Karadeniz Pet

erenkv

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuluçka da 16 günlük 3 adet yavru var anneleri bakıyor. Büyüdükleri zaman vahşi olmasınlar diye şırınga ile beslemek istiyorum. Anneleri bir sıkıntı çıkarırmı? Beslemeyi bırakır mı? Cevaplarınızı bekliyorum .

Elle besleme öyle kuşlar üzerinde kafanıza göre yapabileceğiniz bir işlem değil. Gerekmedikçe yapılmaması gerekir. Kuşun soluk borusuna mama basabilirsiniz, kuş kursak mantarı olabilir vb. çeşitli sorun. Annesi besliyorsa macera aramaya gerek yok.
Daha önceden papağan yavrusuna yaptım çok uysal oldu. fakat muhabbetin önceki yavrularından birkaç tanesi biraz korkaktı. muhabbetede arada bir şırınga versem annesi sıkıntı çıkarırmı ? veya korkak olmaması için ne yapabilirim?

Daha önceden papağan yavrusuna yaptım çok uysal oldu. fakat muhabbetin önceki yavrularından birkaç tanesi biraz korkaktı. muhabbetede arada bir şırınga versem annesi sıkıntı çıkarırmı ? veya korkak olmaması için ne yapabilirim?
Bu sizin ona göstereceğiniz ilgiden çok onun karakterine bağlı. Benim 4 tane yavrum var şu an. Minimum düzeylerde ilgi gösterebildim yeme düştüklerinden beri, hiçbir eğitim vermeme rağmen bana bağlandılar. Beni gördüklerinde kafeste çırpınmaya başlıyorlar, öteki yandan erkek kuşumu dişi kuşuma eş diye almıştım. 1 yıldan fazladır benimle yaşıyor, hala ürküyor benden. Karakterine bağlı bir durum kuşun.

Geri