışarı çıkarılıp gezdirilmez, ne bulunduğumuz ortam doğal alanları nede muhabbet kuşları tasma takılıp gezdirilebilecek hayvandır.

Muhabbet kuşları hassas hayvanlardır doğada av oldukları için yer değiştirmeleri tanımadıkları ve ait olmadıkları yerlerde gezinmeleri tedirgin edecek ve strese sebep olacaktır.

Papağanlar için durum aynı değildir, gezdirilebilirler.

@eyunal ’ın dediği gibi akvaryumdaki balığı gezdirmekle aynı durum.

Çok doğru Türkiye nin iklim şartlarında dışarıda özgürce yaşamları imkansız

Geri