Karadeniz Pet

kuş ilgisizliği

Leylamecnun

Yeni Üye
Herkese selam, evime 2. kuş aldım 2 ay oluyor, ilgi gösteriyorum ilk kuşumdaki gibi her şeyi denedim daha bir kere elime alamadım sürekli kaçıyor bana güvenmiyor hiç bir insana güvenmiyor, tavsiye edebileceğiniz şeyler varmı elimi kafese sokup alıştırmaya çalışıyorum yemle, hiç gelmedi daha

Kısık sesle ötüyor ve çok nadir

Kafes dışında kendinize alıştırmayı denediniz mi?
Genellikle webde yer alan yanlış bilgilerden dolayı muhabbet kuşu sahiplerinin çoğu, yeni aldıkları kuşu kafes içinde kendilerine alıştırmaya çalışır ki bu tamamen yanlıştır, kuşu zorla kendine alıştırmaktır.
Kuşu serbest bıraktığınız odada birkaç saat boyunca beraber kalırsanız ve bunu birkaç gün devam ettirirseniz, size alışmaması gayet kolay olur.

Kafes dışında kendinize alıştırmayı denediniz mi?
Genellikle webde yer alan yanlış bilgilerden dolayı muhabbet kuşu sahiplerinin çoğu, yeni aldıkları kuşu kafes içinde kendilerine alıştırmaya çalışır ki bu tamamen yanlıştır, kuşu zorla kendine alıştırmaktır.
Kuşu serbest bıraktığınız odada birkaç saat boyunca beraber kalırsanız ve bunu birkaç gün devam ettirirseniz, size alışmaması gayet kolay olur.
öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim, buna benzer şeyler denedim ama uzun süreli değildi yanında başka kuşum olduğu için o tamamen farklı abi kardeş gibiyiz hemen onun yanına kaçıyor ilgisi hep ondan ayrı mı tutsam acaba napsam bılemedım ama dedıgınızı denicem tekrar teşekkürler

Kendisinden kat be kat büyük olan yabancı bir devin yanında durmaktansa, kendi türünün yanına gitmesi zaten normal değil mi?
Kendinize alıştırmak istiyorsanız zaten ayrı bir odada hatta sadece ikinizin olacağı bir ortamda bunu yapmanız gerekmekte.